Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент

Публикувано от topurov 
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
07-02-2009 - 23:44:25
avatar
topurov,като стане време за материали-пиши,мисля,че мога да помогна,аз в момента строя и на единия строеж мисля топлоизолацията да е с 15см. ЕПС ,правил съм го и друг път,има откъде да се поръча,мисля и други нестандартни неща да има.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
08-02-2009 - 17:01:54
Topurov,това е чудесно,че първо искаш съвет, после деистваш *ok* Хидроизолацията на основи се прави така: започваш с подложен бетон който се лее по-широк от основата/ излива се върху чакъл. Следва грунд и 2 пласта хидроизолация положени от специалисти/ има значение/. После полагате арматура за плочата- 15-20 см по тясно от подложния и арматура за основите. Изливате и викате фирмата за хидроизолации. Те грундират и залепят хидрото на основите и ГО СЪЕДИНЯВАТ с това на подложния.Всичко това е много по- важно от каквато и да е топлоизолация!След това редиш стиропор, фибран- няма значение...и върху него от оня материал с изпъкналите неща. Долния краи се завива навън. Върху него се прави дренаж по 4-те края на обекта с тръби с лек наклон и с ревизионна шахта. Обратния насип е с чакъл. Стиропора ще се смачка но това не бива да те притеснява, Ще има нужния ефект. Може и с допълнителен външен зид от единички, и хидро и т.н. -въпрос на пари. успех.
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
08-02-2009 - 17:40:28
Здравейте,
докато си почивам няколко коментара ме принудиха да драсна 2-3 реда.
мога да отговоря конкретно на въпроси зададени към мен.
Много ми харесва да чета мнения написани от хора който нямат идея за какво става дума и най вече съветват други хора какво да правят. Фирми с опит в България за момента сме ние Рьфикс и Баумит.
На сайта ни има доста подробен строителен наръчник кое как се прави и защо.
Клиента сам избира дали може и иска ли да се направи.
Фирмата ни работи на много пазари. Когато продаваш, предлагаш и съветваш трябва и да поемаш отговорност за технологията и материалите.
Което за съжаление за българите не е преоритет.
Тази е причината на всички обекти да има проблеми от всякакво естество и няма нищо лошо да питаш.
и накрая да ви кажа без да се види обекта на място е също е да звънеш по тел. като ти се счупи колата на майстор.
Може и да помогне ама рядко се получава.
Хората са открили топлата вода много преди нас.
*book*
Поздравявам всички в форума и се надявам да не се обидят псевдо специалистите.
И когато си правите къща за вас и спестявате от топлоизолацията и мазилката е все едно да си боядисате колата с блажна боя и задължително ще я направите 2 пъти за следващите 10 г.
А 20 см. ЕПС ако мислиш че ще можеш да го залепиш с нещо измислено и ще го дюбелираш с дюбел от рециклирана пласмаса за 6 ст. по добре се откажи навреме.
Много се заплеснах последно не се слага еднаква дебелина на всички фасади ..........

Регионален мениджър Ivaylo Ivanov
Продажби - Verkauf
ROEFIX EOOD
BG-4490 Septemvri, ul."Spartak" 10
Mobil: +359 894 47 07 29
Ivaylo.Ivanov@roefix.com
www.roefix.com
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
08-02-2009 - 18:11:20
mahsimilian Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
> докато си почивам няколко коментара ме принудиха
> да драсна 2-3 реда.
> мога да отговоря конкретно на въпроси зададени към
> мен.
> Много ми харесва да чета мнения написани от хора
> който нямат идея за какво става дума и най вече
> съветват други хора какво да правят. Фирми с опит
> в България за момента сме ние Рьфикс и Баумит.
> На сайта ни има доста подробен строителен наръчник
> кое как се прави и защо.
> Клиента сам избира дали може и иска ли да се
> направи.
> Фирмата ни работи на много пазари. Когато
> продаваш, предлагаш и съветваш трябва и да поемаш
> отговорност за технологията и материалите.
> Което за съжаление за българите не е преоритет.
> Тази е причината на всички обекти да има проблеми
> от всякакво естество и няма нищо лошо да питаш.
> и накрая да ви кажа без да се види обекта на място
> е също е да звънеш по тел. като ти се счупи колата
> на майстор.
> Може и да помогне ама рядко се получава.
> Хората са открили топлата вода много преди нас.
>
> Поздравявам всички в форума и се надявам да не се
> обидят псевдо специалистите.
> И когато си правите къща за вас и спестявате
> от топлоизолацията и мазилката е все едно да си
> боядисате колата с блажна боя и задължително ще я
> направите 2 пъти за следващите 10 г.
> А 20 см. ЕПС ако мислиш че ще можеш да го залепиш
> с нещо измислено и ще го дюбелираш с дюбел от
> рециклирана пласмаса за 6 ст. по добре се откажи
> навреме.
> Много се заплеснах последно не се слага еднаква
> дебелина на всички фасади ..........
>
> Регионален мениджър Ivaylo Ivanov
> Продажби - Verkauf
> ROEFIX EOOD
> BG-4490 Septemvri, ul."Spartak" 10
> Mobil: +359 894 47 07 29
> Ivaylo.Iv
> anov@roe

> 2;ix.com
> www.roefix.com
Kak пък само вие гиразбирате нещата сред всички останали завалиики бе ОЛИ !!!


*drunk* тука спирам да пиша ,че отивам да се гръмна.
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
08-02-2009 - 22:27:36
vlastoy,
благодаря ти за съветите. При мен обаче има една особенност - нямам проблем с подпочвените води и влагата. Сондата трябваше да я бием на 50 м. за да имаме вода в парцела. Почвата е суха и камениста, а парцела се намира сравнително високо място (не е долу в равнината). С две думи - топлоизолацията ми е по-важна от хидрото. Не че няма да има хидроизолация, но ще е по-стандартна - може би някаква мазана, имам едни брошури за една, която кристализирала в бетона, само по външните стени на ивиците и мазето (под плочата не смятам да правя). След това фибранче, обратния насип с пръстта от изкопа (тя си е чакълеста), бетонна пътека около къщата - стига толкова. Това са ми плановете за хидрото. Така мисля за момента, но.....
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
09-02-2009 - 10:13:00
Topurov, каквато и да е почвата и терена- предвиждаш ли 50 год. дъжд ? къде отива тая влага? Има и материали за мазане, но задължително трябва хидро, щото няма ефект от топло ако няма другото. На един отговорен обект във Варна направихме така; грундиране на основи, лепене на стиропор 5 см, и отгоре самозалепваща хидроизолация. после насип с обикновена пръст. Аз съм го правил и мога да ти кажа,че така не се прави *angel* , но все е нещо. Съвета ми е да направиш дренаж и да насипеш чакъл- другото е компромис и се прави само ако ще продаваш. Със здраве.
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
09-02-2009 - 12:24:13
vlastoy Написал:
-------------------------------------------------------
> Съвета
> ми е да направиш дренаж и да насипеш чакъл-
> другото е компромис и се прави само ако ще
> продаваш. Със здраве.

И не чакъл-горе от кариерата,а речен камък от Оризари или 4-ти километър/Топуров знае къде са/.В това отношение компромис-никакъв.При мен под кота 0 сложих обратния насип-пръст,отгоре чакъл-20см/като този под асфалта по пътищата,ама по-едър/ и най-отгоре речен камък.Речния камък не задържа влагата и я пуска надолу,а чакъла пие водица и задържа.А отстрани основите от най-долу до кота терен също ги запълних с речен камък.
Без да искам станах свидетел на това,което описвам по-горе: останаха ми няколко кубика речен камък и съм ги стоварил на улицата пред нас на асфалта.След дъжда и снега,в момента камъка е сух в дълбочина,само най-долу 10-тина см са мокри,защото влагата не може да попие в асфалта.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-09 13:09 от pike.
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
09-02-2009 - 12:45:26
Здравей
2компонентна хидроизолация в основи до цокълния профил (по точно 10см. над него), след нея е дренажа, от вътре до това ниво влаготоблъскваща мазилка.
Хидроизолация под зидарията и колоните на приземния етаж ако не си ги сложил вече.
smiling smiley
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
09-02-2009 - 13:00:16


Това е истинско , а !? smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-09 13:01 от MB2316.
Re: ЦЯЛОСТНА топлоизолация на фундамент
09-02-2009 - 13:11:37
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> >
> Това е истинско , а !?
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 02/09/09
> 01:01PM от MB2316.


Това на 100м2 плоча и фундиране около 2м ще удари къмто 10 хилки :] :] :]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход