Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влага и гипсокартон

Публикувано от pepo 
Re: Влага и гипсокартон
30-05-2008 - 21:06:25
avatar
ЧЕСТ И ПОЧИТАНИЕ :loveu:

Чест и почитание
Abu
Re: Влага и гипсокартон
30-05-2008 - 21:13:29
Абе те съветите добри, ама аз започвам да се притеснявам. Хората, може би с право, питат за все по-очевидни неща. Май малко по малко почваме да се сегментираме всеки в профисията си и да не разбираме нищо извън нея. Не твърдя че е лошо, просто не съм свикнал...
Re: Влага и гипсокартон
31-05-2008 - 08:00:33
avatar
какво по добро от това.....
щото пенкилери всякакви!
почит
:]

Чест и почитание
Re: Влага и гипсокартон
31-05-2008 - 14:19:22
Незнам какво е точно разположението, но ако ще се разкопава вкопаната част, защо да не се остави открита. От гледна точка на влагата все ще е по-добре отколкото каквато и да е изолация и след това пак засипване. Разбира се, ако общият вид на къщата, вертикалната планировка и другите неща го позволяват.
Re: Влага и гипсокартон
31-05-2008 - 15:02:59
avatar
Привет!
Проблемът тук е че естественият камък вече е компрометирал фугата и тя пие вода като за световно....
Без хидроизолация едва ли ще стане понеже трябва да се изведе водата по възможност по бързо от стената , а това ще стане като се хидроизолира...
Стана топло - внимавайте с бързото пресъхване на материалите!
Не препоръчвам да се копае понеже ще стане по опасно от гледна точка че водата пак ще си намери ново местенце....
Направете холкер и не се бойте от по нататъшни проблеми...
Чест и почитание

Чест и почитание
Re: Влага и гипсокартон
02-06-2008 - 10:37:08
А какво ще стане примерно ако сложа вътре на стените които са от камък фибран. ще има ли някакъв ефект освен топлоизолация. Мисля между тази външна стена от камък и подпорната ми стена което е около 2 метра и там ми е мазето да правя дренаж? Там или зад подпорната - как ще е по добре и ще окаже ли това влияние за влагата. moody smiley:
Re: Влага и гипсокартон
02-06-2008 - 16:59:24
avatar
Няма смисъл от фибрана-най много да мухляса стаята съвсем....
Никаква файда-пари на вятъра само....Дренажа ще го сложиш точно преди зида т.е. в основите на къщата-да не смееш даже и да си мислишда подкопаваш самата подпорна стена?!?! confused smiley
Иначе си на прав път....
Само така
почит

Чест и почитание
Abu
Re: Влага и гипсокартон
02-06-2008 - 18:12:31
Дренажа ще го сложиш точно преди зида т.е. в основите на къщата-да не смееш даже и да си мислиш да подкопаваш самата подпорна стена?!?!

gogol,
А не може ли дренажът да е отвън, върху или на нивото на стъпката на подпорната стена? Не вярвам да смяташ, че основите на къщата може да се подкопават, а подпорна стена - не. Ако е до къщата, подът на мазата ще е влажен въпреки дренажа, оттам и цялото помещение ще мухлясва, та чак и стената на къщата отвътре...
Re: Влага и гипсокартон
02-06-2008 - 22:04:52
avatar
Нещо не мога да си го представя тоз вашия обект?!?!
На ниво стъпка естествено че може,но ако е насип е опасно-работете поне двама души....
подът ще е влажен само ако подложният бетон се е компрометирал....Не виждам друга причина
нали целта е да хванете водите около къщата?
Защо отивате на подпората?
Дайте ми чертеж-може и на ръка да е
почит

Чест и почитание
Abu
Re: Влага и гипсокартон
04-06-2008 - 06:53:26
Ами аз си го представям така:
Отрязва се скатът на предвиденото отстояние от основите на къщата. Излива се фундамент за подпорната стена. Според ширината на този фундамент се разполага и дренажът - върху него или по-навътре в ската. Прави се кофраж пред дренажа, за да може да се напълни с дренажен материал над тръбата на дренажа. Излива се подпорната стена и така дренажът остава от външната страна, без да са подкопавани основите й. Площта между подпорната стена и стената на къщата се покрива и се ползва като маза. За пода на мазата е достатъчна армирана замазка. На стената на къщата хидроизолация не е необходима. На подпорната стена трябва да има, но нали казваш, че може и отвътре да се намаже...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход