Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Климатици или газификация???

Публикувано от Вяра 
Re: Климатици или газификация???
13-03-2006 - 14:32:35
Е да като е пълно с мързеливци това ще е решението - ще купуваме чужди стоки и ще ревем , че ни е скъп животътsmiling smiley
Ясно ми е какво мога да си купя , аз питам каквмо мога да си приспособя. Един участник нали показа как от климатик МИДЕЯ е направил термопомпа вода - въздух, даже снимка беше пратил. Аз искам обратното да си направяsmiling smiley
След като климатъкът е въздух-въздух, производителите искат майка си и баща си за други решения толкова ли няма кой да се опита да експериментира?
Re: Климатици или газификация???
13-03-2006 - 14:37:51
Едва ли е нужно да приспособяваш климатик. По-скоро купуваш компресор, топлообменници, правиш някаква електроника и като българските производители правиш термопомпа за 4-5 пъти по-ниска цена от вносните.
При тия вносните термопомпи въздух-вода и вода-вода има нещо много гнило. Не виждам какво може да оправдае такива цени, при климатиците конкуренцията си е налице, при тези цени, няма смисъл да се опитва български производител да прави климатик и да се конкурира с китайците.
А за термопомпа въздух-вода можеш да питаш някой като Васил Коликовски дали е опитвал такава разработка. Въпрос на сметки и подбор на компоненти, тях си ги има. Както на термопомпите им вода-вода които правят и продават.
Re: Климатици или газификация???
13-03-2006 - 14:42:44
А ма пак са им скъпи - в крайна сметка и вдавата случая имаш термопомпа с определни показатели. Ти термопомпа въздух вода за 500лв. виждал ли си?
Re: Климатици или газификация???
13-03-2006 - 14:44:18
А и при мен става въпрос за следното - имам си климатици и искам зимата да не ми духа, но лятото ако се наложи да си духа от там където си го направил производителяsmiling smiley
Re: Климатици или газификация???
13-03-2006 - 19:09:09
do chovek . tova za termo pompata go spomenah kato printsipna baza . samo dase polzva shemata na montaj . inache az mnogo sum eksperimentiral v moiata oblast - slunchevite instalatsii . a po tvoia vupros moje da stane kato se sloji plastinchat toploobmennik i razdeli dvata kruga - vutreshnoto tialo s ventilatora , - i drugia krug vodno podovo .
Arata
Re: Климатици или газификация???
15-03-2006 - 10:13:14
@filma-toplo.
А защо пишете само на латинеца?
Re: Климатици или газификация???
15-03-2006 - 14:09:04
klaviaturata e vinovna :}
Re: Климатици или газификация???
15-03-2006 - 14:14:29
Това мнение е преместено в новия "форум за имоти, финанси и всичко останало"



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-24 23:44 от g0g0.
Re: Климатици или газификация???
15-03-2006 - 14:26:58
gogo - ti si znaesh shto te biat . :}
Arata
Re: Климатици или газификация???
19-03-2006 - 01:46:04
Зарад' "клавиатурата" доста шльоковица не съм прочел. А вероятно не само аз.
Живи здрави.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход