Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влага и гипсокартон

Публикувано от pepo 
Re: Влага и гипсокартон
28-05-2008 - 18:09:07
avatar
ВАРО-ЦИМЕНТОВА МАЗИЛКА spinning smiley sticking its tongue out

Чест и почитание
Re: Влага и гипсокартон
28-05-2008 - 22:08:32
варо-циментова мазилка...- ВЦМ, НО ТЯ НЕ ТИ РЕШАВА ПРОБЛЕМА!!!!!!!!!!!! трябва да намериш причината за овлажняването и да я ОТСТРАНИШ и чак тогаз както избереш- ВЦМ, ГК .... това е... иначе "покриваш прясно лайно с вестник, да не мирише" (сори за израза ма ми дойде така) :}
Re: Влага и гипсокартон
28-05-2008 - 22:13:20
avatar
чакам описание и ще решим.....!

Чест и почитание
Re: Влага и гипсокартон
28-05-2008 - 22:25:12
avatar
Наистина е най-добре да се отстрани влагата и причината по която се просмуква, предполагам капилярно. Нито картона, нито ВЦМ ще решат проблема.
Re: Влага и гипсокартон
29-05-2008 - 06:51:33
avatar
Изолацийка - и то съвсем безобидна и проблемът ще е решен,но чакам подробности все пак ....
Всичко си има първопричина и без да ги зная как да ви дам съвет?
чест и почитание

Чест и почитание
Re: Влага и гипсокартон
29-05-2008 - 10:11:54
Къща на 50г. Свалям старата мазилка защото ще сменям ВИК и нова ел.инсталация и парно ще пусна. Първият етаж от задната страна е леко вкопан в земята - не повече от 50 см, имам и маза отзад и подпорна стена. В тая маза и основите на къщата мисля да правя дренажа. Не става да сложа ВЦМ защото старата на места беше с дебелина от 10 см до 0.5 см и затова реших че гипсокартона ще е по практично. Ще има нова дограма и топлоизолация отвън поне 5см. Как да я разкарам тая влага ако идва от земята, дренажа дали ще реши проблема. moody smiley:
Re: Влага и гипсокартон
29-05-2008 - 18:11:04
avatar
Здрасти!
не мисля ,че проблемът идва от капилярна влага-идва си просто от задната страна на къщата където имате вкопаване!
Не е лошо да си направите една лека замазка с наклон що годе видим,и да дадете път на водата да си ходи гравитачно по бързо....
Вземете си една изолация на циментова основа преди това и я положете върху шпаклованата стена.Шпакловайте отново върху хидрото за да не пука и сте готов...
Ако ли не - махайки замазката от задната страна на къщата правите хубав холкер и със силен циментов разтвор шпакловайте!После пак хидро и т.н.
Внимавайте да не се напука изолацията или шпакловката!Работете късния следобед по възможност!Внимавайте давайки път на водата да не я вкарате този път отстрани по стените!Направете по възможност и вътрешна хидроизолация!
Чакам вашите евентуални въпроси
почит :]

Чест и почитание
Re: Влага и гипсокартон
30-05-2008 - 10:44:47
Задната част на къщата или по точно част от нея която е вкопана е от камък който не е измазван.
Re: Влага и гипсокартон
30-05-2008 - 19:20:32
avatar
Моля измажете и наблегнете на фугите
почит

Чест и почитание
Re: Влага и гипсокартон
30-05-2008 - 20:34:03
dobri suveti davash gogol



www.technopipe.bg
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход