Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

мазилка на стара къща

Публикувано от pepo 
Abu
Re: мазилка на стара къща
04-07-2009 - 12:33:27
Глей ся - не се връзвам, ами се опитвам да предпазя Реро от излишни колебания и умувания... Най-лесно е като се заяви нещо по-категорично, за предпочитане към трета страна, че да не го жегне директно. Просто така се случи ти да си тая трета страна. А и като върл фен на Майк Патън се надявам да се доуточним при недоразумение...
Има, разбира се и неясни моменти (например дали мазилката ще е изцяло висяща на стената или подпряна на цокъла долу), а това за мен има значение.
Дали ще маже с кал, вар или вар и цимент, разликата в тежестта е малка, в здравината - огромна, а в цената... хм... пренебрежима (поне като труд няма разлика).
Армировъчна мрежа задължително трябва да има, хастар - по-добре да няма, че стандартният нито е лек, нито достатъчно здрав. Аз бих заложил на тънка мазилка с повечко цимент, па ако ще и да се скъсам от пердашене после... Евентуално след мазилката една ръка циментова шпакловка (бяла) и край, нито боя, нито нищо! За да не отлепя при тегленето тънката мазилка, ще трябва нещо по мрежата да се прави. Иска ми с да не е хастар, а да мине само с шприцване, но... ще установи опитно като почне. Освен това, наистина е важно какви са нивата за подравняване.
Значи последователността е
1. Оправяне на покрив и други проблеми
2. Сваляне на старото
3. Вземане на нива (колко ще се пълни)
4. Избор на разтвор според обема (силен-слаб; наведнъж, на два пъти, съотношение на варта и т.н.)
5. Избор на финиш.
6. Бач и ако не става, се връщаме на 4.

И всичко това с уговорката, че стените като конструкция няма да се пипат...

Re: мазилка на стара къща
04-07-2009 - 14:06:24
Преди години къщата е била покрита с каменни плочи, така че тяхната тежест спрямо керемидите в момента е огромна - според мен щом е носело тяхната тежест една мазилка средно дебела не би трябвало да е проблем. Колкото до нивата - не държа да е под конец, дори и леко кривунделесто пак ще е по добре от сега и ще има вид. *ok*
Re: мазилка на стара къща
04-07-2009 - 20:29:49
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> А и като върл фен на Майк Патън се надявам
> да се доуточним при недоразумение...

Ееее, сс това трябаше да започнеш *ok* *beer*

Пепо,
това с каменните плочи ме впечатли. И сега има много чар, но с тях сигурно е била още по-хубава. Из кой край на България е?
Re: мазилка на стара къща
04-07-2009 - 22:01:46
avatar
pepo Написал:
-------------------------------------------------------
> Преди години къщата е била покрита с каменни
> плочи, така че тяхната тежест спрямо керемидите в
> момента е огромна - според мен щом е носело
> тяхната тежест една мазилка средно дебела не би
> трябвало да е проблем. Колкото до нивата - не
> държа да е под конец, дори и леко кривунделесто
> пак ще е по добре от сега и ще има вид.

Разгледах снимките, но това, което видях под падналата мазилка, са си камъни, слепени с кал. Има ли цели стени, изградени от кирпич? И само кирпич ли е, или попълва дървено- талпена конструкция? Питам, защото на баба ми къщата- 70кв.м. ЗП, с огромен чердак и каменни плочи на покрива, нямаше никакъв проблем с мазилката, въпреки че етажа беше попълван с кирпич.
Re: мазилка на стара къща
05-07-2009 - 09:55:43
Едната страна на къщата е от камък изцяло явно заради камината вътре в една от стаите, другите три са от кирпич между гредите. Основите са изцяло от камък. А за къщата - намира се в Габровски балкан. До къщата имам още две по малки помещения които са от камък и са покрити с плочи, но тях мисля да ги препокрия с керемиди, а плочите да ползвам да настеля по двора. *ok*
Re: мазилка на стара къща
05-07-2009 - 10:00:17
Re: мазилка на стара къща
05-07-2009 - 10:01:06
А тази липа дето е до основите дали ще ми направи беля, чудя се дали да я окастря или да я махам.
Re: мазилка на стара къща
05-07-2009 - 10:36:27
Пепо,тази къщичка да не е в Банковци?
Re: мазилка на стара къща
05-07-2009 - 12:18:53
Не точно, на 5 км от там е къщата.
Re: мазилка на стара къща
05-07-2009 - 12:31:32
avatar
Препоръка:
-освен мазилката просто не пипай нищо,ако не искаш след това да имаш соц прототип на балканска къщичка.... :]
Просто направи мазилката и си реши проблема само там...
Колегите са обяснили как. *angel*

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход