Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 19:53:13
Сега забелязах че стените пристигат панелизирани и основата на всяка външна стена е изолирана с черна хартия, може би и преградните са по същия начин. Трябва да призная че това е първата фирма която виждам че работи по доказания във времето сев.американски метод. Цената обаче е доста солена 400 Евро/м2....
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 20:16:00
Една средна къща ако вземем-180м2,по 400...са си едни 72 хиляди евро и едва ли това е пълната цена.Вероятно и те не са включили фундамета и проекта в нея,част от довършителните работи...и тая крайна цена ще отиде на едни 80-90 хиляди евро.Което си е доста висока цена...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 20:50:41
Ами и на мен така ми се стори в началото . Ходихме да видим няколко техни къщи а също така бяха направили Ден на Отворени Врати в с. Басарбово , където имаше доста посетители и ние с жена ми също smiling smiley
[globalstructuresltd.com]

Тогава направихме запитване за къща 100 кв.м на един етаж. Това включваше основите , цялата къща завършена отвън с фасадния зид ,минерална мазилка, PVC улуци , PVC дограма 5 камерна с К стъкло - REHAU , а отвътре ел.инсталация , ключове , контакти , ВИК до тапа , минерална вата 10см , затворени стени с гипсокартон , до боя. В цената ние не искахме да се включват единствено подовите настилки и санитарните помещения. Цената която ни дадоха беше 60000 лв за всичко , за конкретното място защото казаха . че ако има денивилация основите естетвено могат да се ускъпят.

Направихме и други запитвания към 2 фирми и цените им бяха по-ниски , но започнаха уловките , конструктивен чертеж няма , основите не са включени , керемиди битумни защото ги е страх заради конструкцията и като дръпнхме чертата май по скъпо ще ни излезе smiling smiley Идеята ни е беше да получим къщата завършена точно до етап като тази :
[globalstructuresltd.com]
Но ако видите завършен продукт на фирмата сами ще се убедите за качеството на работа и материалите, кото ползват . Останахме доста очаровани и когото и да сме завели се съгласяват с нас.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 20:59:32
Не ми се влиза в полемики за цената, но за 400 Е/м2 би трябвало само да се събуя и да се нанеса.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 21:01:23
avatar
И тука забавно четиво.... :]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 21:02:46
И на нас така ни се иска , нещо такова
[globalstructuresltd.com]

smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 21:14:45
Quote
Garibaldi
2 x 4 инча са гредите или 38мм x 89 мм

Може и да не съм изтрезнял напълно, но все пак:
Колко е един инч - 19mm, 22,25mm или 25,4?
Чувал съм, че обозначенията 2х4 и 2х6 в инчове за "американските къщи" са условни (приблизителни), но чак пък толкова!?
Ако размерите, като и наименованието тип "TIMBER FRAME" (за дъска 38мм) са твърдения от фирмата, ставам подозрителен.

[en.wikipedia.org]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 21:15:25
Quote
n.nikoloff
И тука забавно четиво.... :]
Не бих казал забавно, по-скоро излишно(ако става въпрос за цените).
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 21:19:25
По принцип,нормалното за къща с дървена конструкция,са битумните керемиди и метала.Не,че не може да се направи да носи и керамични,но няма особен смисъл,пък и не навсякъде е допустимо покривът да ти е най-тежката част от къщата.
За цени...там вече не знам...отдавна не съм се интересувал от дървени къщи.Имам тук наблизо производител на такива,но не съм чувал нито отзиви за работата им,нито съм виждал направени от тях къщи.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-01-2011 - 21:21:35
Quote
Любо
Quote
Garibaldi
2 x 4 инча са гредите или 38мм x 89 мм

Може и да не съм изтрезнял напълно, но все пак:
Колко е един инч - 19mm, 22,25mm или 25,4?
Чувал съм, че обозначенията 4х12 и 4х16 в инчове за "американските къщи" са условни (приблизителни), но чак пък толкова!?
Ако размерите, като и наименованието тип "TIMBER FRAME" (за дъска 20мм) са твърдения от фирмата, ставам подозрителен.

[en.wikipedia.org]
Любо, американеца има дори логично обяснение на този факт, но истината е че искат клиента да им плаща фирата при обработката на дървения материял, така че 2х4 е 1.75х3.75.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход