Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..

Публикувано от rsrs 
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
18-07-2008 - 22:08:14
И аз не виждам никакви снимки - що така?
За каналокопачите знам в стара загора (аз живея там)- от профила не разбрах откъде сте RSRS.?
наистина всеки е редно да има мнение - иначе ще е тъпо.
има още една подробност при гипсокартона - препоръчителна е двойната обшивка - не оскъпява особено, става поне 3 пъти по здраво и не кънти като консервна кутия smiling smiley
иначе мостови кабели подредени един до друг , колкото и много да са не биха надигнали кой знае колко мазилката. така си мисля ама не виждам снимките
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
19-07-2008 - 10:30:03
Не знам за какви снимки говорите...Ако трябва ще снимам и ще сложа... smiling smiley
От Бургас съм и къщата е тук.
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
19-07-2008 - 22:33:21
avatar
rsrs Написал:
-------------------------------------------------------
> Ясно.... Ами сега дали трябва да се вадят всички
> кабели от тръбите, в които са поставени, или
> трябва да се вкопаят така в тухлите ? 'щото това
> май ще е къртовски труд - не зная дали ще намерим
> някой да го направи...


Моите не ги сложих в тръби, много са обемни и не ми се искаше да отхлабвам тухлите. Но, самите кабели са добре изолирани с пластмасата, не са като предишните- с наплетени конци. Измазаха ми къщата с варов готов разтвор, като прибавиха на ръка и цимент. Сложиха и рабица, защото конструкцията е тухли и греди.
Ми, стана чудесно. Всичко това диша. Гадовете няма къде да се завъдят. Отвън- откъм север и запад, ще сложа стиропор- да изолира, но и да пропуска въздух.......
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
28-07-2008 - 18:05:14
А какво ще кажете за варианта само външните стени с гипскартон+изолация всички останали замазани .Външна изолациа също мисля да направя.С две думи външните стени ще станат с изолация отвътре и отвън. confused smiley :ami:
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
28-07-2008 - 18:47:45
е, тва е най - доброто - за двойната изолация.
ама нали знаеш моето мнение - не си струва да се маже и после шпаклова - по добре картон на лепене. и ако си работар съвсем спокойно можеш да си го направиш и сам ( с малко инструкции - от мен на драго сърце) . Ще ти излезне почти без пари.
Разбира се когато се лепи изолационния му ефект е доста малък, но става бързо, лесно и най- вече чисто
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
28-07-2008 - 23:03:18
avatar
внимание с изолациите - не всичко което е в повече е добро...! :]

Чест и почитание
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
29-07-2008 - 01:10:27
моито мнение е че мазилката си остава класика :} :} smiling smiley
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
29-07-2008 - 06:21:05
avatar
Тъй вярно.... clap: clap: :loveu:

Чест и почитание
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
30-07-2008 - 11:57:57
jimi.Благодаря ти за отзивчивоста имаш предвид да не шпакловам а в-у грубата мазилка отвътре да лепя гипскартон на топки .Няма ли да ми вдигне много цената мазане+гипскартон. .Що се отнася до двоината изолация gogol мислиш ли че за в будеще може да имам някакви проблеми с така направена изолация?Благодаря предварително.
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
30-07-2008 - 16:28:02
avatar
Всичко зависи от мазилката и композицията под нея,но едва ли ще имаш проблеми....
Лично аз не съветвам да лепите гипскартона - трудно се отстранява при евентуални поправки ,а и самата технология още не е изпипана докрай....
Лани правих един хотел дето бяха лепили и твърдя че за 5 години конструкцията едва се крепеше на една две топки....
Ползвай мазилка да ти е широчко около врата....Па и да диша стената все пак...Щото остатъчна влага много... :]

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход