Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..

Публикувано от rsrs 
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
13-09-2008 - 15:18:44
За препоръчване е да ползваш не боя а мазилка след ТИ-та
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
13-09-2008 - 15:34:16
Да де, то не е ли задължително да е мазилка....Лаишки се изразих, ама аз и съм си лаик в областта. Затова и задавам може би глупави въпроси smiling smiley
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
13-09-2008 - 16:14:27
avatar
Привет!
Въпрос към Сика....
Може да се обзаложим,че поназнайвам за Изомат повечко от теб наистина и мога да кажа ,че преди изомат научих сика и хенкел....
Човек се учи докато е жив наистина,но би ли уточнил от кое трябва да науча повече... :] winking smiley

Чест и почитание
Re: Вече външна изолация..
15-09-2008 - 02:36:56
Дали е голям компромис да се сложи EPS, вместо XPS? Къщата е нова, със сега положена вътрешна мазилка, както вече съобщих. Днес отивам на къщата да видя що става и какъв е този "мек" материал / за който ми беше предадено / и гледам, че този, който сме наели да движи нещата, вече е купил EPS-F. Без да го обсъдим. Аз мислех дали не е по-добре графитен XPS...Давайте съвет, please!!! Мога да го накарам да го смени, какво пък ...
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
15-09-2008 - 16:09:11
rsrs, по темата EPS или XPS, респективно дишащи-недищащи стени има изписано само тук огромно количество знаци, отделно статии по специализираната а и не дотам (напр. списание Още за къщата - рубриката на проф. Назърски), та мнения много. Общото схващане и принцип е - на бетон да се слага XPS, понеже ламбдата му е по-висока (5 см от него се равняват на 7 EPS като топлоизолационни свойства) а на тухлени стени - EPS или вата за да не се създава паропреграда и да не живееш в термос. Така че, според теорията си била в грешка изначално, поръчвайки екструдиран пенополистирол за всички стени като изолация.... Та не се коси, само дано стиропора, дето ще го лепиш да е с по-висока плътност, че иначе поддават стените. Да слагат ъгли и мрежа с две ръце шпакловка, отгоре със силиконова мазилка - за мен е по-доброто от силикатната, ненапразно е и по-скъпа. Но това вече е въпрос на вкус.
Факторът, който при нас наклони везните към силиконовата беше факта, че се мие с пароструйка...
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
15-09-2008 - 17:21:47
Защо да не може боя върху ТИ???
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
15-09-2008 - 17:59:16
avatar
Въййййй....
Вече си ви представих как я плющите мазилката с водоструюката.....
Дано само издържи - щото нали се сещате че само грунда и върши това.... :]

Чест и почитание
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
15-09-2008 - 18:10:25
Гоголе, не само си го представи, ами и ефект има, вече измих един балкон , че пампайците си бяха изтрили краката в стената като са лазили по покрива да мажат комина. Ефекта е - като нова. Не мръдва.
С топла вода и препарат при това. Мирише на виолетки после....
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
15-09-2008 - 20:29:07
В Приморско няма сграда която да се прави с тъй наречения Фибран - само стиропор се лепи.В началото пробваха с него - лепилото дори не може да го оцапа не лепи , след време се одлепя цялата мазилка с мрежата и Фибрана излиза чисто нов .
Re: Мазилка, или гипсокартон? И още нещо..
15-09-2008 - 21:36:01
avatar
В Бургаско това е така щото рядко слагат лепила за на по над 5 лв бройката,а за шпакловки не са и чували....
Кажи им Каменит и ще се късат да купуват нещо дето има само пясък и цимент вътре....
Да не говорим,че освен БГ надписи сертификати изобщо не се цитират....
Казах за водоструйката с насмешка щото мой френд преди време тъй си отлепи цялата фасада....Падна голям смях....
Иначе и аз мойта тъй си я чистя,ама внимавам със струята ....
А френда я беше сложил така ,че боя от колата можеше да свали.... :}

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход