Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

вата XPS или EPS за фасадна топлоизолация

Публикувано от A40 
A40
вата XPS или EPS за фасадна топлоизолация
28-06-2008 - 14:03:52
до месец ми довършват къщата и сега се чудя кой е най-добър вариант за външна топлоизолация-чувал съм че най-добре е с вата,а XPS и EPS си изменят много структурата и свойствата за 10-тина години и не са добър вариант.иначе къщата е малка-имам около 200кв.м. за фасадна изолация,на много слънчево място е,от вътре също ще имам вата с гипсокартон,затова незнам ако XPS и EPS са дълготрайни и устойчиви материали с тях цената ще бъде значително по-добра(знам че ватата трябва да се шпаклова преди да се полага,а това със сигурност ще оскъпи доста материалите и труда,и лепилото за нея също е доста по-скъпо.благодаря предварително за мненията и коментарите,а може и оферта
Re: вата XPS или EPS за фасадна топлоизолация
28-06-2008 - 15:55:29
За фасадна топлоизолация задължително фасаден ЕПС. ХПСА запечатва стените и в следствие на това вътре в помещенията се задържа влага и става много неприятно. Вижал съм така изпълнена фасада резулата е много неприятен. Аз си сложих 10 см ЕПС Ф на баумит шпаклован и залепен с немско лепило и мрежа 140 грама на квадратен метър. Мрежата е много важен елемент. Отгоре му сложихме мазилка опус която също е немска. И така изпълнената система ми излезе 55 лева на квадратен метър.
Re: вата XPS или EPS за фасадна топлоизолация
28-06-2008 - 16:23:09
avatar
ЕПС- другото е скъпо и не оправдава харчовете....
Мазилка и мрежа,лепило и шпакловка,дюбели - всичко е от значение...
Доверете се на по скъпото но по качествено.....
Нашата система излиза около 16 лв материали.....
Труда е около същата цена за м2
:]

Чест и почитание
Re: вата XPS или EPS за фасадна топлоизолация
29-06-2008 - 21:08:34
avatar
Ако можете да си го позволите - вата. Освен топлоизолация получавате и шумоизолация.
A40
Re: вата XPS или EPS за фасадна топлоизолация
29-06-2008 - 21:49:05
не мисля да пестя в довършителните работи,но не мисля и да се изхвърлям де.ориентирал съм се към материалите на церезит(мой близък ги дистрибутира и цената на която ще пазарувам е доста изгодна).колебанията са ми за материла за топлоизолация,притеснява ме дали епс е устойчив на стареене,ако не е ще слагам вата
A40
Re: вата XPS или EPS за фасадна топлоизолация
29-06-2008 - 21:56:16
не мисля да пестя в довършителните работи,но не мисля и да се изхвърлям де.ориентирал съм се към материалите на церезит(мой близък ги дистрибутира и цената на която ще пазарувам е доста изгодна).колебанията са ми за материла за топлоизолация,притеснява ме дали епс е устойчив на стареене,ако не е ще слагам вата.гогол дай повече инфо за вашите материали
ven
Re: вата XPS или EPS за фасадна топлоизолация
29-06-2008 - 21:57:02
10 cm ЕPS, лепило, шпакловка, мрежа, мазилка силикатна Weber + труд - 48 лв/кв.м (като се смята цялата площ, без да се махат прозорците)

толкова ми струваше на мен преди около месец, всички материали са на Вебер



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-06-29 22:04 от ven.
Re: вата XPS или EPS за фасадна топлоизолация
30-06-2008 - 07:30:43
avatar
Излиза най различно - имаше пост за топлоизолации и бях написал цените на нашата система.....
48 лв. с труд си е малко множко особено с материали на Вебер....
Не спори с майстор дали да ти маха прозорците от общата площ - тогава ти калкулират труд на лин. метър и става по зле....
ЕПС не старее интензивно когато е покрит от система с лепила ,мазилки- не се бойте ще ни надживее с поколения....
Материалите излизат около 16 лв. за м2 - включващ всички компоненти на системата! :]

Чест и почитание
ven
Re: вата XPS или EPS за фасадна топлоизолация
30-06-2008 - 07:50:09
Множко, малко толкоз smiling smiley

Ето и разбивка:

Труд 18лв кв.м
ЕПС/25кг/м3 - 20 куб.м + Малко ХПС за обръщане на прозорци - 2300 лв
Лепило + Шпакловка - 1200 лв (останаха ми 5-6 чувалчета)
Мрежа - 400 лв
Грунд - 400 лв (3 кофи)
Мазилка - 2500 лв (25 кофи)
Дюбели - 200 лв
Ръбове + капки - 160 лв


Това е за 250 кв.м, като 50 кв. (11 лв кв.м труд) са само шпакловка + мрежа + мазилка тъй като миналата година правих частично топлоизолация. Т.е реално цената сега като я смятам средно ми е излязла по 46 лв/кв.м

Повечето материали съм си ги купувал аз - т.е това им е цената в склада дето пазарувах в София



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-06-30 07:52 от ven.
Re: вата XPS или EPS за фасадна топлоизолация
06-07-2008 - 20:24:33
Здравейте! Занимавам се от доста време със топло и хидроизолации. Ето ви добар вариант за външна топлоизолациял.
-Фасаден EPS 5-6 см от 20кг. куб и нагоре на фирма Марисан
-дюбели на Баумит
- мрежа на Баумит
-лепило и шплакловка на фирма Марисан
- и мазилка на селиконова основа на фирма Баумит
Този вариант е изпитан повярвайте ми работи без проблеми. Има и по евтини варианти от този който предлагам но всичко е въпрос на пари и компетентност... :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход