Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пречи ли дъжд на леене на плоча?

Публикувано от bulhomes 
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
08-08-2010 - 10:24:03
avatar
Човече,ама ти вярно ли не вземаш документи за бетона?!?
Твърдя,че преди 2 години в Каварна от известен бетонов възел ми дадоха нещо което не стегна 4 дни.....
Бетона бе придружен със сертификат,че няма пластификатори в него - ние си ги слагахме на обекта .....а се оказа че използват същата добавка и се наложи цялата плоча от 500 м2 да декофрираме,да мием желязото и пак да залеем.....
Като си спомня как висях до 3 през нощта там и колко нерви похабих - свят ми се вие....
Пробата за качество струва около 250 лв - идват и ти "гърмят" тук там колоните и плочата - естествено с машинка за това и ти казват колко са якостите....
Струва си парите .....
Води строго и отчетно бетоновия дневник - Фло е прав,че ще ти е необходим впоследствие....

Чест и почитание
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
08-08-2010 - 12:37:29
Предполагам, че тия дневници ги води техническия ръководител. За всичкия бетон ще си вземам фактури (още не съм, щото агенцията по вписванията ми бави узаконяването на уставния капитал и фактурите ще ми напишат скоро). Предполагам че с тия фактури вървят сертификатите. Да ти кажа, че и сега ми дават някакви неща, но не им обърнах внимание.
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
08-08-2010 - 13:36:44
avatar
Внимавай много - най много дървета изядох около бетонджиите....
Фло - сори,не визирах теб ни най малко....

Чест и почитание
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
08-08-2010 - 13:51:08
Quote
gogol
Внимавай много - най много дървета изядох около бетонджиите....
Фло - сори,не визирах теб ни най малко....

:]Все ми трият вица ,че разликата между ниския и високия клас бетон, е една жипкаwinking smiley
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
08-08-2010 - 18:24:39
Бъкнах си едно кофражче за 3 павета по 15 см. Не знам колко струва лабораторията, но поне ще ги плаша...
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
08-08-2010 - 22:21:23
avatar
*ok*

Чест и почитание
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
14-08-2010 - 20:02:55
Булхоуме, защо не качваш снимки? От фундамента, ...хидрото, ...топлоизолацията. Ще ми е драго да видя нещо, което се прави по правилния начин. Сертификатите от бетоновия възел отсега да знаеш ще са в норма, няма бунак който да си издаде сам на себе си документ, че бетона не му е качествен. Взимай по две кубчета от всеки бетоновоз, пиши името на шофьора и номера на колата, Все пак правиш къща за гости, трябва да си сигурен че всичко е ок! Ако и от това трътнеш да спестиш (200-250 лв.)... :]
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
15-08-2010 - 00:37:14
Не е за снимки бе Иво. Само се ядосвам. Взех тухли Форати да стане хубав зид, защото няма скоро да го мажа. Във вертикално отношение няма проблем, ама хоризонталните зидове са "тих бял Дунав". Шайбите шопския зид ряпа да яде. Вчера им виках шефовете - уж да се поправят - не знаели че ще държа на това. Сега видях, че над първата вече иззидана врата са забравили да сложат щурц. Всъщност още не съм сигурен дали са забравили или така се прави, тъй като вляво е зид, а вдясно колона (бъдеща) но вече са иззидали лявата част над мястото за щурца. Там където ще бъде стълбището си вдигат зид нагоре, тоест стълбите няма да се връзват в зида. Не ми е понятно за какво ще се хванат стълбите, но явно си има начин, който не знам. Надзора не е задължителен за мен, но май ще си платя на един надзорник или ще викам конструктора по-често да ги проверява.

За бетона съм и казал, че искам вибратор навсякъде. Чудя се обаче като го пуснат в колоните сума и бетон ще влезе в тухлите. Мислех да взена един пищов и да ги позапеня, ама това е много игра, а и не съм виждал никой да го прави. Викат, че щели да ги чукат колоните без да ги вибрират и нямало да има дупки, ама вече не им вярвам.
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
15-08-2010 - 07:31:44
Quote
bulhomes
1 Взех тухли Форати да стане хубав зид, защото няма скоро да го мажа.
2 Сега видях, че над първата вече иззидана врата са забравили да сложат щурц.
3 Всъщност още не съм сигурен дали са забравили или така се прави, тъй като вляво е зид, а вдясно колона (бъдеща) но вече са иззидали лявата част над мястото за щурца.

4 Чудя се обаче като го пуснат в колоните сума и бетон ще влезе в тухлите. .



1 Тука си в грешка и производителя го казва!Трябва да се измажат веднага след иззиждане!
2 Няма врата без щурц
3 Производителя описва гъвкавата връзка със колоните! По норматив тези тухли отстоят на 2 см.от бетона на колоната .При тези тухли първо се леят колоните и после се зида за да може колоните да поемат вибрации и усукване.
4 Ще създаде голямо сцепление между зида и колоните,което не е редно да го има в противоземетръсното строителство



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-15 07:35 от фло.
Re: Пречи ли дъжд на леене на плоча?
15-08-2010 - 07:34:25
Форати Указания за работа!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход