Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

плосък покрив-хидро и топлоизолация

Публикувано от A40 
A40
плосък покрив-хидро и топлоизолация
15-06-2008 - 14:18:12
здравейте,доста се порових но не открих задоволителна иформация в друга тема ,затова пускам за моя конкретен случай:
къщата ми вече се строи и до 40-50 дни ще е готова,тогава на дневен ред идва дограма изолация....най-неясно съм по въпроса за хидро и топлоизолацията на покрива-той е плосък(тераса),с площ 85м2(11х7.7м).топлоизолацията отвътре ми е ясна(10см вата и картон),но върху плочата искам да сложа освен хидроизолация и някаква топлоизолация,а кои са вариантите за добра хидроизолация,...приемам всякакви идеи и препоръки и благодаря предварително.да не пропусна-върху покрива ще подредя дървени скарички за подова настилка(в бриколаж съм ги виждал)
Re: плосък покрив-хидро и топлоизолация
15-06-2008 - 15:37:21
avatar
?
сподели как мислиш да я правиш със скари?виж на нашият сайт
www.isomat.gr
и се подготви за сериозна работа....
чакам въпросите за уточняване

Чест и почитание
A40
Re: плосък покрив-хидро и топлоизолация
15-06-2008 - 22:24:55
нещата ми изглеждат добри,не виждам обаче решение за топлоизолация над плочата(най-вероятно ми трябва EPS и замазка).иначе ти кой вариант препоръчваш.дай и цени с труд ако имаш възможност.това за скарите е чисто от естетична гледна точка
Re: плосък покрив-хидро и топлоизолация
15-06-2008 - 23:09:37
Малка корекция ....
Не EPS а ХPS !
Само не знам каква дебелина да ти препоръчам ....
5-ца би трябвало да е достатъчно щом и вътрешна ще правиш.
Важното е да ти е добра хидро изолацията !!!
Re: плосък покрив-хидро и топлоизолация
15-06-2008 - 23:55:26
avatar
XPS 38 килограма/куб.м. , армирана шпакловка с флекс циментово лепило, армирана замазка 4-5 см, най-добре с фибри - за триизмерно армиране; хидроизолация по избор, повече внимание на холкерите и си готов.
Re: плосък покрив-хидро и топлоизолация
16-06-2008 - 06:39:51
avatar
ХПС поне 7 см за м2,лея бетон Б12,5 вместо замазка и го армирам......
Правя си термомостове разбира се -ползвам най ситната фракция за бетона и заглаждам добре....
Излязлото цим.мляко изчуквам за да ми е здрава основата и пердаша отгоре с полиуретанова хидроизолация.
Награпявам за по добра адхезия и си лепя грес.
Оставете задължително делатационни фуги-разширенията са доста големи...
После се наслаждавам на лек живот без проблеми.... :] :] :]

Чест и почитание
Re: плосък покрив-хидро и топлоизолация
16-06-2008 - 08:12:21
Здравей Гогол. В момента и ние правим замазка върху хидроизолацията на покрива. Не сме оставяли никакви фуги. Около 100 квадрата е площа. Това проблем ли е според теб. Гранитогреса ако се налепи на фуга 3 4 мм без оставяне на по широки фуги добър вариант ли е ?smiling smiley
Re: плосък покрив-хидро и топлоизолация
16-06-2008 - 08:25:57
avatar
Привет!
Лично аз прорязвам поне на 2-3 места замазката-просто оттам са идвали повече от проблемите ми....
Фугата задължително я правя над 4 мм и лепя с флекс лепило/от моето/ -на друго нямам доверие....
Линейните разширения са коварно нещо и не искам да ви подведа ако ви кажа да не правите фуги....но решението си е изцяло ваше!
Изберете и водоплътна фуга щото ще берете ядове.... :]

Чест и почитание
Re: плосък покрив-хидро и топлоизолация
16-06-2008 - 11:08:33
Благодаря ти за бързия отговор.Става ли така наречените фуги да се прорежат след като изсъхне замазката. Тоест късно ли е в нашия случай да ги направим и след като се прорежат запълват ли се с нещо еластично.
Re: плосък покрив-хидро и топлоизолация
16-06-2008 - 16:42:13
avatar
Никога не е късно за нищо......
Така дори за вас ще е по удобно в случая
Впоследствие запълнете с PU силикон-да обира разширенията и да е еластичен завинаги....
Искате ли оферта за хидроизолация?
:]

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход