Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Помогнете със съвет относно изходни данни от ВиК?

Публикувано от naughty 
Помогнете със съвет относно изходни данни от ВиК?
29-07-2008 - 13:19:33
Имам парцел в село до София, в парцела има вода, имам дори партиден номер от Софийска вода. Имам виза за проектиране на жил. сграда и един от документите които изискват от общината за издаване на разрешително за строеж е за изходни ВиК данни. Платих 99.90лв на героите от ВиК и се оказа, че водата ми е по заварено положение по незаконен водопровод от преди селото да мине към Софийска Вода. Най-близкият законен водопровод минава на около 80м от мен.. От мен се иска да им проектирам, изградя и въведа в експлоатация тия 80м. Естествено за моя сметка, предварително проучване показва, че ще заминат около 8000лв. Рекет, нали? При положение, че имам партида и вода в мястото.. Искат ние да им строиме инфраструктурата мамка им.. Съседите хич не ги интересува, защото няма да строят, имат си къщи от време онуй..

прочетох тази тема тук:
[forum.imoti.net]

но не е точно моя случай, а може би нещата са се изменили от тогава. От Софийска Вода ми издадоха служебна бележка, че съм абонат и не дължа суми но на нея с много дебели букви пише "НЕ ВАЖИ ЗА ИЗДАВАНЕ НА РАЗРЕШИТЕЛНО ЗА СТРОЕЖ".. искат си изходни данни и туй то.

До кога частни компании ще решават кой да строи? Споделете опит в тази насока :cry: :cry:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-29 13:20 от naughty.
Re: Помогнете със съвет относно изходни данни от ВиК?
29-07-2008 - 19:39:32
Не им се подавай да те изнудват!!!Общината трябва да подаде искане до вик да констатират ТЕ "ВИК" ,че има наличен водопровод да го нанесът във свойта база дани и тогава ще ти издадат предварителен договор.Естесвено много време и разправии се изискват но 8000лв.не са никак малко.
Re: Помогнете със съвет относно изходни данни от ВиК?
29-07-2008 - 20:16:52
ох не знам как ще стане, тука всеки се е спасявал кой както може.. през моето парцелче минават тръбите на двама от съседите, по улицата е копал трети.. моята е прихваната от един от съседите. ужасия страшна..
Re: Помогнете със съвет относно изходни данни от ВиК?
29-07-2008 - 22:02:17
Ще стане ще стане с многооо тичане и нерви.Важното е да ги ГОНИШ ДО ДУПКА.
Re: Помогнете със съвет относно изходни данни от ВиК?
29-07-2008 - 23:44:15
Колега, добе дошъл в ада, както се казва.
Минах преди две години по тоя път.

Успях да се спася с нотариално заверена декларация че няма да имам претенция към тях за количеството и качеството на водата и ми издадоха заветната "служебна бележка".

Другия сариант е да декларираш фалшив собствен водоизточник, проба от ХЕИ (където естествено ще си занесеш чешмяната водичка) .

Третия вариант е в общината да ти издадат удостоверение за търпимост на водопровода (ако е правен преди 1990 година).

Май вариант 2 е най безболезен....
A40
Re: Помогнете със съвет относно изходни данни от ВиК?
30-07-2008 - 08:49:26
също може да заложиш в проектите че водозахранването ще е от собствен водоизточник,пък после си вразвай тръбите.поне при нас одобряват наред проекти със септични ями и собствен водоизточник
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход