Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля да ми помогнете за Ремонт на вила.

Публикувано от msmarinov 
Моля да ми помогнете за Ремонт на вила.
05-11-2007 - 19:49:19
Наскоро си купих вила , тя е построена от тухли без да са изляти колони и плочата е отлята върху тухлите. Вилата е двуетажна. Явно основите и са слаби и са поддали. Пода на 1вия етаж се е спукал и 1ния ъгъл на къщата се е почти срутил.
Има ли начин да се укрепи поне плочата на 1вия етаж и да се изгради стената. Как може да стане това възможно най-бързо и евтино.
confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley confused smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-05 20:24 от msmarinov.
Re: Ремонт на вила.
05-11-2007 - 19:59:52
Ако искаш да живееш дълго и щастливо викай мангалите да я бутнат и ако може нещо да се отбере поне за ограда и започвай отново както трябва
Re: Моля да ми помогнете за Ремонт на вила.
09-11-2007 - 00:22:47
Да, има начин.
Намерете си строителен инженер да ви направи оглед на вилата и ако прецени, че е възможно ще ви направи проект за укрепване (вероятно основи, колони, греди...).
Ако е читав ще ви насочи и към изпълнител на ремонта.
Re: Моля да ми помогнете за Ремонт на вила.
09-11-2007 - 09:00:22
А по стените има ли наклонени пукнатини?
Re: Моля да ми помогнете за Ремонт на вила.
09-11-2007 - 09:41:43
msmarinov, направо побеснявам от подобно безхаберно отношение към покупка на имот. Ти парите на улицата ли ги намери, че купуваш без да направиш консултация със специалист - строителен инженер. Поиска ли проекта по който е строена къщата? Ще се погребете живи бе хора!!! Като купувате домати на пазара, питаш от къде се, а като купувате къща, нито се интересувате, дали строежа е законен, нито дали няма да се срути на главите на децата ви. Сега ще ви излезе през носа. Едно такова укрепване, ако изобщо е възможно, излиза скъпо и прескъпо, и пак си е кърпена работа. Дано всичко се оправи с минимални усилия, но помнете, не купувайте къщи без консултация, голямата част са строени без проекти или с неспазени проекти.
Re: Моля да ми помогнете за Ремонт на вила.
09-11-2007 - 12:52:27
ако не бутнеш вилата ще съжаляваш поне 100 пъти.
Re: Моля да ми помогнете за Ремонт на вила.
09-11-2007 - 22:11:43
Що го засилвате човека? А ако бутне вилата за да почне нова и съжалява хиляда пъти? Може и наистина да не става, ама може и да не е толкова зле.

Трябва ти консултация от специалист на място. Тук във форум за да ти кажем изобщо нещо конкретно ни трябва или много точно описание на пукнатините и разрушенията или снимки.

И все пак къща без колони в никакъв случай не отговаря на съвременните строителни изисквания.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход