Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Изграждане на ВиК!

Публикувано от innovision 
Изграждане на ВиК!
30-08-2007 - 16:06:58
Здравейте пак,
Питането ми е следното:
Днес бях във ВиК дадоха ми изходни данни. Значи ситуацията е следната - до моя имот води УПИ около 30-40 метра това е вход само за моя парцел минаващ покрай стените на двете съседни къщи - точно през цялата му дължина трябва да премина за да стигна до точката за канализация и вода. Според ВиК тези 30 метра трябва да изградя за своя сметка като за целта трябва да искам и разрешение и от общината защото ще разкопавам тяхна собственост. Аз седя и се чудя колко е редно това щом в крайна сметка е на общинска земя сиреч градя нещо на общината ли .. кво ли? Мисля си че нещо ми куца в цялата система. Отделно идея си нямам колко кожи ще ми смъкнат от гърба за изграждането на подобна канализация. След това при евентуален проблем с подобна канализация чий е проблема мой или на общината? Дайте идея някаква редно или нередно ви се струва това, дали е нормално или само аз го смятам за нередно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-08-30 16:08 от innovision.
Re: Изграждане на ВиК!
30-08-2007 - 17:09:49
Пак добре че не са 300... Имаш три варианта:
1. Ползваш предизборната ситуация и вдигаш вой до бога - резултат 99.9% няма да постигнеш.
2. Чакаш Годо - някога канала и водата да стигнат до теб и да те поканят да се включиш - евентуално мойе и о-бързо да стане, ако общината употреби както се полага парцела си - припознае си го някой наследник с чичо владика и набързо довтаса с нотариален акт и построи блокче или каквото да е - тогава целта ти се приближава.
3. Запряташ ръкави, вадиш кинтите и плащаш или на фирма, или пак на фирма, но изкопа си го пазариш сам, пясъка си го караш сам, тръбите си купуваш сам, а фирмата само полага и узаконява, ако намериш такава, на тая схема ще спестиш до 50 процента от вероятната четирицифрена сума, която те очаква за да докараш канала и водата от 30 метра.
А, има и последно - шиткаш парцела - друг да се мъчи.
Няма такава държава като нашта, това е братко, за съжаление....
Re: Изграждане на ВиК!
31-08-2007 - 16:50:58
Zdravej, priateliu! Za sajalenie pravilno si razbral cialata situacia. Savsem naskoro i nie sas sapruga mi prekarvahme voda i kanalizacia do parcel v s. Ravno pole, obst. Elin Pelin. Neznam ti v koia obstina si, no v obsti linii dotuk ni se slu4i slednoto:
1. Podava6 MOLBA ZA SKICA ZA ViK v obstinata - taksa 6lv.
Sled sedmica (v dobrite slu4ai) otivash da si q vzeme6 - predstavliava skica na imota ti varhu orizova hartia, no na nego pishe, 4e e specialno za ViK. Sastoto se iska i za prekarvane na tok, ako ti trybva.
2. Otivash v mestnoto ViK, puska6 molba za partida, davash im skicata i te triabva da ti kajat ot kade da se hvane6 (t.e. ot kade do kade da kopae6 - za tvoia smetka!)
3. S tazi info otivash v Obstinata i plasta6 DEPOZIT PROKOPAVANE na kv.m (na nas za 3 kw.m. ni vzeha 210 lv.) - tezi pari ti gi vrastat, sled kato si vastanovil posledstviata - t.e. ako minava6 prez 6ose, trybva da si asfaltira6 napr. Ideiata tuk e da iska6 po-dalag period za vazstanoviavane (2-3 meseca), zastoto ako e po-kas i ne uspee6 - parite ti goriat!
4. S kvitanciata za platenia depozit otivash pak vav ViK-ato. Trybva da si si kupil i vodomer (ve4e iskat samo ot novite, proizvodtsvo ot tazi godina - okolo 50-55 lv.) Taka s kvitanciata i vodomera trybva da ti izdadat RAZRESHITELNO ZA OTKLONENIE OT VODOPROVODA (taksa 20-25 lv.)- t.e. 4e moje6 da si vzeme6 voda i otkade. Ot tuk natatk si ti, priateliu. Kato svar6i6 vsi4ko: prokopal si, slojil trabite i vodomera v specialno napravena shahta (ako niam6 postroika na miastoto) - obajda6 se vav ViK, da ti izpratiat 4oveka, koito otgovaria za tvoia raion, za da go uzakoni.
Naj-dobre e ako moje predvaritelno da razbere6 koi e tozi 4ovek, te obiknoveno imat firmi za vsi4ki tezi uslugi - prokopavane, montirane i pr. Ako toi ti otkaje, badi gotov 4e vapreki vsi4ko za idvaneto mu da ti uzakoni vodomera vzima pari - na nas ni vze 100 lv, bez toi da e pravil nisto. Sami si kopahme i stroihme shahtata - zaedno s kopaene i trabi izleze okolo 1000-1300 lv, za niama 10m.
5. Za da ti varnat depozita za prokopavane ti trybva belejka ot mestnoto kmetstvo, 4e si vazstanovil stetite
:g:
6. Ako ti trybva razre6itelno za stroej slu4ajno, trybva da vzeme6 nakraya belejka ot ViK 4e imash partida i kanalizacia. - tia pone e bezplatna! :}
Re: Изграждане на ВиК!
01-09-2007 - 11:21:07
С две думи запрятам ръкави.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-01 15:37 от innovision.
Re: Изграждане на ВиК!
03-09-2007 - 16:11:19
Да, колкото и да е неприятно...
Вчера междувременно чух от познат който почва да строи следната история:

Мястото му е на улица по която има водопровод, но изграждан на частни начала и съответно нанесен като "незаконен" в картите на софийска вода. Естествено му отказват предварителен договор и го пращат като теб в ДАГ за изходни данни да изгражда около 150 метра ф 80 водопровод за своя сметка.
Човека обаче вика местния отговорник на соф. вода, който го съветва да се включи в незаконно в "незаконния" водопровод, след което му извършва тази услуга. После, му пише акт за глоба, поставя му водомер, разкрива му партида, и вече соф. вода му дава заветната "служебна бележка" че е присъединен и не се налага предварителен договор....

Извинявам се че ти спамих по темата, но в нашата абсурдна държава ако човек тръгне да прави всичко по буквите на закона ще стане крейзи в един момент....
ej
Re: Изграждане на ВиК!
04-09-2007 - 11:07:03
Zestate, с какъв диаметър е този незаконен водопровод и къде се е случила тази случка? Аз съм с подобен проблем, даже водопровода пред имота ми не е незаконен, а редовно въведен в експлоатация, но е с по-малък диаметър :g:
Re: Изграждане на ВиК!
04-09-2007 - 11:59:00
Hora ot tazi godina ima ve4e tui nare4eniq parcelaren plan. Az sega sum kum treti etaj i mi predstoi prokopavane za 4ista voda koqto mi e na okolo 255 metra, no iskaha parcelaren plan ,koito se odobrqva v ob6tinata na experten suvet [4meseca] i sled tova s proekta za vodoprovod belejka ot ob6tinata 4e putq e ob6tinski i razre6enie ot pojarnata vlizam pak za razre6itelno za 4istata voda ,a trubata e f110 i imam 3 pojarni krana. Poneje sum pred monitor ta izpuskate gledkata kakva fizionomiq imam samo dokato go pi6a i mislq eye popping smiley .A i razbira se trqbva da ima trasirovka ot geodezist razbira se predi da ti napravqt proekta i razbira se odobranie ot vik. Abe ciganin da se nari4am.....A me o4akva i kanalizaciqaa nad 600 metra i vsi4ko tova go podarqvame na milata ni ob6tina, koqto pove4e pre4i otkolkoto da pomaga.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-09-04 12:02 от dakoni.
Re: Изграждане на ВиК!
04-09-2007 - 14:07:33
ej Написал:
-------------------------------------------------------
> Zestate, с какъв диаметър е този незаконен
> водопровод и къде се е случила тази случка? Аз съм
> с подобен проблем, даже водопровода пред имота ми
> не е незаконен, а редовно въведен в експлоатация,
> но е с по-малък диаметър

В един от крайните софийски квартали, който минава за престижна зона за живеене.
А случката която разказах е подобна на теб, иди в някой офис на софийска вода, направи се на луд и питай каква е санкцията за незаконно включване и как се узаконява (поставя водомер). Включи се, постави си водомер...след това отиди в офиса им в зоната (шефката е свястна) и кажи че искаш служебна бележка за разрешение за строеж, имаш партида и водомер... ако имаш късмет ще се сдобиеш със заветната бележка... Пропуснах, ще искат и нотариално заверена декларация от теб че няма да имаш претенции към соф. вода относно дебита и налягането....

Re: Изгребна яма или пре4истжателна станция
27-09-2007 - 17:42:07
С парцел ж Драгалевци , без канализациа тожа са двете възможности- излиза между 6- 10 000 лева за пречиствателна станция - изгребната яма не зная ,но пък лайнарка трябва да идва всеки месец ,а ко не искаме да превърнем целия двор в бетонен бункер за фекалии. Споделете моля опит и мнение. А и някой знае ли цените за лайнарка на идване?
Re: Изгребна яма или пре4истжателна станция
15-10-2007 - 12:21:05
Имайте предвид, че съм присъствал на проверка за качеството на пречистената вода след пречиствателно съоръжение.Трябва да ви кажа че,водата на изхода е без цвят и мирис.При направените изследвания в лаборатория се оказа,че става за всичко-е за пиене не посмях да тествам.Обаче не всички които предлагат такива станции са с такъв резултат.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход