Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
04-11-2010 - 11:25:28
Ами сметни го сам - топлопроводимостта излиза 0.29 В/м2К, за тази дебелина и ламбда, без да се смята каквото още имаш като зидария и мазилки. Не стига, доколкото си спомням за пасивна къща се иска да е под 0.1, но и към дограмите има сериозни изисквания, иначе е безсмислено. Пасивна къща не се строи толкова лесно, обличаш и готово, има значение дограма, разположение, изложение и т.н. И с термомостовете трябва да се внимава много.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
04-11-2010 - 13:34:41
Quote
Boby
+1
С което не искам да "порицая" стремежът към "пасивна къща" - кой колкото може - все е файда. Ако не за инвеститора, за всички нас.clap:
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
04-11-2010 - 22:38:46
За пасивните къщи е важно първо да имаш топло и после изолация! Щото се казва топлоизолация:] В този смисъл и палатката може да ти бъде пасивна къща ,ако си я опънал върху дебел тръбопровод с гореща минерална вода например. Така,че първата грижа са енергоизточниците за къщата-соларни,геотермални, ветрови,биохимични и каквито има още и системите свързани с тях и после е грижата как и с колко да топлоизолираме това,което ще имаме като топлинна енергия.Така погледнато и 10 см.полиуретан може да е повече от достатъчен.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
06-11-2010 - 02:26:55
Здравейте!

Може ли да се построи сглобяема къща която става за целогодишно живеене, но за нея не се изисква разрешително за строеж? Има ли някаква хватка - да се мине като конюшна, оранжерия, кучкарник ... знам ли аз кво си. ако трябва и куче ще си взема :]
Или теоретично къщата да е преносима, пък аз няма да я местя много *pardon* - има едни такива бунгала на "миг-03" които могат да се съединяват, но честно казано не ми вдъхват много доверие.

Питам, щото почнаха едни филми с разрешителните и търся алтернативи. На парцела има ток, вода, мръсен канал и едно бунгало с масивна основа от около 70ина м2.

мерси предварително



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-06 02:31 от vilavarna.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
06-11-2010 - 08:06:17
vilavarna...това е БГ...Всичко МОЖЕ!
Но щом с разрешително за строеж срещаш проблеми в общината....не знам как мислиш да ги избегнеш същите с преместваем обект.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
06-11-2010 - 09:16:46
Quote
vilavarna
Здравейте!

Може ли да се построи сглобяема къща която става за целогодишно живеене, но за нея не се изисква разрешително за строеж? Има ли някаква хватка - да се мине като конюшна, оранжерия, кучкарник ... знам ли аз кво си. ако трябва и куче ще си взема :]
Или теоретично къщата да е преносима, пък аз няма да я местя много *pardon* - има едни такива бунгала на "миг-03" които могат да се съединяват, но честно казано не ми вдъхват много доверие.

Питам, щото почнаха едни филми с разрешителните и търся алтернативи. На парцела има ток, вода, мръсен канал и едно бунгало с масивна основа от около 70ина м2.

мерси предварително
Съгласно ЗУТ за оранжерия до 100 м2 не се изисква строително разрешение. Никъде не съм срещал формулировка как трябва да изглежда една оранжерия и дали за трите китки магданоз/особено ценен вид/winking smiley не трябва в оранжерията да има кухня,хол,санитарен възел и две спални например. Така,че направи си едно проучване в тази посока и най-много над входната врата ,до табелата с името на семейство Еди Кои Си ,да накиприш малка табелка с надпис оранжерия!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
06-11-2010 - 11:10:03
Quote
vilavarna
Питам, щото почнаха едни филми с разрешителните и търся алтернативи. На парцела има ток, вода, мръсен канал и едно бунгало с масивна основа от около 70ина м2.

Дай малко повече инфо за тези филми , защото може да влезеш в други . :] Нали вече имаш едно бунгало?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
06-11-2010 - 15:47:37
Quote
argonavt
Quote
vilavarna
Питам, щото почнаха едни филми с разрешителните и търся алтернативи. На парцела има ток, вода, мръсен канал и едно бунгало с масивна основа от около 70ина м2.

Дай малко повече инфо за тези филми , защото може да влезеш в други . :] Нали вече имаш едно бунгало?

Ами не искам бунгало а къща мин. 100м2. Проблема с разрешителните е следния - става въпрос за Св. Никола във Варна. Не, не е там дето се свлече ... поне засега. Та чаках търпеливо да приемат прословутия устройствен план 2години. През това време на отстояние има няма 200 метра се строят кооперации, палати и други "оранжерии". И сега като приеха плана - хоп, оказах се в зона забранена за застрояване. Границата на тази зона доста точно следва изпонастроените "оранжерии " в района. В общината казали (не знам точно щото не движа аз нещата че не съм във варна през повечето време) че няма сериозен проблем но ще трябва да се направи ... следва един дълъг списък с неща за които няма срокове, но едното от тях ще е сондаж и после някаква инженерно-геоложка оценка и т.н.. По-принцип е добра идея тази оценка да се направи и заради моята си собствена сигурност, но като се сетя какво точно ООД на тимаджии правеше устройствения план и какви скандали за подкупи и меко казано съмнителни решения имаше ми е ясно, колко може да трае и накъде точно да се завихри тази процедура. Щото инженерния колектив дето ще дава оценката може и да се окаже от същото тимаджийско оод. Та с две думи ми писна и реших като ще ме работят да проверя няма ли начин и аз малко да ги работя. Нямате си представа къв примерен гражданин съм по принцип ама тия могат да се качат на главата на всеки. След като се свлече участък в Св. Никола преди няколко дена се оказа че кмета не бил разрешавал и не знаел за огромното строителство там. А аз искам една пиклива къща от 150м2 на 800м2 място и ми правят проблем - педали :g:

та тва беше ... надявам се да не отнасям много посоката встрани от темата.

фло, мерси много за идеята за оранжерията. Трябва да питам адвокат как мога най-добре да си вържа гащите ако реша да го правя с този трик.

салвадоре, ами понеже в сайта на въпросната фирма пишеше "не изисква строително разрешение за поставяне" и затова реших че няма кво въобще да питам общинарите.

поздрави и мерси за коментарите!
*beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-11-06 16:08 от vilavarna.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи*xxx**xxx**drunk*
06-11-2010 - 16:11:53
vilavarna, новата къща на мястото на бунгалото ли ще буде ? Ако за бунгалото имаш разрешение , то може да го пристроиш до 150 м2 или въобще да си построиш нова къща , като имаш старите документи за бунгалото/ разрешение за строеж или за поставяне , но да не е изтекъл срока/.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
06-11-2010 - 21:23:37
Quote
argonavt
vilavarna, новата къща на мястото на бунгалото ли ще буде ? Ако за бунгалото имаш разрешение , то може да го пристроиш до 150 м2 или въобще да си построиш нова къща , като имаш старите документи за бунгалото/ разрешение за строеж или за поставяне , но да не е изтекъл срока/.

Да, мислех да е на същото място. Ако къщата е сглобяема сигурно може да се ползват основите. Бунгалото си е с разрешение (строено е 90те години), но нашия архитект каза че с това разрешително не може да се строи къща. Затова и не съм го гледал. Нямам представа какво точно пише в него. Трябва да го изровя ... баси ако мога с него да си направя 150м2 въобще няма да се занимавам повече с глупости.
поздрави
*drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход