Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Corn stove-печка на царевица?????

Публикувано от SpensX 
Corn stove-печка на царевица?????
24-07-2008 - 22:24:12
Някой да е чувал да ги има тук .не открих никакво инфо по въпроса.
Същите са като тези на пелети .
И като гледам тук на какви цени се предлагат от 3500 до 8000 лв.-ужаст smiling smiley
Тези на царевица ги гледам в САЩ от 1500$ започват-курса на $ нема да ви го казвам . Дават ги да харчат от 1 до 5 паунда на час или от половин до кам 2 кила (за модела от 1500$ със 8000-30000 БТУ
Е вярно че царевицата удари 450 лв/тон ,но ако сееш 5 дка и ето ти евтино отопление.Същите могат да ползват и пелети.
Дано да се намери някои вносител ,а не като досегашните които предлагат само некви луксозни италиянски.
Аман от печалбари.
Е то и нормалните пелетни камини ги има по 1000 Евро в нета.
Моля дайте мнения.
Re: Corn stove-печка на царевица?????
25-07-2008 - 00:16:52
Какво мнение очакваш? Царевица нема или ако има я правят на нафта sad smiley И какво сега, съветваш ме да насада 5 дка. нива, да копам, да жъна :} Не става!
Има и нещо друго, не намираш ли че е ужасно извратено да фърляш ХРАНА в кюмбето, също както и да наливаш в колата, когато има такъв глад по света :g: moody smiley:
Ей човек, грехота е!
Re: Corn stove-печка на царевица?????
25-07-2008 - 00:31:59
Наистина е извратено Гето
И пак американците я измислиха тая простотия...то на тях и царевицата им е генно извратена.
Re: Corn stove-печка на царевица?????
25-07-2008 - 00:50:40
Така е Петре. А знаеш ли приказката: "Сития не вярва на гладния че е гладен"!
И най-жалкото за извратените американци, а и всички останали е, че производството на гориво от царевица е една ГОЛЯМА лъжа и конспирация.
И се питам, какви ли беди трябва да сполетят този извратен свят че да станем отново човеци confused smiley но май ще е късно sad smiley

Но да не униваме smiling smiley
Re: Corn stove-печка на царевица?????
25-07-2008 - 03:15:53
Е хубу де ...грехота да бъде.
Току що гледах разни сайтове-пелетна камина 1500$ +175$ дистанционно .
до 30 000 БТУ,за 1500 кв. фута(140 кв.м.),Разход 1-5 либри /час
И нека да видим най ниските оферти тук -Da vinchi,renesanse,Isabella-все 3500 лв.
И тъй като ги гледам и американските и италиянските -made in China само дето в alibaba.com са по 700-1000$ на едро и пелетите са 100-120$/тон .
Е не може така ,пичове.
Re: Corn stove-печка на царевица?????
25-07-2008 - 05:16:31
Еми почвай внос като не ти харесва и продавай по $2000, ще избиеш рибата winking smiley :}
Re: Corn stove-печка на царевица?????
26-07-2008 - 21:41:17
Аз пък не съм сигурен дали изсичането и изгарянето на гори е по-малко извратено.
Даже много еко и хуманно ми се вижда да се засеят всички пустеещи земи с генно модифицирана за гориво царевица.
Може и базите на бившите ТКЗС да се ползват за сушене и складиране - вместо за отпадъците на Видима-Идеал (например).
Дайте сметките, който може.
После ще почерпя и ще минем на "разврат" за отпускане. smiling smiley
Докторът да осигури за всички:
Fukitol - 1000. Новият елексир smiling smiley winking smiley

Re: Corn stove-печка на царевица?????
26-07-2008 - 22:08:25
Много е жалко, но това е истината: както и да го въртиш, както и да го сучеш, все на бедните им влиза от мерките за опазване на околната среда. Дали ще гориме био-дизел, дали ще увеличават акцизите на петролните продукти, дори да не си мръднем пръста и оставим всичко в ръцете на природата, резултата е един и същ, първо го отнасят най-беззащитните!!
Re: Corn stove-печка на царевица?????
26-07-2008 - 22:25:54
avatar
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз пък не съм сигурен дали изсичането и изгарянето
> на гори е по-малко извратено.
> Даже много еко и хуманно ми се вижда да се засеят
> всички пустеещи земи с генно модифицирана за
> гориво царевица.
> Може и базите на бившите ТКЗС да се ползват за
> сушене и складиране - вместо за отпадъците на
> Видима-Идеал (например).
> Дайте сметките, който може.
> После ще почерпя и ще минем на "разврат" за
> отпускане.
> Докторът да осигури за всички:
> Fukitol - 1000. Новият елексир

Знаеш ли, че в САЩ има епидемия от саломонела? Хората са яли ........домати !!??
А в щата, който е най- голям производител на царевица, в реките рибите вече са хермафродити? Те го даваха- по Дискавъри......

Re: Corn stove-печка на царевица?????
27-07-2008 - 00:07:24
Ками, днес казаха че не е от домати а от люти чушки внос от Мексико. Рибите хермафродити казваш???Не се коси, ядрото на земята постепено изстива, астероиди дебнат от дълбините на космоса, глобалното затопляне и то чука на вратата. Все някак ще се мре, ама дет викат хората, по-добре кон от зоб(царевица) да умре!! :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход