Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Климатици или газификация???

Публикувано от Вяра 
Вяра
Климатици или газификация???
11-03-2006 - 19:34:25
Здравейте,
В момента тече изложение във Варна 3-те ключа. Говорих с няколко фирми там, но бих искала да чуя и вашето мнение: газова инсталация или климатици? В момента се строи апартамента, имам краен срок да потвърдя на газовата компания до вторник. Така или иначе, строителите вече измазаха и ще трябва да се копае (за моя сметка - страшен строител, лъже като луд...) При условие, че трябва да платя, нямам избор за фирма, която да го направи и така или иначе ще слагам климатици за охлаждане - какво ще ми препоръчате?
Газ или климатик?
smiling smiley confused smiley
Re: Климатици или газификация???
11-03-2006 - 20:21:45
Е ако така или иначе ще слагаш климатици, добави малко повече пари за качествени които работят добре на ниски температури. Разхода няма да е по-голям от на газ, ако не е и по-евтино даже... Не се знае и дали няма да се увеличи цената на газта. Само дето бойлера ти няма да е на газ, а обикновен електрически.
Re: Климатици или газификация???
12-03-2006 - 02:39:04
I men mnogo me interesuva funktsionalnostta na klimatitsite za otoplenie. Niakoi polzva li gi za da se topli prez zimata v Sofia i dali sa mu bili dostatachni. I oshte - ako e polzval dopalnitelno otoplenie, to kakvo.
Blagodaria
Re: Климатици или газификация???
12-03-2006 - 11:47:40
Aз например. Спрях парното, щото много крадци се навъдиха и сложих инвертор Фуджицу. Резултатите надминаха очаквванията ми. Нямаше никакви грижи дори при -23 градуса, а сметката за отопление намаля горе-долу 3 пъти. То вярно че сметките ми за парно са били много надути от кражби но все пак...
Re: Климатици или газификация???
12-03-2006 - 11:54:08
Pishesh samo za edin klimatik, gore-dolu kakva plosht si otopliaval s nego? Drugi hora sashto sa bili dovolni ot takav nachin na otoplenie, no ti kak se chuvstvashe da spish na klimatik, ne izsushava li mnogo vazduha (ili vikash ne poveche ot parnoto).
Re: Климатици или газификация???
12-03-2006 - 12:00:28
Един е защото е по-скоро временно решение а и апартамента не е голям и успява да хване хол 22 квадрата, коридор 4-5 квадрата и стая 12 м2. Използвам и духалка в кухнята чат пат и понякога в стаята за дозатопляне. Ако не беше временно щях да сложа поне още 1 или 2 климатика. Дори и така сега, най-високата ми сметка за ток за отопление (без другите консуматори) е била 80 лв за януари - климатика, духалката и една кварцова печка в банята.
Апратаментът няма изолация, дограмата е най-обикновена, само съм сложил гумени уплътнения. Все пак е вътрешен.
Не съм забелязал да изсушава, не ни шуми, комфортно е.
Ако си в къща има и по-добри решения, но за апартамент това ми се струва най-удачно за момента, освен ако случиш на съвестни съседи и сметките за парно са нормални.
Re: Климатици или газификация???
12-03-2006 - 12:18:30
Tova mnogo me uspokoiava!
Apartamenta e nov, chakame razreshenie za polzvane do dni i e s klimatitsi navsiakade po dogovor, ima i razvodka za el. kotle. No se chudehme ima li smisal da go slagame sled kato imame klimatik vav vsiaka staia. Shtom kato na vas vi e bilo komfortno i toplo shte ostavim i nie neshtata taka za sega. Ide liato, da se nadiavame che do zimata sgradata shte izsahne (che nali znaesh - tova e maka v novite sgradi).
Blagodaria!
Re: Климатици или газификация???
12-03-2006 - 12:25:32
Не всички климатици могат да се справят при ниски температури. Ако ти слагат климатици строителите по някакъв договор, нищо чудно да ви сложат най-евтините боклуци. По-добре си ги подберете сами. Разводката за ел.котле я забравете ако ще спестите пари. Ако си ги има радиаторите, може и да ви свършат работа с една термопомпа въздух-вода. Но аз не виждам смисъл от тази инвестиция, след като има климатици.
Пак казвам - много е важно да подберете внимателно климатиците, иначе ще берете ядове. С охлаждането през лятото всеки боклук може да се справи, но при ниски температури се вижда кой кой е.
Ето тук има няколко теми където са разисквани нашироко климатиците като начин за отопление:
Климатици...
Re: Климатици или газификация???
12-03-2006 - 14:31:13
Аз се отоплявам на климатици - обикновени, не са инверторни, не от скъпите(е не и от най-евтините - среден класsmiling smiley). Много съм доволен.
Става въпрос за района на София - всички климатици работят при ниски температури, стига да не е голяма влъжността на въздуха. За района на Варна не знам как е - трябва да питаш някой от Варна, защото при по-висока влажност на въздуха (заради морето) е възможно климатиците да не работят толкова ефективно като в София.
Проблемът е, че шумят докато спиш, но този проблем се решава като в спалнята докато спиш си пуснеш конвектор на минимум. Или трябва да си купиш по-скъп климатик за спалнята- те шумят по-малко и това им е основния плюс. А не работата при ниски температури.
Задължително ги монтирай до прозорците за да го обдухват - така решаваш и проблемът с кондеза - капчица няма да имаsmiling smiley
Твърдо съм за климатицитеsmiling smiley Ако някой направи и климатик, който вътрешното му тяло да може за загрява пода, а не да духа - цена няма да има. Образно казано деsmiling smiley
Re: Климатици или газификация???
12-03-2006 - 14:42:07
Всички климатици могат да работят при ниски температури, Боби - разликите са минимални. Даже тоягите ЕЛИТ се оказа, че работят - съседи имам с такъв - тази зима не е спирал, но пак си е тоягаsmiling smiley. Мамка им на търговците, лъжат като дърти цигани. След като хладилния агент се изпарява при доста ниски температури единствения проблем е в това, че външното тяло се обледенява и не става добър топлообмен. А не защото не може да работи климатика. Освен това има една хватка да подобриш размразяването - монтират се реотани да му помогнат при най-ниските температури, малко влошаваш КПД, ама системата работиsmiling smiley
Скъпите харчат малко, по-малко, работят по-безшумно, но в никакъв случай не работят при по-нисик температури (или поне разликата не е голяма). Общо взето е като рекламат "Рапично олио без холестерол"smiling smiley НЕ казвам, че не си заслужава да си купиш скъп климатик, но не е заради работата при нисик температури.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход