Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мазилки...Видове...За и против...

Публикувано от gogol 
Re: Мазилки...Видове...За и против...
24-07-2008 - 18:28:25
кое му е грозното не знам.. може би е по добре старите панелки да си седят така... с напукани мазилки ( ако не са паднали ) може би така е по красиво а? smiling smiley или пък полу измазани къщи .. някви колиби керпичени... smiling smiley а и хората правят това според джоба си... smiling smiley то че има и по красиви изолации има ама всичко опира до пари. Ти ако си дон корлеоне и си в дворец и всичко друго ти се вижда грозно - никои не ти е виновен.
Пък това с антиизолацията да не го коментираме - пълна глупост. Хората по закон я правят ( кво по голямо доказателство че деиства безупречно ) ти ми говориш врели некипели.


изнервям се много smoking smiley smoking smiley smoking smiley ще взема да пропуша цигари накрая с тоз форум.
Начетох се на бисери
Abu
Re: Мазилки...Видове...За и против...
24-07-2008 - 18:45:36
Браво бе, и двамата не прочетохте, че става дума за "системата" неизмазана четворка-5 см ЕПС/ХПС-мазилка, каквото е най-масовото строителство тука. И няма много общо с Германия, без да съм им гледал там изпълненията е ясно...

Грозно, защото на 3/4 от сградите им прозират панелите на топлоизолацията, после не са в равнина, а и цветовете - кой ги пусна за модерни тия сладоледени оцветители??? Ако щете вярвайте, но наистина ме свива стомахът от разни "кайсия", "праскова", "бананово", ултрамодерното по време на абитуриентската ми "пепел от рози" и т.н. Една сграда тъкмо я бяха барнали ярко жълто, дойде архитектката и ги накара да я пребоядисат зелен шартрьоз - туй като светлоотразителните жилетки... Погледнах й мострите - ми то там само избождащи очите разцветки... И твърдят, че това били топли тонове?!? Егати топлия цвят кармин, като току-що нарязан бахур...
Пък че си имам мое мнение, не значи че ви го натрапвам - напротив. Особено за asdf123 съм пределно наясно, че разбира мнооого повече от всички тук.
Ама сигурно щото пуша много и ми се изветрил мозъкът яко дим, та пиша глупост връз глупост... Простете, отивам да пия мента...
Re: Мазилки...Видове...За и против...
24-07-2008 - 18:58:33
ааа чакаи малко сега smiling smiley едно е да си против самата изолация съвсем друго е да си против това всеки в какъв цвят я прави...

от писаното останах с впечатлението че теб те дразни факта че секи си боядисва изолацията както му падне на К*ра с извинение за израза
За това и аз съм съгласен. Тоз зелено.. долния етаж охра.. 3тия червено... ама няма как.. правим цвета по желание на клиента.
но ще доди време и за нови закони където фасадата трябва да е 1 цвят и то приемлив за всички... а не да загрозява.
Abu
Re: Мазилки...Видове...За и против...
24-07-2008 - 19:12:46
Против самата изолация съм. Трети път: четворка-5см-мазилка.
Кривото си е криво и във Варна, и в София. В твоя град колко % приблизително са с криви фасади?
Цветът е за цялата сграда - тук-там игриво вкарват контрасти на тераси със стени, разни рисувни орнаменти, но това не променя факта, че цветовете са отврат. Керемидите - два-три нюанса на червено-кафяво, безшевни улуци - други два оттенъка, фасадата съвсем пък различна и накрая шефовете викат "дали да не ударим една боичка стара мед на водосточните тръби"...
Re: Мазилки...Видове...За и против...
24-07-2008 - 20:16:17
еми стака е старото строителство си е криво... smiling smiley но поне е здраво.
сегашните по ги изпъват... в смисъл прави фасади ... ама строят през пръсти.
недаи си боже 1 земетресение и ще ни се смеят дори американците с тяхните сглобяеми къщи дето летят като весници smiling smiley
а за цветовата гама изразих съгласие с теб.
Re: Мазилки...Видове...За и против...
24-07-2008 - 20:35:50
avatar
clap: clap: :ami: :ami: clap:

Чест и почитание
Re: Мазилки...Видове...За и против...
24-07-2008 - 22:47:20
изкажи мнение бе гоголе smiling smiley за какво пляскаш smiling smiley :}
Re: Мазилки...Видове...За и против...
24-07-2008 - 23:37:26
Абе тъкмо взе да става интересно и Gogol-a и asdf123 се скриха sad smiley

Така и не стана ясно - ЕПС ли ползват повече или ХПС швабите confused smiley
И защо ? confused smiley
Re: Мазилки...Видове...За и против...
25-07-2008 - 07:09:54
avatar
Привет!
Съжалявам за това ,че се скрих ,ама бях съсипан от работа и просто си легнах... winking smiley
Иначе съм твърдо зад ХПС-а като изолация - просто освен каменната вата не съм открил нещо по читаво и ще продължавам да си го използвам и за напред....
По Швабско не съм виждал ЕПС - може и да е мой пропуск,пък и с езика съм много зле-разчитах на приятели....
Иначе кво да кажа и мойте апартаменти ги правят като за купона снощи - т.е. както на всички ,ама отвътре си перкам както аз си знам,че иде зима и после лято.......а не искам да мра от сега....
Почти никой не спазва предписанията и не строи с това което трябва,но аз поне се опитвам- сега дори в Бургас строя нещо което по предписание на покрива трябва да има 14 см фибран - познайте инвеститора дали го пожела.....
Добре че го склоних на 2 х 5 см един върху друг положени на кръст - иначе кво ли ще правят хората - незнам.....
Не искам да ставам гаден , ама системата - четворка-5см-мазилка си е използвана от почти всички строители.... и знаете ли защо е така- много ни е слаб контрола върху строителството или този който ни проверява иска парици в кеш или изобщо не вдява от строителство.....
Язък за труда на хората.....
:] :cry:

Чест и почитание
Re: Мазилки...Видове...За и против...
26-07-2008 - 06:26:26
Добре де, ако в Германия като по-северна страна използват 15 см. изолация, то значи ли, че в по-топъл климат също 15 см. е правилното решение?

Извинявам се, за намесата в дискусията на професионалисти smiling smiley но не разбирам проблема "тухла 4-ка, 5 см. фибран, мазилка"???



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-26 06:29 от Geto.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход