Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

мазилка на стара къща

Публикувано от pepo 
мазилка на стара къща
02-07-2009 - 18:59:04
Здравейте. Дайте съвет и идеи за измазване на стара кирпичена къща отвън, като това да е вариант среден между цена, качество и здравина, тоест идеята е да стане здраво, не толкова скъпо и да е прилично на външен вид. *beer*
Abu
Re: мазилка на стара къща
02-07-2009 - 19:21:23
Прегледай тази тема, в нея има линк към по-предната, а има и още една-две подобни някъде из сайта...
Няма да е зле да опишеш по-подробно къщата, а и някоя снимчица да пуснеш.

В общи линии, "здраво, не толкова скъпо и прилично на външен вид" е вароциментова мазилка. Но дали стената ще издържи тежестта й, не знам. По-лек вариант е ХПС/ЕПС на дюбели, мрежа, шпакловка, фасадно покритие (циментова шпакловка, фасаген някакъв, готова мазилка и т.н.)
Re: мазилка на стара къща
02-07-2009 - 19:27:40
Имам някакви мисли за рабица и варо циментова мазилка но не ми е ясно как се захваща рабицата за гредите. Ще се помъча да дам снимки в скоро време, може би утре.
Re: мазилка на стара къща
02-07-2009 - 19:34:10
Abu
Re: мазилка на стара къща
02-07-2009 - 20:45:20
Симпатична къщичка...

Старата мазилка си е пак вароциментова, така че явно къщата носи, стига да не направиш новата много дебела или да имаш проблеми в носещите елементи...
Рабицата се захваща не само в гредите, а и в самия кирпич - или с десятки пирони, или с дюбели за ХПС за тухла четворка. На мен повече ми харесва как държат дюбелите, ама ще трябва и ти да пробваш кое как влиза и как стои на твоята стена. Естествено, преди това ще трябва да почистиш старото не толкова до здраво (то кое ли е здраво в кирпича?), а до прилично равно и чисто от бучки, неронливо.
Също няма да е зле да разгледаш дали случайно мазилката не е паднала по някаква конкретна причина (примерно теч от улуците), която би ти скапала и новата.

Ако можеш да си вземеш приблизително нивата на стените (колко трябва да се пълни до изправяне на повърхността), много по-лесно ще вземеш решение за вида и количеството материал. В един момент може да се окаже, че без ХПС няма изправяне. Така че първо почисти, после измери и така решавай.
Re: мазилка на стара къща
03-07-2009 - 21:03:32
avatar
*yes*

Чест и почитание
Re: мазилка на стара къща
03-07-2009 - 21:33:33
Едно уточнение - това върху кирпича не е ВЦ мазилка, а кал, смесена с нарязана слама и отгоре вар. Въпреки това, рабица и пирони би трябвало да държат.
Abu
Re: мазилка на стара къща
03-07-2009 - 22:54:43
Да не би да мислиш, че двете стени с вар са различни от тези с цимент? Щом 2 носят циментова мазилка, значи и другите две ще носят... Предполагам, решили са с вар южната и западната, заради слънцето. Или обратното - предпочели са северната и източната да са сцимент, заради ветровете и валежите. Абе има ли въобще значение - сваляш един тон кал/вар/циментова мазилка и слагаш пак толкова нова. Какво сложно има?

Предпочитам дюбели (с големи глави), щото кръгчето като опре стената и действа като конзола - пречи да се измъкне и да увисне. Ако кирпичът е здрав, по-лесно е с пирони.
Re: мазилка на стара къща
04-07-2009 - 08:39:45
Спокойно бе човек, не се връзвай толкова smiling smiley. Не го казах с цел да те засега.
Относно носенето - не става дума за общото тегло на мазилката. Мисълта ми е, че има проблеми със сцеплението между кирпич и ВЦ и затова се налагат рабицата и пироните.
Убеден съм, че първоначално цялата къща е била измазана с кал и слама, а впоследствие на стените, където е паднала мазилката (нормално след толкова години) е изкърпено с ВЦ мазилка (доколкото може да се види на снимката, а може и само хоросан за хастар, а само горният слой да е с цимент). Очевидно се е поотлепила отново и за да държи повече време новата мазилка, рабицата и пироните според мен са задължителни. Все пак като смесваме 2 различни технологии е нормално да има проблеми.
Re: мазилка на стара къща
04-07-2009 - 10:24:52
Според мен не би трябвало да има проблем с тежеста, едната стена е от камък тъй като вътре в тази стая има зидана камина от камък. Първо да стегна покрива да нямам от там проблеми и мисля да подхвана мазилките. Гледах на няколко места как са запазени гредите да се виждат но там става много по сложно от към работа, а и няма начин да не ми излезе по скъпо с изолация.

Вътрешните ми мазилки пък имам чуството че са от каолин, за тях също се чудя какво да предприема - гипсокартон или и там да подкарам със рабица и вароциментова, че като дойде да ми маже някой да кара наред. *bow*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход