Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

започнахме строежа

Публикувано от rado 
започнахме строежа
17-11-2006 - 07:42:41
Малко по никое време, но най-накрая и ние започнахме clap:
Строим "малка" къща. Първоначално беше 210м2, но излезе с много дълбоки основи и ни убедиха да си ги оставим на мазета, разликата дойде не повече от 2-3хил.лв. в сравнение с варианта да плащаме за обратен насип на изкоп 220см. Та сега си имаме 120м2 мазета, не ме питайте за какво са ни ... confused smiley ще сложим една тенис маса, останалото за боклуци :}
Вече си имаме изкоп и подложен бетон. Като в началото не си измериха навреме нивата и после изхвърляха от баластрата, която платих за насипка, абе ... оправия... можеше да ми спестят 10-20 кубика баластра...
За съжаление в единия край на изкопа се процежда подпочвена вода, съвсем малко е, но я има. Малко ме притеснява това, със строителя се разбрахме след като вдигне стените на мазето да направят и дренаж, ама до тогава .. :crazy:
Ще гледам днес вече да направя някоя снимка :ami:
За хидроизолация на мазетата мисля да лепят воалит отвън на стените, а отдолу под пода ще слагаме една каучукова изолация - 2.90лв/м2 Фусовете ще ги мажат с аквамат и върху него ще има фундалин.
Строим в района на Пушкаров. Бетона си го поръчваме от "Хидробетон". В момента търся тухли и не мога да намеря българските от Драговищица. Ако някой знае склад в района Люлин, Суходол и т.н. където ги има, моля пишете ми? На разклона за Суходол видяхме едни сръбски, ама май са много крехки :crazy:
Re: започнахме строежа
17-11-2006 - 10:28:17
Rado, и аз строя с Драговищица има ги в склада на Дарс Билд на Околовръстното между Симеоновско и драгалевско шосе, до гумите Диана на 74 или 76 ст, в момента не се сещам, с ДДС, ако вземеш 6-10 палета ти ги карат без пари и ти ги свалят с кранче на камиона има. Телфона на склада е 0898 571358.
Да те предупредя - в палетата вече не слагат половинки, така че ще трябва да си вземеш и единички, аз купувам македонски, че са по-гладички, но и български, на 40 ст.
teo
Re: започнахме строежа
17-11-2006 - 13:23:15
Ами мога да пожелая само успех в начинанието и строителството да мине гладко !
Re: започнахме строежа
20-11-2006 - 06:55:28
Ето и снимки
Основи

Тухли избрахме едни гръцки, достатъчно дебелостенни, даже взехме една и я дупчихме с бормашина. Една е колкото 2 четворки. Идеално равни са и бързо ще ги иззидат. Керемидите ще са Брамак класик.
Утре ще наливаме основите.
После ще трябва и дренаж да се прави, засипка и затапваща плоча.
Re: започнахме строежа
20-11-2006 - 18:58:32
Коя хидроизолация е по-добре за отвън според вас - Аквамат 2 слоя или Воалит 4мм лепен с горелка?
Отгоре върху хидроизолацията ще слагаме 5см стериопор и фундалин.
Re: започнахме строежа
07-12-2006 - 11:36:40
малко нови снимки от мен

насипване

стени сутерен
Re: започнахме строежа
11-12-2006 - 11:19:59
Наляхме първа плоча, кофрираха колоните/шайбите, иззидаха голяма част от външните стени. Сега проблема ми е обратния насип, особенно под верандата, която строителя бърза да излива за да ползва помпата. Аз обаче се притеснявам , че като е върху насип ще слегне.. стъпва само отпред на 50см твърда почва, а тя е 2,70м. confused smiley
Re: започнахме строежа
11-12-2006 - 12:13:47
Ако слагаш почва, не можеш да избягаш от слягането... Аз бих насипал скална маса, ако искам гарантирано да не слегне и ще лея отгоре.
Другият по-евтин вариант е да насипеш сега и да лееш напролет верандата, тогава почвата отдолу ще е слегнала вече.
Може да стане и сега, теоретично, ако добре трамбоват с машина на части при насипването, но пак ще имаш слягане, не знам дали на практика ще успеят да я уплътнят идеално.
Re: започнахме строежа
11-12-2006 - 14:51:30
Няма да е почва, някаква баластра ... Ще я утъпква минифадромата.
Оправданието на строителя ми е, че не може да кофрира и терасата, която се пада над въпросната веранда :ami: затова не иска напролет.
Някой слагал ли си е воалит за хидроизолация на основите и целия ли го лепиха с горелката или само по снадките? .. защото аз не мога да ги убедя да ми го залепят целия :g:
Re: започнахме строежа
11-12-2006 - 17:06:41
Az слагах Вилас, то е 4 мм пак е на битумна основа, май го лепиха навсякъде, но реално наистина държи само по снадките.. За да хване асфалта на бетон следва да се издуха със сгъстен въздух и да се грундира, иначе се отлепя супер лесно - има прах просто... Така че, не се коси, важното е на снадките да е здраво и после да го защитиш от обратния насип, най-добре с мушамата на пъпки, забравих как се казваше, тя е черно-червена, слага се с пъпките навътре...
баластрата при мен я трамбоваха със специална машина, фадромата не може да трамбова. Прави се като се сипват пластове по 50 см и се трамбова, посе следващия и т.н. Машината работи с гориво, смяната й е 100-тина лева.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход