Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
456
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-10-2010 - 17:55:36
Сега забелязвам,че без Й понякога е.......*smiley_ahh*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-10-2010 - 18:12:19
avatar
Не се впрягай за правописа. Понякога се случват технически грешки и е видно, че е така, но когато една грешка се повтаря настойчиво дразни. Проблема с поставянето на "й" за думите в множествено число е масов и тези, които обичаме нещата да са такива, каквито трябва да са и обръщаме внимание на това не за да се заяждаме с хората, а да покажем, че сме принципни хора и хората ни слушат/четат и ни вярват, а това е голяма отговорност. И ние, които сме свикнали да носим отговорност, както хората очакват от нас обръщаме внимание на другите, за да станем повече отговорните хора. Хората с отговорност обикновено имайки изисквания към околните са доста взискателни и към себе си и дори и най-дребните неща са от значение. Едно от тях е правописа във виртуалния свят. Ние не се виждаме и една от представите, които си създаваме за другите е именно правописа и структурирането на речта. Това са "дрехите" по които ще те посрещнат във виртуалния свят и "акъла", по който ще те изпратят. За това нека положим тези усилия, за да се чувстваме по-добре всички тук...

Сори за спама...

Сега за гредите...

Значи гредите са съставени от 5 елемента, ако добре съм разбрал. Хм. Интересно кое ли е наложило да се правят така, вместо да се слепят 3 талпи 50/150мм. Пусни по-нататък снимки, макар че от снимките не мога да определя дали са лепени със ръчни стяги. То ако от снимки си личи това - мале, мале...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
456
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-10-2010 - 18:28:28
[picasaweb.google.com]

пробвам пък каквото стане
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-10-2010 - 18:44:57
avatar
Quote
456
[picasaweb.google.com]

пробвам пък каквото стане
Виждат се снимки. Кой го домързя да кофрира подземната част на фундамента? И съответно да я хидроизолира? Има едно проявление, наречено капилярна влага. При това положение е вече малко трудно да се реагира, ама тука има по-вещи бетонджии - те ще се произнесат...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-10-2010 - 20:01:17
Quote
456
[picasaweb.google.com]

пробвам пък каквото стане

*ok*Гредите са супер! Така направени получават допълнителна висока якост на огъване и подобно изпълнение има при направата на мачти за ветроходи.
456
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-10-2010 - 20:37:25
Не,не са стягани с ръчни стяги! На преса са лепени.И това е сигурно, щото съм бил там.......Е, не на всички "лепки" де ама......беше ненадейно.winking smiley
Quote
Гредите са супер! Така направени получават допълнителна висока якост на огъване и подобно изпълнение има при направата на мачти за ветроходи.
Ами и други ми споделиха подобни неща, ама тука присъствието е по-голямо и по знаещо.
Пък и във спора се ражда исината!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-10-2010 - 21:28:46
avatar
Това за спора и истината ще го дискутираме друг път..

Добре ли виждам, че има фуги между 5-сантиметровите бичмета в някои слепени греди? Освен това виждам и немалки надлъжни пукнатини? Питам, защото не виждам добре...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-10-2010 - 22:22:04
Ако трябваше да ги поръчвам аз,щях да искам да са без централните бичмета,тоест да са в средата кухи тези греди! Щяха да имат още по-голяма устойчивост на огъване,респективно здравина,пък и може в отвора да се подведе някой кабелаж или едно-друго,както се казва,ама и така са си супер!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-10-2010 - 22:27:35
avatar
Може, ама отвора трябва да е армиран, например с квадратна тръба 50/50 мм. А ако това, което питах е така - аз няма и за навес да ги ползвам... може би...

P.S. Дойде ми на акъла да увелича снимката. Разгледах ги добре. Всичко е брак! Твърдо! Тези греди са по-зле от това да е една монолитна и неслепена греда 150/150. Материала е слепван без никакво понятие от технология и резултата е плачевен (за мое голямо съжаление). Не е изсушен както трябва - има сериозни дефекти от този процес. Не е подготвен за залепване - никаква калибровка. Уж слепен а много вътрешни контактни повърности си стоят ей-така. В него има толкова много напрежение, че се изметнал в залепено състояние!!! Ужас!!!
Фло, какво точно ти хареса в тези греди?

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-03 23:20 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
04-10-2010 - 15:11:58
Quote
n.nikoloff

Фло, какво точно ти хареса в тези греди?

winking smileyАз ,като видя рендосани и лъскави греди примижвам от кеф,щото из борсите ,дето обикалям виждам само кривондели нацепени и мухлясали,та затуй не съм ги гледал тези увеличени! Може и да си прав,ама на мен ми се струва,че са напълно пригодими за обекта ,за който са предназначени,даже с малко усилие биха могли и да останат видими!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход