Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос?

Публикувано от Ангел Кръстев 
Въпрос?
13-06-2008 - 13:49:19
Притежавам имот в регулация и граничещ със него друг имот извън регулация-със статут Жилищна територия.За да го обособя като съмостоятелен дадох път в регулация след изработване на ПУП.Това е един затворен път.Как трябва да се именува този път и по кой нормативни документи?Благодаря Ви предварително.
Re: Въпрос?
14-06-2008 - 10:11:29
Дано не те подведа но 98% съм сигурен, че ще да говорим за ТУПИК
Re: Въпрос?
14-06-2008 - 10:23:08
Благодаря ти.Но може ли по подробно да ми напишеш че това не е ми е ясно ТУПИК.?
Re: Въпрос?
14-06-2008 - 11:33:32
виж тази тема [clubs.dir.bg]null
Abu
Re: Въпрос?
14-06-2008 - 14:22:52
"Тупичните улици са част от уличната мрежа, а тя е публична общинска собственост. Прокарването на такава улица е за сметка на ползуващия се от нея. Ето защо неправилно е да се поддържа, че при действието на ЗУТ осигуряването на достъп до обществен път чрез улица – тупик следва да става по реда на чл. 15, ал. 3 на закона, т.е. чрез споразумение между собственика на имота, който ще ползва улицата – тупик и собственика на съседен имот, от който се взема площ за прокарването на тази улица. " - цитатът е от lex.bg

Според мен в Общината трябва да ти кажат как да дариш пътя, че да стане общински. В ЗУТ прочети чл.14-17, може да си познаеш случая.

Аз лично бих го поддържал за своя сметка без да го дарявам, но тогава не знам как би доказал излаз на път за нерегулирания парцел - нали затова питаш?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход