Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 21:31:31
Наско,
Объркал бях числата по-горе, сори. Май заради друго беше това 2х4(6) (USBuilder навремето го обясни), но все едно това са талпи (дъски) за мен, наредени доста близко, докато Тimber frame са си сериозни греди и др. технология (тип).
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 21:35:33
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-02 21:36 от Любо.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 21:41:15
2х4 е номинален размер.
Реалният за 2х4 варира с много.Колкото по-дебели,толкова повече е отклонението.

[www.engineersedge.com]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 21:41:27
Така е. Тимбър фрейм се използва за друг вид къщи, но за БГ клиента терминологията едва ли има значение. Не забелязох обаче дали външните стени са от 2х6 което вече е стандарт за сев. америка.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 21:44:40
Тука било кеф да се пише smiling smiley Има стандарти бе хора за TIMBER FRAME HOUSES , защо трябва да откриваме топлата вода да ползваме 21 см OSB и какви ли не други побългарявания smiling smiley , който иска върху 21 см ОСБ може да си сложи и тапети за баня :}
А който иска може да прочете малко в [www.trada.co.uk] и да не се налага да си измисляме нещо , като можем само да ползваме знанията и опита на хората.
Но българина е такъв , умният човек се учи от чуждите грешки , а глупавият от собствените си smiling smiley въпросът е там , че като сбъркат някои хора къщата си няма да могат да съберат пари за втора и никога няма да признаят грешките а ще пишат по форумите и ще плюят clap:
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 21:51:28
Да Г-н Стойков , съгласен съм с вас , и в европа ( визирам Ирландия и Великобритания ) вече стандарта се промени и е задължително да се ползва за всички външни стени 2 x 6 , но това е единствено и само за повече изолация , тъй като в 2 x 6 стена може да сложи 15 см изолация. Но сами виждаме , че за да стигнем този стандарт трябва хората да знаят за какво става въпрос , но здраве да има *write*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 22:00:13
Така е г-н Гарибалди, стандартите са за минимални изисквания, но ако вместо 1/2инч или дори 3/8 шпертплат, някой ми предложи да ми "облече" от вънка къщата с 21мм. ОСБ и аз мога да си го позволя....защо не.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 22:30:32
Ами ако ми кажеш логично обяснение защо ти е това дебело ОСБ ??? ОСБ -то е част от конструкцията , то държи диагоналите на стените и играе ключова роля в устойчивостта . Като работих в Ирландия на 1-2 проекта са ни давали да слагаме двойно ОСБ 9 мм и то на къщи , които са на места с много вятър или близо до океана.
Но ако конструктора ( проектант ) ми заложи в проекта 9мм и ми каже , че това покрива изискванията за моят парцел и регион и е достатъчно , няма логока аз да искам 21 мм ОСБ , защото комунизма си отиде и това го плающам аз а не друг.
Не ми звучи логично , все едно да ти кажат , че ти трябват 10 кубика бетон за плоча , а ти да решиш , че имаш пари и да излееш 30 кубика , защото сме и аз не знам *pardon*
Има хора , които смятат има програми , които изчисляват конструкцията и е толкова усъвършенствано в 21 век , че дори изглежда лесно при строителството и всеки решава , че сам може да го направи *bow*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 22:32:09
avatar
:}

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 22:57:40
avatar
Quote
Nasko.Stoykov
Quote
n.nikoloff
И тука забавно четиво.... :]
Не бих казал забавно, по-скоро излишно(ако става въпрос за цените).
Забавен е начина по който си прави реклама, не друго...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход