Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Блог на строящи в момента къща

Публикувано от naughty 
Блог на строящи в момента къща
15-07-2009 - 13:55:25
Интересна тема от строящи в момента хора:

[homes.gruh.org]

Abu
Re: Блог на строящи в момента къща
15-07-2009 - 16:14:48
Не виждам нищо интересно в тази къща, че да я гледам за трети път...

И ми е чудно с какво този блог помага на другите неуки начинаещи... Ах да - с оправданията "криза е", "скромен бюджет" и т.н. Хубаво, строителят се е постарал, построил е с оскъдни средства, ама проектът си остава калпав. Като си го харесват собствениците, да си го снимат и да си го показват. Ама що да е тук?

ПП Марккк, интересно ми е тия "патерици" на стрехите архитектът ли ти ги натресе, или ти ги измисли? Е, не вярвам да ти харесват, по-скоро това е най-евтиния и бърз вариант за тази част от покрива...
Re: Блог на строящи в момента къща
15-07-2009 - 17:04:41
То друг блог за строителство на еднофамилна къща просто няма...така,че...все е нещо.А и двуетажни къщи по 90 квадрата аз и на картинка не бях виждал до тоя момент.Следя с интерес момента,когато собствениците на тая къща ще стигнат до обзавеждането.Ей там ще е интересното.На тая площ 90% от мебелите ще са поръчки и строго индивидуален дизайн.Стандартни просто няма.Отвън...си е къща като къща.Според това,дето е писано в в блога-те изобщо не са искали нещо нестандартно,смело и т.н.
Abu
Re: Блог на строящи в момента къща
15-07-2009 - 17:25:36
Аз пък съм алергичен към РЗП 90-100 м2 на два (а понякога са три!) етажа. Масов случай на надстрояване на полузаконни къщи от соц-а. Разрешително за 30 м2 барака, човекът си построява скришом на 40, ама пуска и фусове "за после", а когато послето дойде, надстроява втория етаж еркерно (60 м2) и на всичката тая лудост има вътрешно стълбище 7-8 м2. Нямам думи да опиша как ми е писнало от оправдания като "ти не знаеш какви бяха условията", "толкоз пари имахме - така построихме" и т.н. А направо се вбесявам на подобен кютюк като ми заявят "аз тази къща с двете си ръце съм я построил!" Тука поне нормален строител е пипал, та чат-пат да докара нещата...
LKK
Re: Блог на строящи в момента къща
15-07-2009 - 18:30:13
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз пък съм алергичен към РЗП 90-100 м2 на два (а
> понякога са три!) етажа.

Добре де, само прогимназии ли да строим на по 250 - 350 м2? Ами ако не ни трябват? Или просто да има.
Когато е апартамент значи можи и 40 м2, а за къща 90 м2 било малко. Нещо не схващам логиката.
Abu
Re: Блог на строящи в момента къща
15-07-2009 - 19:03:14
А що трябва да е 2 х 50, като може да е едно 100? А, сетих се - по-малко основи и по-малък покрив (щото някой им казал, че там се наливат най-много пари)... А че е грозно и нефункционално кой го е грижа? Икономията му е майката! В такава къща бих живял само ако е на уникално място и при никакъв друг компромис.
Надявам се като се поблъскат малко в туй нещо, собствениците пак със същия наивно-лековат стил да коментират и недоразуменията от такава къща. Ама не вярвам да стане... То, за да критикуваш освен самочувствие, трябва да имаш и малко поне покритие - като гледам как всеки гледа да се застрахова и не смее да си каже какво не му харесва (не само в тази тема), става ми ясно и колко разбира...

Re: Блог на строящи в момента къща
15-07-2009 - 20:07:37
Всъщност бюджета (и първоначалната идея) на собствениците беше за 50 квадрата едноетажна къща със 70 квадрата фундамент и покрив над цялата плоча, която евентуално след време да бъде "усвоена" под формата на остъклена тераса - работно място за през лятото.
Проектанта ни убеди, че като цена излиза еквивалентно на 2 етажа по 40 квадрата - реално на почти 2 пъти повече затворена площ, отколкото сме се надявали.

А markk направи чудеса с този иначе изначално сбъркан проект (да, нямаше изобщо детайл за покрива и доста сметки липсваха) и с времево-финансовите ни ограничения, така че в случая вина за онези детайли на покрива няма smiling smiley

Гледката от втори етаж е много готина и си струва. А парцелът е малък, триъгълен, граничи с дере... и от свлачища пазят само огромните дървета по края. Ще изглежда ужасно, ако е плътно застроен едноетажно, а и губим почти целия използваем двор.
Има и жици на енергото, които го пресичат почти през средата и на практика 2 етажа с по-голяма от тази квадратура е физически невъзможно да се построят.

Реално по-голяма площ не ни и трябва. Тук ще живеем двама души. Няма да даваме под наем и няма да живеем с родителите, децата и стринките smiling smiley

Относно блоговете и малките къщи - има, но не са на български. Аз хвърлям по някой поглед на идеите тук: http://www.tinyhousedesign.com/
Хората могат да се радват на живота и в доста по-ограничена жилищна площ smiling smiley

@salvador - само с кухнята имам проблем за сега с обзавеждането и то защото отново се опитвам да я направя максимално бюджетна. Естествено, че мебелите няма да са конфекция... май ти ми прави забележка веднъж, че искам хола ми да е с мебели като в индийска чайна smiling smiley

Аз примерно много се кефя на това и това
:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-07-15 22:30 от wakeop.
LKK
Re: Блог на строящи в момента къща
15-07-2009 - 22:53:37
Там където се намира "това" е вечно лято и всички маат по капли.
Всеки архитектурен стил е донякъде свързан и с начина на живот, предполагам последното не те кефи особенно.
Мислех да отговарям на Абу, но виждам че си го направил преди мен. Не че е по-ефтина или супер неудобна двуетажната къща, често нещата не зависят от нас.
Абе съвсем прилична си се е получила къщичката, да си я ползвате със здрави и да и се радвате дълги години.
Както са казали хората "с милым рай и в шалаше".
Re: Блог на строящи в момента къща
15-07-2009 - 23:54:18
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Не виждам нищо интересно в тази къща, че да я
> гледам за трети път...
>
Струва ми се ,че това е пример как не трябва да се строи!Архитектурата лъха на зрял соц. от преди 40 г. ,сравнението с трафопост е неизбежно.Изпълнението -старателно и непрофесионално! Зидарията около стълбището даже не е и за критика-толкова е зле! Не може легнали четворки да зяпат с дупките навън! Добре е собствениците да знаят,че ще ги чака голям студ за повече от 220 дни годишно-ще се отоплява трудно и с голям разход!От друга гледна точка пък е добре,че са доволни! Какво повече му трябва на човек?
LKK
Re: Блог на строящи в момента къща
16-07-2009 - 00:02:11
фло, а кога ще видим нещо което си заслужава? Няма ли да пуснеш някоя темичка?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход