Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречи ли дъжд на леене на плоча?

Публикувано от bulhomes 
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
15-08-2010 - 07:49:19
Фло нещо не ти излиза линка, но се оправих. Доколкото разбрах от предписанието това за измазването вднага важи ако се зида при температури около +5°, тоест според мен - за да се предпази свърващия разтвор докато още не е изсъхнал напълно от евентуално замръзване.
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
15-08-2010 - 07:49:53
Писали сме по едно време...
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
15-08-2010 - 08:34:43
Общи правила:При спиране на работа за по-дълго време да се защити най-горния ред с подходяща изолация против дъжд и сняг.

Това и то е от сайта им!Вероятно объркването идва от това ,че ползват в рекламата си термина защитен зид вместо зид неизложен на външно въздействие, както е по стандарта! Тези тухли не трябва да ги оставяш неизмазани. Ако не си предвидил средства за измазване веднага след зидарията викай бригадира и му накови канчето с теслата да строят както му е реда,тоест първо железобетонния скелет ,после покрива и накрая самоносещите зидове от тези тухли Форати.Така ще бъдат под стряха докато приготвиш мазането иначе така ,както са я подкарали ,ако нещо запецне и не покриеш навреме къщата ,тухлите ще станат на юфка!
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
15-08-2010 - 09:16:02
Процесът на съхнене или набиране на якост при всичките тия разтвори-бетон,вар,гипс и т.н. е екзотермичен-отделя се топлина.

За майсторите...има едно нещо,дето съм се убедил категорично-читавият майстор освен опит,за всяко нещо си има инструмент.


Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
15-08-2010 - 09:16:12
Че в такъв случай за втория и третия етажи ще взимам обикновени четворки. Иначе за непокриване навреме не си и помислям. Не мога да им отреча че пък работят яко и то в тия жеги. В понеделник ще станат 2 седмици от първа копка, а вече имам почти иззидан първи етаж.
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
15-08-2010 - 09:17:24
Салвадор, това е за Поротерм - те са с вертикални отвори, а Форати са с хоризонтални.
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
15-08-2010 - 09:23:14
Има го и за обикновени тухли,но не можах да намеря снимка.Идеята на тула се сещаш каква е-всеки бай МангаУ с две леви ръце да може да ти докара перфектен хоризонтален зид,при това да го направи бързо.
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
15-08-2010 - 09:28:59
Мислех да им взема лепило да зидат с него. Доколкото разбрах се нанася с назъбена маламашка и слоя няма как да не бъде равен. Спря ме това, че на бях сигурен колко е права плочата. Затова взех вар - за да могат да си изправят редовете.

P.S. Бях им взел една торба лепило за зидане, ама те погрешка ползвали и него за залепяне на фибрана около фундамента....
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
15-08-2010 - 10:21:12
avatar
Quote
salvador
Процесът на съхнене или набиране на якост при всичките тия разтвори-бетон,вар,гипс и т.н. е екзотермичен-отделя се топлина.

За майсторите...има едно нещо,дето съм се убедил категорично-читавият майстор освен опит,за всяко нещо си има инструмент.



Инструментчетата са много читави. На мене Рьофикс преди 7-8 години ми ги показаха за пръв път и много се впечатлих.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
15-08-2010 - 11:38:04
avatar
Това с торбите зидарска смес трябва малко да те плаши....
Естествено ,че никой нищо не е прочел като го използва,но точно в това е проблема - не четат!
А на теб роботи едва ли ти трябват!?
Гледай добре и колко цимент слагат във варта - ако спестяват - спести им и ти някой лев.....

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход