Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречи ли дъжд на леене на плоча?

Публикувано от bulhomes 
Пречи ли дъжд на леене на плоча?
05-08-2010 - 18:23:08
В събота го дават да вали, а ми се ще да излеем плочата на кота 0. Строителите викат че дъжда не пречи, но не съм много сигурен.
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
05-08-2010 - 18:35:47
Quote
bulhomes
В събота го дават да вали, а ми се ще да излеем плочата на кота 0. Строителите викат че дъжда не пречи, но не съм много сигурен.


Зависи от дъжда - при слаби превалявания няма проблем, даже е за предпочитане повишената влажност, виж , ако се случи порой.....според пороя.
За всеки случй се подсигури с достатъчно количество найлон и крепеж за него, при екстремни ситуации да можете да реагирате като на Уимбълдънwinking smiley
Успехsmiling smiley
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
05-08-2010 - 19:14:28
Благодарско*beer*
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
05-08-2010 - 19:33:51
При тези летни температури бетона започва да набира първоначална якост след около половин час след като е положен.След час и нещо ако не ти превалява дъжд започвай да го пръскаш подобно на дъждуване и така няколко дена!Може да го покриеш със сено или слама и да я полееш обилно!Добре е да се държи мокър,да не се изпарява направната му вода интензивно,защото се образуват пукнатини!За пример ще ти дам как се прави качествен лабораторен анализ на бетонова отливка.След набиране на първоначална якост се държи 28 дена във вода и чак тогава се вади и се подлага на натоварване!
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
05-08-2010 - 19:35:52
avatar
Точно така,но умната с водата все пак - Фло го каза - да оросяваш - не да миеш.....*angel*

Чест и почитание
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
05-08-2010 - 20:40:30
Ще взема да му бодна няколко поливачки за трева...
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
05-08-2010 - 21:02:24
То си зависи от дъжда, че днес в София к'во се изля...clap:
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
05-08-2010 - 21:10:18
Quote
bulhomes
Ще взема да му бодна няколко поливачки за трева...

Абе ти тръгна от притесненията, а сега вече смело вървиш към въпрос от типа " какво да направя, за да завали в деня на леенето?"winking smiley
smiling smiley
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
05-08-2010 - 23:34:52
Ако имаш под ръка система за водна мъгла или парниково напояване....е сега е моментът да ги изпробваш.
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
06-08-2010 - 08:52:33
avatar
clap:

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход