Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем с прекарване на вода !!!!!!!

Публикувано от katy 
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
22-02-2006 - 13:14:23
Не те работят само теб. Така е - строителния ток си е съвсем отделно от постоянния. Моят съвет е прочетеш внимателно договора за присъединяване за постоянния ток и когато закъснеят с изпълнението му да предприемеш действия.
Ако докато бяха държавна фирма и нямаше такса присъединяване можеше да се оправдават с това, че нямат пари - в момента са частна и новите собственици със сигурност са били запознати със законите по които ще трябва да осъществяват дейноста си. В крайна сметка след като аз, ти, Иван и Драган можем да наемем фирма да построи трафопост и да изгради външните връзки значи не е невъзможно. Нямат абсолютно никакво оправдание освен това, че организацията на работа им е некадърна.
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
22-02-2006 - 13:16:12
можеш ако сам си изградиш външните внръзки - след това енергото ги оценява и изкупува, като ти приспадат такса присъединяване. Ама за къща е по-добре да им ги платиш и след това да се гавриш с тях че не са си изпълнили договора.
R. Velchev
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
22-02-2006 - 13:42:55
Платих таксата още при съгласуването, тогава и договор сключих, но понеже свързването го оправих по български преди да взема удостоверението за експлоатация сега чакам да се запролети и да паднат сметките и тогава да им го дам и да премина на редовната тарифа.
Stefan
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
22-02-2006 - 14:33:15
Е, и на мен ми предложиха нашенския вариант, но понеже ми се появи един лунгурин дето освен първо да казва "не може" за да назове цифра после срещу която може, си казах - е на тоя пари няма да дам. Може би щеше да ми излезе по-евтино или същото... Мразя изнудвачите и до сега не съм дал пари на ченге или чиновник, но в случая абсурда е, че се нахендрих на най-големия изнудвач - монополиста...
Янко, сумата 2316 е всъщност таксата за присъединяване, която дължиш на Електрото според мощността която искаш - до 15 кв. е 696 лв от 15 до 50 - 2316 и т.н. има ги на сайта им.
Не можеш да вземеш разр. за строеж без да имаш договор за тока и предварителен за водата, тоест без да си изпълнил изискванията на монополистите, вкл. и различни плащания, всяко нещо за което се молиш да направят - становище, справка, проучване - струва пари. Така че, аз не можех да не платя, друг е въпросът че можех да искам не 24 а 15 кв. и да платя само 696 лв още по първия договор, но тогава никой не ми каза, че ще трябва да ги плащам отново за строителния ток (мислих, че е само депозита) и освен това се надявах, че ще почнат да строят трафа.
Както и да е, да слагат таблото, че майсторите ще искат да има къде да си включат Вефа...
4овек, в постоянния ми договор йезуитски са се застраховали и са дали срок за включване май беше 2 месеца след изграждането и предаването в експлоатация на трафопоста от подизпълнителя, като не е казано и дума дали ще е след 1 или 10 години....
Но след 1 година чакане не исках да споря, този договор ми трябваше за да го представя в общината, където разрешението ми беше издадено на честна дума, че договора ми чака за подпис, който всеки момент ще се вземе и щом се вземе ще се представи към досието...
Знаеш как е.
То и там се опитаха да ме изнудват, но аз ги отрязах, че зор нямам (беше вече зимата и ми беше ясно, че ще почвам едва пролетта) и им казах, че съм подписал договор , чакам да го подпише шефа на Столично и мога да го донеса като ми го дадат. Неочаквано за мен ми издадоха разрешението без него само на базата на проучването и моята жалба до енергото, която приложих (че има проект, че чакам вече една година за договор и т.н.)и ме предупредиха, че искат да им занеса копие от договора веднага щом го имам.
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
22-02-2006 - 14:39:59
НЕ мисля, че такава клауза в договора ще устои в който еи да е съд. Все едно строителят да ти каже, че срока за бетониране на плочате е един ден след като бригата е свършила с армировката и кофража.
Вярно, че се говори за монополист, но договорите му би следвало да не са в рарез със законите. А този е - защото някъде пишеше, че са длъжни не по-късно 60 дни след като сградата ти е приета да са изпълнили вънщонот захранване.
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
22-02-2006 - 14:43:36
Правилно си постъпил като не си се заяждал преди да си осигуриш строитления ток - като посториш къщата - тогава е времето да ги притискаш.
Виж дали нямаш някаква клауза, че ти трябва да издействаш някакъв документ, че едни познат с изненада откри, че той е бил длъжен да получи разрешение за строеж на трафопостаsmiling smiley
Не е трябвало да ти прибират таксата - сега ти си в силна позиция. Предполагам можеш ад намериш и други пропуски затова, че ти взимат пари, не дължат неустойка и т.н.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход