Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 22:59:31
avatar
Quote
Garibaldi
Ами ако ми кажеш логично обяснение защо ти е това дебело ОСБ ??? ОСБ -то е част от конструкцията , то държи диагоналите на стените и играе ключова роля в устойчивостта . ...

Колега, току-що си изяде хляба сред потенциалните клиенти, навъртащи се в този форум...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 23:20:03
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 23:27:48
Написах в Gogle - ecohouse bg , тъй като ми прозвуча , че имаш някаква идея за какво става въпрос , и познай какво излезе еco house точно на тази фирма smiling smiley



Вие от eco house ли сте или от коя фирма *ok*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 23:41:35
avatar
Quote
Garibaldi
... Вие от eco house ли сте или от коя фирма *ok*
Ц! Гледай на мене не като фирмаджия, а като кошмара на всички, които искат да се занимават с такъв вид строителство и го правят по аджамийския начин. Всеки, който има знания и умения и ги прилага правилно е подкрепен от мен, всеки, който е заковал в живота си един пирон на дъска и си мисли, че можа да направи дървено-скелетна къща бива разпнат пред всички. Избери си единия от двата варианта и продължавай смело в този форум... И по-кротко с рекламата - за това си има друг раздел. Вече се поизложи с твърдението, че OSB се ползва като конструктивен елемент. Да, то е конструктивен елемент единствено и само за къщичка за куче и нищо повече.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-02 23:47 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-01-2011 - 20:02:43
Николофф, беше споменал веднъж че работиш по въпроса с този вид основи(бетонни стъпки). Някой има ли мнение дали е по-лесно, по-бързо, по-ефтино и.т.н.?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-01-2011 - 20:11:04
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Николофф, беше споменал веднъж че работиш по въпроса с този вид основи(бетонни стъпки). Някой има ли мнение дали е по-лесно, по-бързо, по-ефтино и.т.н.?

Ако знаеш в момента на каква вълна съм.... Хич не ми е до това. Но при всички случаи е по-лесно, по-бързо и по-евтино!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-01-2011 - 20:22:30
Как гледат на такъв вид основи в общините, може ли да мине подобен проект? И аз съм на мнение че е по-бързо, лесно и ефтино, че и по здраво. Гледах как правиха къща в калифорния на един скат дето и човек малко трудно може да стои прав. Проекта беше изпълнен по този начин и заключението на проектанта беше че ще издържи на земетресение от 7-8 степен по Рихтер. Ставаше на въпрос за монолитна къща и колоните стигаха до 4-5 метра дълбочина.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-01-2011 - 20:26:24
Е това са пилоти доколкото знам, въобще не е евтино, и се прави именно за скатове или слаби почви.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-01-2011 - 20:31:18
Да пилоти са и за скатове са просто задължителни, но какво пречи да се използват и другаде особено за дървено скелетна къща.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-01-2011 - 20:50:42
avatar
Как се правят ли? Ето как - с моторен свредел ф200 (или повече) се дупчи до 1,80-2,00 метра (има такива свредла). Пускат се готова заготовка арматура, която е елементарна. Над земята се правят едни цилиндърчета пак ф200 (или повече - колкото трябва) от отрязана ивица битумна мембрана без посипка и сетне с една битова бетономешалка се бърка бетонот и се излива на ръка. Какви пилоти , какви 5 лв...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход