Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем с прекарване на вода !!!!!!!

Публикувано от katy 
Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
20-02-2006 - 11:28:49
Купих парцел в регулация .За да извадя разрешително за строеж ми трябва съгласуване с ВИК и т.н. Преди месец подадох молба във ВИК и днес отидах да взема съгласуването .Оказва се че водопровод има през един парцел от моя, но за да захраня моя парцел трябва да намеря проектант който да проектира водопровода. После трябва да наема лицензирана фирма която да го испълни и това щяло да струва хиляди левове, поне така ми казаха във ВИК. Някой имал ли е този проблем и как го е решил?
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
20-02-2006 - 12:39:01
Този проблем го има всеки. Вие сте късметлийка,че водопроводът ви е близо. Е можеше водопроводът да е точно пред вас, но можеше да е и на 1 км.smiling smiley
Следващия път като купувате парцел кажете на собственика, че искате да си изкара документ то ВиК за предварително проучване - в София струва 50лв. и се вижда предварително откъде минава водата и канализацията. Не , че ще тръгне да го вади, най-вероятно ще се откаже да продава на вас, защото разбирате повече отколкото му е необходимо на негоsmiling smiley
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
20-02-2006 - 15:29:00
Хубаво ама парцела е вече купен и едва ли ще купувам други .Така че какво да правя в конкретния случай? Разбрах че всички съседи миналата година са правили някъква подписка към ВиК за водоснабдяване на цялата улица но явно няма резултат. Не знам дали мога по някакъв начин , например със собствен водоисточник ( бунар) да получа разрешение за строеж!
Стефан
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
20-02-2006 - 15:51:28
Ако ще чакате ВИК, от умрял писмо... Трябва да им влезе в инвестиционната програма... Е, може да се позаинтересувате със съседите какви са изгледите.
Прав е 4овек за проучването във ВИК, става за 1 месец и се вижда всичко на скицата - какво има с какво сечение напор и дори от кога е. Но, да сте знаели - според мен поослушайте се какво правят хората наоколо - те са в същата лодка като Вас и после решавайте, ако е отчайващо, го продавайте с горница и търсете друго.
Иначе за собствен водоизточник - чувал съм, че е супер сложно, трябва да има дебит, да носите проби в Хеи, становища и т.н. Сигурно всичко е възможно като всяко нещо в БГ, но колко ще ви струва... понятие нямам. Най - добре проверете.
Ако и останалите съседи искат, защо не се кооперирате и да си направите отклонение, едва ли ще е пък чак толкова скъпо, аз скоро правих 100 метра дренаж - копането, полагането на тръбите и шахтите - бетонови с капаци, всичко ми излезе около 1000 лв.
Проектирането е ясно, но Вие и без това ще правите ВИК част към проекта, като инженера така или иначе Ви проектира външната връзка. Не ми се вижда супер логично факта, че тя ще е на 100 а не на 6 метра от парцела, да оскъпява, като проект говоря.
Така че, поинтересувайте се , консултирайте се със специалист и действайте. В БГ само някои неща за някои хора са на тепсия, другите копат...
Успех!
Стефан
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
20-02-2006 - 15:59:20
И друго - в общината има 1001 начина да ви мине проекта без да има предварителен договор с ВИК, или пък да го има, като за целта се проектирали (можи би наистина за Ваша сметка ) този водопровод.
Ето моят проект мина само със становище от Електрото, нямах соговор с тях, защото няма трафопост, ива само проект за него (правен от двама съседи и всеки нов собственик си плаща частта за проектирането му, на мен ми взеха 100 лева), но той си стои на хартия, отреден е парцел съседен на моя и той отлежава в Голяма община без да му дават виза по неясни за едни и ясни за други причини. С този проект вече имам договор и разрешение за строеж, ще живея на стр. ток, но това е мой проблем
Така че, търсете варианти.
Янко
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
21-02-2006 - 12:42:44
Стефан Написал:
-------------------------------------------------------
С този проект вече имам договор и
> разрешение за строеж, ще живея на стр. ток, но
> това е мой проблем

Стефан, понеже и аз май ще живея на стр. ток, като теб, да те питам - цената същата ли е като жил. ток, и има ли нощна тарифа?


Stefan
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
21-02-2006 - 13:14:19
Нощна няма, цената засега е същата, но с тия движения на цените, докато отида да живея там, което ще стане след като построя, не е ясно... Едно време стр. ток струваше колкото тока за фирми и беше по-скъп от този за бита, сега е същото...
Янко
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
21-02-2006 - 13:35:57
Получавал ли си сметка за тока, защото от цените на соф. елекро-рапределение излиза, че стопанските потребители плащат по-евтино от битовите, освен тева има отделна тарифа за отчитане с една скала - която пък е още по-евтина, и излиза, че е много на метка да си на стопански ток, ако и строителнияр е същия smiling smiley.

Ето извадка от цените им:
(http://www.electro-sof.com/ceni/ceni.html)

І. За стопански потребители, присъединени към електроразпределителните мрежи на средно и ниско напрежение, включително за улично осветление:

Начин на измерване
Цена, лв./кВтч

2. С две скали
дневна 0,152
нощна 0,072
3. С една скала
0,145


ІІ. За битови потребители, присъединени към електроразпределителната мрежа на ниско напрежение:

Цена лв./кВтч

дневна до 75 кВтч 0,098
над 75 кВтч 0,174

нощна 0,093



Посочените цени са с ДДС.



R. Velchev
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
21-02-2006 - 15:11:41
До момента още съм на строителен ток, защото прецених, че при по-голяма консумация на дневна тарифа ми е по-изгодно да си остана на него. Строителния ток е на една тарифа - 14,5 ст на минута, при съотношение дневна/нощна повече от около 55/45 е по-изгодно да си на строителен ток. В момента съотношението ми е 66/34. Лошото е че енергото не дава голяма мощност при строителен ток, мисля че дават само до около 15 квт.
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
21-02-2006 - 15:41:56
Ами минаваш на проточен бойлер и котлони на порпан бутан и ще се вместиш в 15 кв.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход