Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент

Публикувано от topurov 
ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
31-01-2009 - 15:11:52
Здравейте!

Обмислям сериозно варианта за полагане на фибран не само по външните страни на ивиците на фундамента (каквато е масовата практика), но и под плочата, а и на вътрешните стени на ивиците и под тях. Идеята ми е бетона да няма никакъв контакт със земята. Нещо съм се вманиачил на тема топлоизолация и термомостове и затова съм решен на сериозни инвестиции (не безбожни или безмислени) в тази насока.

Въпросите са ми относно технологията на полагане на подобна (или може би друга) изолация. Ползите са ми ясни.

Има ли нещо, което пропускам, ще издържи ли фибрана тежестта на къщата, как се полага, хидроизолацията от коя страна да се сложи (на бетона или на фибрана), да се знимавам ли изобщо?

Който може и знае - да помага!

Благодаря ви предварително! smiling smiley
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
31-01-2009 - 15:43:33
Идеята ми е бетона да няма никакъв контакт със земята
Освен да направиш къщата на пилони, друго не се сещам.
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
31-01-2009 - 15:59:43
Хидроизолация ЗАДЪЛЖИТЕЛНА !!!!
Аз мисля, че от контакта със земята (при условие, че имаш хидроизолация) ще имаш повече ползи, отколкото загуби!!!!
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
31-01-2009 - 16:15:06
чаро Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз мисля, че от контакта със земята (при условие,
> че имаш хидроизолация) ще имаш повече ползи,
> отколкото загуби!!!!

По този въпрос засега съм 50:50.
Чаро или някой др. има ли достоверни данни как стоят нещата за БГ условията?
За вертикална ТИ по периферията съм "ЗА". Гледал съм обосновки и за допълнителна хоризонтална отвън (1-2м, под плочника).
Как стои въпросът обаче за по-вътрешните части?
LKK
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
31-01-2009 - 17:12:48
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
> Как стои въпросът обаче за по-вътрешните части?

Там няма смисъл да се хабим, ако къщата не е тип наколно жилище.
Колкото и да е плътен фибрана, не може да издържи теглото на една къща.
Фундаментната плоча се изолира отгоре/отвътре/, ако е необходимо.
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
31-01-2009 - 17:26:31
Нищо такова не се прави.Под бетона нищо не се слага,защото то ще се смаже и ще се размести цялата конструкция.Престави си колона,потънала с 5 см....
Максимум-ивичен фундамент и над него "crawlspace"

...след което се лее първа плоча и нея си я изолираш цялата.Проблем е разкофрирането...Предимството-че така се получава един голям въздушен джоб под къщата,който ти служи като изолация.Изолира се отстрани и се дренира.
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
31-01-2009 - 17:40:29
Салвадор, а това не може ли да се изпълни с определен брой колони? Гледах снощи пак предаването Екстримни Къщи, имаше една в Калифорния построена на един сипей с 35 градуса наклон. Всичко лежеше на железо-бетони колони набити в земята. Другата беше във Флорида на место постояно заливано от океана при честите урагани, също на пилони, като първия етаж беше на 3м, височина.
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
31-01-2009 - 18:11:36
Ае то може...ама тия колони нали видя на колко в земята влизат...и по 5 метра има...
"Deep Pile Foundation" аз си го превеждам като "дълбок пилонен фундамент"...


Ма това е само за разни блата,свлачища...Калифорния цялата отдолу е някаква такава гадост-пресушени блата,разни не знам си какви пластове,дето текат разни плитки подземни води през тях...



До колкото съм забелязал как ги изпълняват...колкото метра има от кота 0 до покрива.толкоз има и под земята като колони.Това в БГ...като кой ще ти го изпълни и колко ще струва?Далеч по-лесно е да си намериш парцел извън свлачището.Поне при нас свободна земя-бол.Не,че и "там не се научиха и те на лесното-ползват разни готови пилони.Само дълбаят и с кран пускат в дупката,без нищо да леят.Преоразмерени са с пъти.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-31 18:16 от salvador.
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
31-01-2009 - 18:24:00
Тука ставаше дума за липса на съприкосновение м/у земята и плочата. Ако геоложките проучвания не показват свлачище, колоните не трябва да са чак толкоз дълбоки. Като споменах за тази къща в Калифорния, дето е на този клиф, там са правени сеизмични проучвания(ясно е защо), наречени фрикшън тест?!?!, та тези тестова са показали че колоните трябва да са на 14 фута дълбочина. Колкото до забележката ти до терена...а бе друго си е къща с изглед от Родопите та чак до Стара Планина!!! В полето верно няма опсаност от свлачища, ама изгледа ти е от терасата до първите драки и храсти.
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
31-01-2009 - 18:30:06
И аз имах някакви съмнения за товароносимостта на фибрана. Колоните и "въздушния джоб" пък не са опция, защото трябва да се прави нов проект, разрешителни и т.н. и т.н. Въпроса е как да си изолирам стандартния ивичен фундамент.

Май нещата отиват към вътрешна изолация, но пък наистина ми се иска избягване на термомостовете...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход