Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Климатици или газификация???

Публикувано от Вяра 
Re: Климатици или газификация???
19-03-2006 - 08:11:24
здравствайте ребята как дела :loveu:
Re: Климатици или газификация???
19-03-2006 - 09:17:20
За да се сметне дългосрочно кое е по-изгодно е хубаво да се видят цените на ток и газ в Европа. По цени ще ги догоним скоро, по заплати ... Когато се говори за отопление с климатик, задължително трябва да се има в предвид ИНВЕРТОРЕН. Той плавно регулира мощността и има по-високо КПД, СТАРТИРА на малки обороти при ниски температури/ако е бил спиран/, саморазмразява се и т. н. Повечето за намален шум имат нощен режим. Истината е, че един климатик топли едно или 2 помещения, ако са с приличен преход. Значи - за всяка стая климатик, в банята - нещо, обикновено - коридора е студен, отделно бойлер + печка, пералня, миялна ... Сериозна ел. инсталация! За повечето климатици има един съществен "Български проблем" АКО спре тока и за 2 секунди, нямате отопление. Трябва ръчно да го рестартирате от дистанционното. Ако сте на почивка и се случи - ... Аз имам такъв пробрем - района, в който живея е с проблеми в ел. захранването. Без да правя реклама, ползвам инверторна "ОСАКА" 12-ка 3-та година и с нея топля/потдържам 23-24 градуса/ хол 20 кв. м. и кухня 16 кв. м. през свод. Само в най-големите студове за малко съм пускал доп. ел. уред в кухнята. Живея в тухлен вътрешен апартамент с дървена дограма, без изолация, подовете са на теракот и под мен никой не топли. Важно е също климатика да не се спира.
Re: Климатици или газификация???
19-03-2006 - 11:08:38
Моите климатици се включват като дойде тока. Не е нужно аз да ги включвам. Пробвах гоsmiling smiley
И не инверторните също се размразяват. Аз не съм имал проблеми през зимата, а пък като купувах цените на инверторните ми се видяха прекалено високи и реших, че ще чакама технологията да се усвои и да им паднат ценитеsmiling smiley Никой търговеце не успя да ме убеди, че повечето пари ще се избият с по-ниските сметки за ток.
Re: Климатици или газификация???
10-06-2008 - 16:42:36
Вече техниката е доста напред и отговора ми естествено е: Климатици
Да не говорим за последните модели, които се едни малки чудеса на техниката, до седмица се надявам да имам време да ги въведа и тях в сайта, има три модела които влизат за първи път в България внесени от нашата фирма за климатици.
Re: Климатици или газификация???
10-06-2008 - 16:58:37
avatar
Колко безпристрастно.....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход