Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-10-2008 - 22:12:20
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
Има ли желаещи???

Тук ли ще се броим или ще бъде някъде, забранено за Гето smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-10-2008 - 22:47:16
avatar
Има - новия сайт.... Вече съм написал около десетина статии. Мисля че ще са интересни. И едната е именно на тема "вечността" и защо не ни е нужна...

Както викаше Фреди М. - Who Wants To Live Forever..

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:45 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
12-10-2008 - 23:27:04
Chief Architect все пак е любителска програма.Използвах я успешно да планирам обзавеждането на един апартамент...Някаква екпериментална къща бях рисувал докато разучавах програмата...За "професионално" не съм сигурен до колко става,защото по-голямата част от нещата ги прави стандартно и не можете да ги модифицирате.С грешки в рамките на 20% калкулира необходими материали за разни ремонти.Това поне го пробвах....не съм впечатлен...някакъв софтуер имаше за дизайн на кухни,който смяташе доста по-точно материалите.Плочка 25х25 незнайно защо CA-то отказва да я реже,а я "крие" под стената....От там не излиза сметката с фирата.
А покрив....идея нямам като как точно ще го сметнете с тая програма.Първо заради изкилиферчените покриви дето чертае,второ-защото там съвсем не излизат сметките.Пробвах го и това когато преди 2 год правих ремонт на покрива на вилата...Противно на логиката,колкото по-разучена е формата на покрива,толкова по-точно смята програмата.

С CA-то са свързани разни допълнителни програми...за ландшафтна архитектура,оформление на градини и др. такива...Свързани-до толкова,че са дело на същия екип разработчици.Там са се справили доста по-добре.

п.с. Докато не отмине кризата...интересът около този вид строителство ще се заформи около абсолютната нула.Банките спряха да кредитират крайградски имоти.А при положение,че цената е колкото на монолитоното,че и отгоре,това обезсмисля упражнението....къща не се строи с пари от закуски....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-12 23:30 от salvador.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-10-2008 - 02:37:45
Докато не отмине кризата...интересът около този вид строителство ще се заформи около абсолютната нула.Банките спряха да кредитират крайградски имоти.А при положение,че цената е колкото на монолитоното,че и отгоре,това обезсмисля упражнението
Аз мисля че грешката е в подчертаната фраза. Точно тази криза би трябвало да накара хората да се ориентират към този вид строителство, защото според мене то в никакъв случай не е 800 Евро/м2, нито дори 700, нито дори 600, нито 500...да продължавам ли??
Любо, аз предлагам да не се броиме тук в този форум. По-добре е Николов да ни разпрати на Л.С. името на новия форум и там да се изброиме без Гето да може да ни киризи :}
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-10-2008 - 08:21:50
Николов ,

Да те питам , защо покривите на Дон Балон усложняват и вдигат цената ? Ти в твоите къщи какви покриви залагаш - двускатни или четирискатни? Скоро правих оферта за строителството на къща с четирискатен покрив и пет улами. Майстора реагира по същия начин и докато не седнахме да се разберем и не чу доводите ми реагираше така. После се оказа , че всичкото било от несигурността му / да не кажа от незнание/ .
Четирискатния покрив има философия , кояято не е строителна /аз мисля така/ и най-приляга на къщи по българско.

За преброяването - то резултатите се виждат. Направили сме няколко крачки напред , но ще е най-добре да се броим след като Николов наистина построи онези 14 или колкото бяха къщи и заминат като топъл хляб и питат за още. Като цяло българина е много скептичен към дървото / съдя и от моя опит , нали и аз съм в тази сфера/ .
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-10-2008 - 09:32:44
avatar
14-те къщи са 12 за един възложител за ваканционно селище и не са за продажба. Другите 2 са на едни братя и те не са продажба. Реално не мога да преценя спрямо пазара как ще е. Всъщност всички са за външни инвеститори и не са за продажба.

За покрива - да, предвиждат се главно двускатни и четирискатни покриви. Едната от причината е, че навсякъде ще слагаме слънчеви панели и се съобразяваме с това обстоятелство. Освен това двускатните позволяват по-голяма готовност в заводски условия. В смисъл - по-унифициран е процеса. Зависи и от наклоните и т.н. Определено двускатния е по-евтин, но тези разчупените не ме плашат. То и материал няма да иде в повече кой знае колко. Основното разлика е във времето за производство и монтаж на тези покриви. Така мисля.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:45 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-10-2008 - 10:03:04
Аз строих такава къща. Договора подписах на 20.01.2008г. със "СТРОМОН" Брацигово, на 07.03. започнаха основите, а на 20.05. се нанесохме да живеем в нея.
Ако някой желае, мога да изпратя снимки на етапите на строителството.
Отпускат се и кредити за такова строителство.

latyo@dir.bg
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-10-2008 - 10:43:38
avatar
Давай снимки... и Сподели впечатления като собственик.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:45 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-10-2008 - 13:09:20
Давай, давай снимки, и аз съм са спрял на Стромон, та да видя как е...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-10-2008 - 14:38:15
avatar
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Има - новия сайт.... Вече съм написал около
> десетина статии. Мисля че ще са интересни. И
> едната е именно на тема "вечността" и защо не ни е
> нужна...
>
> Както викаше Фреди М. - Who Wants To Live
> Forever..


Фреди не е българин и народопсихологията българска му беше непозната. Пък и му беше широко около врата, Бог да го прости!
Сериозно, дървените къщи се харесват на много хора, но разберат ли, че ги строиш с идеята да се скапят след едно поколение живот, няма да имаш много клиенти.
"След мен и потоп" не важи за нас. Кой българин ще тръгне да изплаща жилище, или ще налее куп готови пари за нещо, което не би ползвало децата и внуците му?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход