Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

зле вибриран бетон

Публикувано от msimov 
зле вибриран бетон
07-06-2008 - 19:34:14
Здравейте,

Имам един въпрос:

Когато бетона не се вибрира добре и на места се вижда арматурата с каво е добре да се попълни. При мен попълват с теракол, но не съм сигурен дали това е най-правилно. Дайте съвет ако не е.
Re: зле вибриран бетон
07-06-2008 - 21:13:51
avatar
къде се вижда - в хоризонтални или верикални детайли?
Re: зле вибриран бетон
07-06-2008 - 21:16:46
на някои колони са се образували нещо като джобове от въздух и се вижда арматура. След като декофрират го замазват с теракол.
Re: зле вибриран бетон
07-06-2008 - 23:14:52
avatar
Наричат се кавени и са мноо неприятни... Някой от колегите да каже, според мене не са големи проблеми, ама това в случая не е компетентно мнение..
Abu
Re: зле вибриран бетон
08-06-2008 - 02:42:00
И от мен едно некомпетентно мнение - каверните не влияят на якостта на бетона, но видимата арматура е уязвима от корозия. Да се запълва с чист цимент е по-добре, отколкото с теракол.
Re: зле вибриран бетон
08-06-2008 - 07:40:32
avatar
Привет!
А сега малко реклама и на моите материали....
Запълват се тия пространства с материал MEGACRET 40,който представлявасаниращ елемент с висока якост,а за свързващ материал се ползва FEROSEAL - той пък е циментов прах който след нанасяне дава контакт с желязото.
Така нанесената смес получава якост близка на бетон Б25-правили сме доста неща-Агрополихим,АЕЦ Козлодуй и т.н.
Не излиза скъпо и ако желаете да видите за какво става въпрос посетете www.isomat.gr
Чест и почитание smoking smiley

Чест и почитание
Re: зле вибриран бетон
08-06-2008 - 13:22:36
Попълват с теракол, защото им е по-лесно. Чистият цименто-пясъчен разтвор се стича и трудно става за такава работа. Според мен е редно да се попълни с нещо на циментова основа, пък дали може да се сложи добавка за по-лесна работа (вкл. теракол) незнам. Само не трябва да се попълва с гипс, защото той способства корозията на армировката.
Re: зле вибриран бетон
08-06-2008 - 14:35:00
avatar
"Теракол"е продукт на боро и представлява лепилна смес С1 за вътрешно приложение за лепене на фаянс и теракота....
Не бъркайте шаха с чилика -моля ви....!
Хората са измислили къде къде преди нас със какво да поправят,ние сега няма да откриваме топлата вода я....!
Проблемът е конструктивен и ни трябват якости....
При земетръс върху колоната действат сили на срез и натиск- как ще спомогнете да не се счупи?!?!?!
С лепило за плочки?
Ужас!
почит :]

Чест и почитание
Re: зле вибриран бетон
08-06-2008 - 15:31:19
цимент + пясък ...+ пластификатор /има течен- точно за такива ремонти /
Re: зле вибриран бетон
08-06-2008 - 18:17:17
avatar
Синтетична смола....да!
И в строги съотношения и контрол
почит :]

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход