Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Проблем с прекарване на вода !!!!!!!

Публикувано от katy 
Stefan
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
21-02-2006 - 16:35:03
Отвсякъде се вместваш, аз в мом съм на камина и електрокотле , което е 12 кв. проточният ми бойлер е 24 кв Стибел, имам мощност 28 кв, трифазен, апартаментът е около 150 кв. с две остъклени тераси, които топля до около 5 градуса (но при -15 навън те ми дърпат яко) за дек и януари сметката ми е по около 450 лв.
R. Velchev
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
21-02-2006 - 16:40:21
Да де, като мобилен оператор 14,5 ст на минута, на киловатчас е точната мярка.
Янко
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
21-02-2006 - 17:21:15
Благодаря за информацията! Това е супер и ме устройва, та с 15 кВт можеш много неща да включиш...
R. Velchev
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
22-02-2006 - 10:02:40
Но да знаеш, че за 15 квт разрешена строителна мощност енергото ще ти задържи 300 лв депозит до представянето на удостоверение за експлоатация
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
22-02-2006 - 10:35:10
НЕ до въвеждането в експлоатация, а докато не си прекара постоянен, въведе в експлоатация, отиде в енергото да подпише там някакви документи и да му дадат бележка да ходи в централата на Симеон 333 да си ги вземе. ТА спокойно можеу да ги прежали тези 300лв.smiling smiley Гадовете така са го направили, че да предпочетеш да не ги вземеш пред това да киснеш по опашки и да се разправяш с идоитиsmiling smiley
И интересното е , че никой не дава обяснение защо всъщност е този депозит.
R. Velchev
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
22-02-2006 - 11:14:22
И аз така реших да отпиша депозита, а проблема до разрешената мощност 50 квт, за която платих на енергото 2316 лв го реших по български.
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
22-02-2006 - 11:50:10
Ти да не би да си платил такса мощност и да ги оставиш да не ти прекарат тока в срок? Ако си платил им палиш телефоните, срещаш се с юристи , търсиш неустойки и т.н.
Янко
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
22-02-2006 - 11:59:51
Тези 300 лв. не ме притесняват толкова, а това че най-близката връзка за тока е на 130-140 м, и сигурно ще ме цакат допълнително по 26 лв(с ДДС ли без ДДС не знам) на лин.м. за дължина в повече от 25 м.... и тогава става една сума...
Stefan
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
22-02-2006 - 12:45:09
Тия са за разстрел, направо, аз сега идвам от Енерго Юг, извикаха ме да си подпиша договора., което направих, безумното е, че това е втори договор за присъединяване, който подписвам.
Предисторията е, че аз подадох молба за проучване през януари миналата година -2005. Става дума за еднофамилна къща с мощност 24 кв. в Княжево. Отговориха ми в едномесечния срок, отидох на Симеон подадох молба за договор за присъединяване за 24 кв. колкото ми е проекта. Поискаха ми всички там документи, нот. акт и т.н. , като ми обясниха, че е страшен проблем, защото нямало мощност.
Още преди 4 години един от съседите се е разтичал и е осигурил от общината петно (парцел) за строеж на трафопост, които граничи с моя парцел, платил е за проектирането, но тогава са искали от него и да го построи трафопоста, а той, естествено не е могъл и не го е направил, като и до сега парцела си стои и в градоустройството е отреден за трафопост, а съседа живее на строителен ток и чака да се построи. Е, взеп аз от него проекто му, ударих им тая папка в главата и им казах, че по новата законова уредба те са длъжни да го направят и да бъдат така добри да ми дадат договор и да не ме бавят за да си действам за разрешение за строеж. Взеха проекта и казаха че ще се обадят. Опитаха се да ми обяснят колко бързо ще стане ако се съберем няколко души, построим го, те ще кажат с кои фирми работели и те да ни го изплащали....Казах им че не съм строителна фирма да си го избия при продажбите и че това не е приемливо за мен, както и за останалите няколко собственици на парцели наоколо - и те са с еднофамилна къща.
Казаха - ОК, ние ще го строим, ще Ви извикаме за договора.
Минаха 6 (шест) месеца и през август миналата година ме викнаха да подпиша договор, като ми съобщиха, че, да, те щели да строят трафопост на този парцел и чакали разрешение за строеж в Голяма община, щяла да го строи тяхна фирма подизпълнител - Плам.
Подписах аз договора и зачаках да го подришат те и да ми го дадат. Стана декември, тоест минаха още 5 месеца. Междувременно успях да си взема разрешение за строеж само с предписанието им, без договор. Ходих 100 пъти до Симеон питах, всеки вдигаха ремене и накрая заявиха, че срокът бил едномесечен за да ми предложат договор, което те били зпазили, но кога ще се подпише от техните шефове - никой не давал срок... Писна ми, писах жалба до чеха (шефа на Столично) и едва след като успях да го открия по телефона и да му разкажа за безобразията нещата се придвижиха за 2 (два) дни - на Коледа бях с договор от Симеон.
Бях доволен, но не задълго.
Платих си въпросните 2316 лв. такса за присъединяване и с този договор подадох искане за строителен ток, вече в ЮГ. Там ми обясниха, че отново трябвало да платя такса ЗА ПРИСЪЕДИНЯВАНЕ, което ме разби . Казвам им - добре де, да не сте друго дружество, аз съм си платил - не, то това било отделно. Казвам си добре, но ще искам само 15 кв. не 24 както съм искал на Симеон, то е ясно, че на строителен ток ще живея не е ясно до кога... И днес подписах този договор, в Юг, като пак не пропуснах да питам каъв е този абсурд, защо два пъти ме карат да плащам за присъединяване. Не ми дадоха смислен отговор, предложиха ми да се жалвам.
При това, забележете, че освен, че съм платил веднъж 2300 и веднъж 690 лв. присъединителни такси, сега ще ми вземат още пари за депозит (май пак 690)...
Е, направо се чудя дали да не заведа дело, но нека ми сложат първо таблото...
Че за съжарение друг продавач на ток няма....
Е, Няма такава държава....
Някой да даде съвет - дали само мен работят и да си губя ли нервите и времето с тях... или да е имал същия проблем?
Янко
Re: Проблем с прекарване на вода !!!!!!!
22-02-2006 - 13:04:40
Да му се изправят косите на човек...

А тези 2300 межеше ли да не ги плащаш? - щяха ли да ти дадат разр. за строеж без да ги платиш?

Питам, че и мен ме чака същото...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход