Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Да строя ли на Св. Никола (Варна)?

Публикувано от nearvana 
Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
03-01-2009 - 15:29:50
Здравейте,

имам място на Св. Никола и се чудя дали да строя там или да продавам и да строя на друго място. Притеснява ме естествено факта че мястото е с голяма денивелация и високи подпочвени води и Св. Никола се води за район застрашен от свлачища!

Интересевум се и от фирми работещи добре на нормални цени в района на Варна. Всяко инфо е добре дошло!!! От зяпане по форумите предполагам че цената на грубия строеж е около 150евра. евентуално и по-евтино ако цените продължават да падат ...
Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
03-01-2009 - 15:32:34
Това над ВИК ли беше.......?
Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
03-01-2009 - 15:49:31
не знам къде е ВИК. Св. Никола е над спирка студентска (по пътя за златните след почивка). баира нагоре от спирката е св. никола. граничи с траката. не съм отрасъл във варна и понятията са ми малко размити ...
Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
03-01-2009 - 16:01:19
Дали Общината би ти издала виза за свлачищен район !? Не е чак толкова страшен проблема със строителството , но ако знаеш за какви пари във фундиране трябва да налееш !? Да ти направят геоложки доклад на място и да дадат оценка . Лошото е , че са пари и то не малко . Я се пробвай да го продадеш , ей така пусни обява и гледай какво ще стане . Винаги можеш да се откажеш . Ако около твоето място има къщи , мини ги огледай , поговори със собствениците им , влез вътре , огледай за пукнатини и други последствия от ерозиини движения !
Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
03-01-2009 - 16:31:19
МБ2316, мерси за инфото!

официално строителството там е разрешено - още повече че имаме и мръсен канал. 25% застроена площ и мах 10м височина което ми е предостатъчно. не се изисква геоложки доклад (за някои места искат) но си прав и аз ще си поръчам един за да имам поне представа какво ме очаква.

около мястото има много къщи и хората си живеят там целогодишно.

какво е това "фундиране"? с каква цел се прави - хидроизолация или за устойчивост при ерозия? имаш ли някаква представа горе долу колко излиза това (80-100 м2 застроена площ)?
Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
03-01-2009 - 16:42:27
Фундирането (основи , фундаменти ) е по-сложно в райони със свлачища , но като се направи конкретен геоложки доклад (проучване) на твоето място , проектанта ще реши какви фундаменти да проектира . Високото ниво на подпочвени води , не е страшно . Тъкмо няма да се изкучаваш да правиш мазе smiling smiley и да наливаш грешни пари под земята . Ще се направи дренаж около къщата и няма да имаш грижа . Пак ти казвам отиди огледай къщите дали не са тръгнали надолу по склона . Винаги в долната част на мястото може да се направи (май при теб задължително) подпорна стена като обърната буква - Г . Имам колеги строители във Варна , даже и в Общината имам познати , които се занимават с кадастъра , така че ще помагам . Чети форума в раздел "Строителство-ремонти" Там се коментира цена на м2 строителство .
Да допълня , че една от главните причини за свлачищата беше именно това , че липсваше мръсна канализация ако не се лъжа ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-03 17:16 от MB2316.
Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
03-01-2009 - 17:13:15
да, определено мазето не е добра идея в моя случай!

цените явно (според форума) са около Е150 на м2 за грубия строеж което ме устройва. ако кризата удари и по-сериозно може и да видим дори по-ниски цени но това е в сферата на спекулациите.

като е готов проекта (приятели архитекти сега го правят) ще се възползвам от предложението ти дa ме вържеш със свестни фирми! архитектите са май от голямото добрутро и доколкото знам също познават доста хора в общината, но може и там да опра до помощ от форума ... за фирми винаги можеш да ми пращаш лично съобщение ако се свениш да правиш реклама във форума
Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
03-01-2009 - 17:20:56
Не е до свян за реклама , просто са мои бивши състуденти и са на този фронт откакто завършихме , а това е вече 16-17 години . След като сега ти се прави проекта , значи са ползвани геоложки данни за изчисляване на фундаментите . Щом са ти приятели , изтормози ги малко с тези свлачищни процеси или тяхната липса ? За твое спокойствие просто . smiling smiley
Писах ти в личните съобщения вече !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-03 17:21 от MB2316.
Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
03-01-2009 - 21:00:50
Разбира се, че ще строиш, и то без никакви притеснения. В този район досега не е имало свлачище, така че си движи нещата без да се притесняваш. Кризите идват и отминават, построеното си остава smiling smiley А да тръгнеш сега да продаваш, нали се сещаш що мизерници ще се извървят да го искат за без пари... А геологът си е задължителен за всеки нов проект, без него не минава така или иначе.
За фундирането, едва ли ще има нещо с кой знае колко по-претрупано от това, което съм виждал напоследък, поне над Журналист в опасна близост със свлачището гледах фундаменти, в които дразнещо много бе само армировката, но като цяло като разход едва ли би качила с повече от 1000-2000 лв. Всичко останало си екато при нормален терен, е , ще имаш бетонови стени след като има денивелация, но и това се преживява някак си, не е причина да продаваш парцела и да търсиш друг.
Re: Да строя ли на Св. Никола (Варна)?
03-01-2009 - 21:29:48
Аз не съм от Варна , но четох разни статии от сорта - "укрепват свлачището Св. Никола" и т.н. Всички строители знаем как се правят "геоложките проучвания " без да се излиза от офиса . Свлачищата са активни и не . Нови геоложки прочвания никой не се нагърбва да прави . Но не пречи в такива рискови зони (ако действително е рискова зона Св. Никола) да се направят шурфове и да се преценява .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход