Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Климатик с термопомпен бойлер

Публикувано от Petar 
Климатик с термопомпен бойлер
24-12-2010 - 10:46:50
Привет на всички.
Не бях влизал скоро в тоя форум (беше ми станал леко безинтересен по 1 време...)

Та на въпроса:
Дал съм малко по-долу линкове с инфо към тази тема.
Има включително и на 1 колега от другия форум - Mega, който вече си е монтирал системата и изглежда доста доволен (постнал е и снимки).
Ще се радвам да чуя повечко мнения, понеже и аз май съм се засилил натам.
Като че ли съм склонен да забравя безвъзвратно вече за соларните системи.
По скромните ми изчисления 3 пъти по-скъпо ще ми дойде с тях и 5 пъти по-дълго ще се изплащат (ако изобщо някога *tired*.. )
А и освен по-ефективна ми се струва и по-надеждна тази система в сравнение със соларките.
Да не забравяме и за евентуалните ХИ проблеми с продупчените керемиди на покрива, счупени панели от градушки и т.н.

Страница 8 : [erato.bg]
[www.napravisam.bg]
[www.napravisam.bg]
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-12-2010 - 10:54:23
Открил Петър топлата вода *beer*
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-12-2010 - 10:59:29
Ми хайде коментирай де катo си се къпал отдавна в нея

Cheers *beer*
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-12-2010 - 12:20:59
Още малко по темата

[www.sofclima.com]

Мен всъщност ме интересува ТП въздух-вода не като цялостно решение (климатизиран съм напълно навсякъде),а само за загряване на по-голям бойлер (около 150 литра),който ще сложа на тавана (имам изведени вече ВИК щрангове там).
Външното тяло също предвиждам да е там, като ще спомага и за охлаждането на тавана ми.
И главно за периода Март-Ноември, понеже се ползва повече топла вода лятото, а и имам дзакузи което не мога да задоволя/напълня с наличния си бойлер от 80л.
Последния би ми бил напълно достатъчен през най-студените месеци Декември-Февруари.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-12-2010 - 13:01:32
ето де, прочети какво съм направил вкъщи:

[napravisam.bg]
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-12-2010 - 13:39:42
naughty, тази тема я знам и следя там.
Поздравления и респект за направеното *bow*
Но както вече казах мене ме интересува само за загряването на гореща вода в бойлера, а при тебе системата е комплексна.
Тоест по-скоро търся мнения за частично решение (за БГВ) като при Меga.

Той и 2v6 в твойта тема насочи нещата в тази плоскост, но ти го секна да не разводнява темата.

Ето други линкове дето 2v6 беше дал там :

[www.klimatici.abc-bg.net]
[gie-bg.com]
[www.helicari.com]
[www.nelbo.com]
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-12-2010 - 13:47:39
И колко според теб ще струва една слънчева система, с heat pipe, и 300 литров бойлер? И колко ще е това, което ти искаш? Зависим си от тока, на 100 процента...
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-12-2010 - 13:52:50
Точно на Mega системата не бачка под -8, но това беше от първите модели. Сега е намерил датчиците и ще пробва да ги излъже,но се е заканил дългосрочно да си направи самоделка от тяло на Дайкин.

По-новите модели би следвало да работят по-добре, но трябва да се пита някой с такъв (на реклами не вярвам)
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-12-2010 - 16:09:02
Еее, на мене не ми трябва зимата. От Март до Ноември температурите са над 0 , така че му нямам на Мега проблема и неговата система ми е достатъчна (пък била тя и китайка)

kalin72 на мен офертата ми за съответна соларна с/ма беше за над 5000 лева
Както виждаш от линка по-горе за тази на Мега с 150л. бойлер е 1750 лева (с монтажа)
И ще се изплати за 4 години (соларката - мин. 15г.)

А относно тока.....то същото важи и за соларката.
Не знам - какво предлагаш - да си взема бойлер на дърва ли ? :}
Споко,ток има бол, те НЕК и сега изнасят,пък нали ББ ще прави и Белене...
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-12-2010 - 16:23:52
тогава няма какво да му се чудиш smiling smiley системата е чудно ефективна, може да я пускаш само на нощна тарифа.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход