Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Подпокривно фолио

Публикувано от bogidar 
Re: Подпокривно фолио
19-01-2009 - 11:55:24
Миташки поне тогава, когато аз си ги взимах, направих поръчка и ми докараха панели с ширината, която ми беше необходима. Незная дали вече държат на склад или все още работят по поръчка, но панелите идват фабрично направени с много хубава зглобка и не се режат намясто от майсторите. Най добре се обади на вносителите и те ще ти обяснят всичко.
На мен просто ми хареса идеята, направих си сметката за икономията на материали и труд и си го купих. Понеже съм доволен, затова споделям с вас, защото в строителството у нас все още нещата не са по местата си и качеството често пъти е под въпрос. Имам един познат, който се занимава с изпитване и сертифициране на строителни материали и той ми каза, че показателите на повечето топлоизолации на бг. пазар са далеч по-лоши от това, което декларират производителите. Затова аз заложих на продукт, който отговаря на качеството за което се предлага.

Petar всеки може даси направи сам сметкатаза материалите и труда според това какво иска да направи. На един покрив трябва да сложиш топлоизолация, мушама, обшивка(дъски или osb),летви и контралетви, пароизолационно фолио, апри необитаем таван, трябва и да сложиш обшивка под гредите, която да държи топлоизолацията. За всичко това се дават пари и за труд(поне аз несъм си строил сам). Като прибавим и икономията от два пъти по-малкото ребра , поне мойта сметка излезе в полза на ISOTEC. Съгласен съм, че за всеки сметката ще е различна.
Re: Подпокривно фолио
19-01-2009 - 13:27:02
Quote

Petar всеки може даси направи сам сметкатаза материалите и труда според това какво иска да направи. поне мойта сметка излезе в полза на ISOTEC.

Еми мойта сметка не излиза.... Още отпреди година и аз се чудех за тези панели, но накрая се отказах.
Дори и без ОСБ, еквивалентна вата между ребрата, ребра наполовина (аз не искам да ходя на такъв покрив), летви , ХИ/ПИ мушама, разходи за труд (ако си ги слагаш сам) - пак съм назад с поне 25-30 лева на м2 и то за най малката дебелина панел 5см.. При по-големите дебелини стига до 50-60лв.
Еми то по-добре за тези пари да извикам фирма да ми напръска със същата като в панелите пяна , но 10 см между ребрата и пак ще ми излезе по-евтино отколкото с 5 см панел. А топлоизолацията ще ми е двойно по-добра - U=0.23 срещу 0.46 с панел изотек, което е абсолютно недостатъчно за таван.

Освен това този продукт е само за топли (обитаеми) тавани, за студени е напълно излишен, там просто се изолирва таванската плоча.

Quote

Затова аз заложих на продукт, който отговаря на качеството за което се предлага.

Силни думи мисля... smiling smiley То поне да беше немски, а то - италиански.
Или казваш италианската мафия е по-честна от нашата.... *ok*
Re: Подпокривно фолио
19-01-2009 - 14:14:07
Аз също бях налетял на тези панели,в Казанлък ги правят.Но лятото по-излизаше сметката,защото труда беше скъп,а тази система спестява точно труд.В момента обаче,след като вече си купих материалите за покрива и при мен лъсва доста разлика в полза на традиционния начин.Това което Изотек замества ми струва около 5000лв,а с Изотек-минимум 8000.А и сега труда е доста надолу.
Въпреки това мисля,че е много удачно решение за нещо промишлено.Да не забравяме, че масово тази система/под други имена/ се използва и за стени на пром. сгради,за офиси и т.н.Мисля,че за покрив ще откара повече време като експлоатация,отколкото нашите дървенийки.Мен обаче ме спря/освен цената/ пяната за изолация м/у панелите-тея химии ме плашат....Все пак е за в къщи,не е за продаване. smiling smiley
Re: Подпокривно фолио
19-01-2009 - 16:55:20
Един въпрос към Слави:
Твоят приятел се занимава с изпитване и сертифициране на строителни материали, което от своя страна означава, че той изпитва дали материалите са с параметри в драниците на изискваните за даден материал и после издава сертификат. В същото време същият този човек казва, че показателите на повечето материали в Бг не отговарят на това, което декларира производителя.
Въпросът ми е много простичък: Аз ли не разбрах нещо или същият човек казва, че сертификатите, които издава са с невярно съдържание?! (производителя декларира на база сертификат)
Може ли да го питаш да обясни по-образно, как точно ги издава сертификатите? :]
Нещо май, май... А? :]
На тоя, твоя материал пак той ли е издал сертификата за съответствие? *bow*
Re: Подпокривно фолио
19-01-2009 - 20:55:31
clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap: clap:

За оплаквания, моля обърнете се на: [www.armenskipop.net].
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход