Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Еретично за топлоизолацията

Публикувано от Petar 
Re: Еретично за топлоизолацията
02-08-2008 - 04:45:49
avatar
Виж за полиуретана бях забравил....!
Но не мисля че ще е толкова издържлив през годините....Макар и без пряка слънчева светлина,цикличността му към разширение е малка и не зная как ще се държи през годините....Все пак целта ни е да изкара поне 20 години иначе що изобщо да си напрягаме мозъка ако е за година две...?
Има най различни фиксове - включая и силикон,но все още системите не са остарели и не знаем как ще бъдат като гаранции през годините....!Лично моето мнение си е че с тва ОСБ си е голяма тъпотия - щото ги виждам покривите на по 4-5 години какви са , най добре си е класически летви,вата,ХПС,и така....

Чест и почитание
Re: Еретично за топлоизолацията
02-08-2008 - 04:58:11
Минералната вата е безвредна и не задържа H2O
Abu
Re: Еретично за топлоизолацията
02-08-2008 - 06:43:44
С винтове за дърво и шайби се хващат панелите. Ама само по два-три винта на квадрат, точно измерена дължина, да не цъфнат през ламперията. А ако отдолу е вагонна шарка или нещо достатъчно здраво, може само да се наредят панелите на ТИ и да се подпрат от наковаването на облицовката.
Правили сме "окачен таван" от ХПС за изравняване на тавана в подпокривното - само на окачвачи за гипсокартон. Със съхненето на дървото малко се разместват, но след година се нивелират пак от окачвачите и тогава вече се шпакли с мрежа, боя и т.н. Този вариант хич не ми хареса, но клиентът това одобри и остана доволен. Човекът просто не искаше докато спи, над главата му да виси 30-40 кг гипсокартон на рапиди...
Re: Еретично за топлоизолацията
02-08-2008 - 09:24:35
Аз си поставих за топлоизолация 5 см стиропор .Стандартен покрив -греди 10по10 и наковани нови дъски отгоре (в случая нее много важно дали дъските са били в кофраж ),та взимаш платната стиропор и ги вкарваш отдоло по между гредите които при мен бяха точно на 50 см .След като положиш платното плътно към тавана ковеш по 4 пирона към гредите 2 наляво и 2 надясно под платното така че то да не падне - по елеменрарно закрепване и вюрт не може да измисли .За завършек съм наковал чамова ламперия от шпонтени дъски и лак отгоре.Две стаи са и се дават дори на туристи - няма климатик но не е имало нужда .
Re: Еретично за топлоизолацията
02-08-2008 - 11:47:59
За вата по покривите се говори и се слага от пожарозащитна гледна точка основно и чак след това се имат предвид топлоизолационните й свойства. И ЕПС-а и ХПС-а при пожар не само, че горят, но и отделят отровни газове.
Re: Еретично за топлоизолацията
02-08-2008 - 13:10:03
Стиропора е доста опасен и наистина се моля да не дава господ пожар.Пушека от него е силно токсичен и задушлив , но това не значи че няма добри изолационни качества.
Re: Еретично за топлоизолацията
02-08-2008 - 13:45:47
Ватата и стиропора имат еднакви топлоизолационни качества, но ставаше въпрос за изолация на таван и някой предпочита фибрана, а той се прави от същите суровини като стиропора.
Re: Еретично за топлоизолацията
02-08-2008 - 15:03:33
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Стиропора е доста опасен и наистина се моля да не
> дава господ пожар.Пушека от него е силно токсичен
> и задушлив , но това не значи че няма добри
> изолационни качества.


а ти мислиш че фибрана ще смърди по-малко ли?? ако се запали smiling smiley топи се като масло и пуши като изгоряла гума.. сажди отделя чак smiling smiley


Re: Еретично за топлоизолацията
02-08-2008 - 17:05:43
Все пак обаче става дума за тавана,нали...
А пък нормалните хора обикновено не се навират да живеят там.
Дори и да изгори покрива бетонната плоча пази до известна степен надолу.
Виж ако е гредоред........ :g:
Re: Еретично за топлоизолацията
02-08-2008 - 23:06:52
Благодаря на всички за мненията/съветите, но това за пожара, не се ли малко преувеличава? Като пламнат гредите, ламперията, въобще дървената конструкция какво се случва, какво ще спаси ватата, че няма да трови, ами че то като изгори покрива какво от това, че нямало да отделя отровни вещества!!! Не изпадаме ли в крайности? Ми то не е ли по-добре да си направя система за гасене на пожар и да съм по-спокоен, хем ще гаси пожара, хем няма да има отровни вещества confused smiley
В този ред на мисли някой може ли да посъветва как да си направя подобно нещо.
Дали не е прекарване на тръби свързани с водопровода и монтиране на пръскачките (тези с тръбичките които се пръскат при достигане на темп. над определената и освобождават водата) и да се предвиди обсега на тези пръскачки, за да няма празни обеми?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход