Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Подпокривно фолио

Публикувано от bogidar 
Подпокривно фолио
12-12-2008 - 16:22:47
Покрива е двускатен и ще е с керамични керемиди. Подпокривното пространство е необитаемо - най високата точка е 1.70м. Бях се насочил към Bramac Universal но в ABO ми казаха, че вместо него сега предлагат някакво австрийско зелено - не разбрах марката но било абсолютно същото като показатели и като цена. Някой да е наясно дали това е вярно?
Re: Подпокривно фолио
12-12-2008 - 16:29:23
avatar
За съжаление - аз не.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Подпокривно фолио
12-12-2008 - 16:55:40
Бождаре, не знам, оня ден в склада на гара Пионер един пред мен разпитваше за него и чух същото, но не зная марка, нито производител.
Аз на твое място ако нямам информация бих заложил на познатото, ако го няма на едно място ще го има на друго, просто за него има инфо в сайта на Брамак, Ако намериш за австрийското също и сравниш сам и се убедиш че е все тая - защо не...
Принципно нищо чудно вносното да е по-скъпо от нашето (виж обаче не съм сигурен, че Брамак универсал фолиото се прави у нас, дали и то не беше австрийско...) Мансардните им прозорчета твърдо са са австрийски - на кашончето пишеше, челата на капаците от пласмасата дето са - също, решетките за птици също.
Re: Подпокривно фолио
12-12-2008 - 19:06:42
Уточни първо проветрив ли ти е покрива или не. Ако е проветрив, можеж да слезеш на по-нисък клас фолио спрямо неговата паропропускливост. Ще спестиш некой левец. Ако е затворен и непроветрив, търси си фолио с по-голяма пропускливост на пари. Относно видовете фолия, в Европа има няколко добри производители. Само за тези на Мастерпласт съм чувал недобри думи *stop* . Брамак, Стралджа, Беткерс и др. си купуват от Австрия и Германия.

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Подпокривно фолио
12-12-2008 - 19:10:22
bogidarе, ще правиш ли покривна система или само ще си наредиш керемидките?

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Подпокривно фолио
15-12-2008 - 12:44:42
Я виж и този вариант: www.betkers.bg има и цени и обяснения
Re: Подпокривно фолио
16-01-2009 - 12:02:24
az ve4e si jiveya v novata kashta i se 4udia, zashto horata karat oshte po- staria na4in i nasosvat po- niakolko materiala, a ne si slagat Isotec. Horata sa go izmislili.
Vijte go na www.isotecbg.com
i e po-ka4estveno i po- efektivno, a i po- evtino.
Re: Подпокривно фолио
18-01-2009 - 18:30:04
Slavi, а какви варианти има за широчина? Пише, че е 25-42 см. , но аз ли трябва да си ги режа панелите на необходимото разстояние или да търся точен размер, отговарящ ми на керемидите?

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Re: Подпокривно фолио
18-01-2009 - 23:58:50
Quote

a i po- evtino.

Едно че е на "шлокавица", друго е че е нагла лъжа.
60лв/м2 за най-малката дебелина sad smiley ба си аз ефтениата.....
Re: Подпокривно фолио
19-01-2009 - 10:45:04
Оупс!!! Добра цена. Система с керемиди, хидроизолациона мембрана, вата, пароизолация излиза 25-35 лв мах. Ама всеки сам си вади парите и сам си ги харчи, така че въпрос на личен избор. Аз, наречете ме консервативен, продължавам да вярвам на немските системи. А покривната такава е в реда, който изредих по-горе....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход