Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-02-2009 - 21:07:56
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Николов, при тази система се намалява на половина
> използването на греди.
Разликата м/у този вариянт
> и оригиналния е че ватата е заместена с този лек
> бетон. При положение че имат сходни изолациони
> качества, не виждам къде е разликата. Като
> изчислявах разликата в цената, не калкулирах
> основните греди да са от 5х20, а от 5х15, сега с
> тази промяна нещата се променят малко, но
> получавам здравина и екстра изолация.

Балоне,
Я да видим, че нещо май грешиш.
Тази оригиналната конструкция с какви греди / стъпка я приемаш?
Дайте данни за въпросния лек бетон да го сравним с ватата - дискутираният в темата за тухлите (севлиевски) е 2-4х по-лош топлоизолатор (според протоколите от изпитване)!!
В стената "лекият бетон" - блокчета или отлят на место? При второто какво се предвижда отвън и към ватата? (може да съм изпуснал някъде дискусията, сори)
За пръв път виждам в ъгъла "минимизирана" конструкция със 7!!! греди и то в стена >20см. При вас вече говорят за 3!!
И не опонирам - замислям се над това предложение, но още не виждам предимствата за външна стена. За вътрешна по ми пасва - там топлоакумулирането ме блазни и евентуално по-добра шумоизолация в комбинация с малко вата/друго.



Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-02-2009 - 21:44:17
Любо, ъгъла всъщност е от 3 греди 5х20, а всички останали които виждаш(5х15) са оттрязъци по 10-15см. дълги само за допълнение. Тука оригинално стъпката м/у гредите е 16 инча. От външна страна на лекия бетон може би сайдинг, или минерална мазилка, от вътре ватата се скрива с Гипсо картон. В този вариянт, ще трябва да прекалкулирам цената с гредите 5х20, понеже преди го бях смятал с 5х15 и цената идваше малко по-ефтина в завършен вид с лекия бетон. Според Фло, изолационите качества на материала са отлични.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-02-2009 - 12:03:26
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Любо, ъгъла всъщност е от 3 греди 5х20, а всички
> останали които виждаш(5х15) са оттрязъци по
> 10-15см. дълги само за допълнение.

Аха, включвам, ама за какво?
Когато ги четох "американските" къщи си спомням, че редяха 2х4 (16 стъпка), или т.н. "оптимизиран" вариант 2х6 (24 стъпка). Конструктивно, с техните материали стигало за 2 ет.
При теб защо е "презапасяването"? Щом ще има вата, сигурно с нея може да се постигне достатъчна ТИ.
Ако ще има сайдинг, по-разумно ми се струва ватата да е отвън (въпреки, че в "Система Фло" това трудно ще се защити smiling smiley - за олекотения бетон дават лесна обработка (за инсталациите).
От др. страна, доколкото разбирам този бетон става за крайно външно покритие + мазилка (но тогава ще да е от блокчета и ще се спести Аквапанел, примерно).

По-скоро споделям мисли и въпросчета, които ми възникват, още повече, че в моя спрян проект е заложен такъв "хибрид", но с тухли и 10х10 слепени широколистни греди (по памет, че имаше промени) smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-02-2009 - 13:01:22
Любо, разбирам защо се объркваш. В самия ъгъл, а и на всеки основен пост съм сложил по 1 екстра парче 5х15 за да получа кухината за ВИК и Ел. дори в самия ъгъл най-външното 5х15 липсва в оригинален вариянт. Колкото до стъпката м/у гредите, ако я правиш 24 инча, задължително трябва да спазваш гредите да вървят точно една над друга от първия етаж, до покрива- не се допуска разминаване. Струва ми се че ако изолационите качества на този лек бетон са толкоз добри колкото на ватата, къщата ще е по здрава, и няма да се притесняваш от овлажняване на ватата при евентуален теч.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-26 13:05 от Don Balon.
iav
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-02-2009 - 15:50:49
nikakvi problemi niamam po ciala evropa i bulgaria sega vidiah i 6te otvoria li4ni
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
08-03-2009 - 18:33:31
avatar
Във връзка със запитвания и на вниманието на интересуващите ги - от вторник до петък ще бъда в командировка до Варна и Златните. Тези, които изявиха желание да се видим и да разискваме интересни въпроси и са от региона - пишете на лични за да се уточним.
...и Честит Празник на всички, които го празнуват!!!
*drink1* *drink1*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-03-2009 - 14:20:48
Здравейте,

изчетох най-накрая 210те страници на този форум, и май и аз ще си правя барака.

На последното строително изложение попаднах на тази фирма Richhouse, тук нищо не видях за тях, затова искам да ви питам.

Имат производство на панели край Ямбол, което при едно пътуване до Бургас посетих. В момента довършват и мострена къща пак близо до Ямбол, която също видях. Имат няколко готови къщи, които мисля в скоро време да прозвъня.

Та следното. Технологията им е ОСБ 1,2 см / ЕПС 10 см / ОСБ 1,2 см, т.е. стената става около 13 см. Това нещо е слепено с двукомпонентно лепило на преса в панели с височина 2,5м. Там, където се срещат впоследствие панели между тях се слага дървена греда, свързването е винт и пак това лепило. Отдолу и отгоре панелът се затваря по същия начин. Така, според тях, панелът играе ролята на носеща конструкция, и се избягва строенето на дървен скелет, който те твърдят отнема време и не е толкова стабилен (визирам конструкциите с гипскартон).
Подът е гредоред върху ивични основи, върху който гредоред се ползват същите панели. Покривът също така (при плосък покрив, който аз искам), а между етажите слагат пак същото + може да се сложи гипскартон и вата за шумоизолация. Всички инсталации могат да са вътрешни, като след като се дигне стената се изрязва канал, слага се инсталацията и се залепва обратно изрязаното парче.
Ползват ОСБ3 за външните стени, като и вътре и вън се измазва с двукомпонентна мазилка, която служи за нещо като хидроизолация (изглежда добре, силна спойка с основата, става като лепило), върху нея вече истинската мазилка (отвън) или гипскартон (отвътре) или подова настилка.

Цената, която предлагат, е около 210 ЕУР/м2, която включва само груб строеж, предаден на споменатата мазилка, без основите, с покрив. Къщата, която видях, е излязла около 400 ЕУР/м2, с дограма, подови настилки, стълбище от дърво, врати, камина, всичко на латекс, отвън декоративна мазилка.

Засега ми изглеждат най-сериозни, а и честно казано къщата, която видях е доста добре. Всичко е пипнато както трябва. Гредите, които ползват, са сухи и прави, ако не се лъжа германски производител, всяка беше с печат, номер, дата, ... Не видях дали самите греди са обработени против плесен и вредители, но предполагам, че може. Гредите са 5х10 до 16х10, в зависимост от проекта.
Какво смятате за тази технология? Смятате ли аргументите им за правилни? Не съм силно убеден в носимостта на тези панели при плосък покрив, как мислите?

Благодаря smiling smiley




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-03-27 15:03 от xango.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-03-2009 - 19:22:17
avatar
Това е перфектната технология за бараки. А ако искаш да си пострпоиш къща - нещата са малко по-различни, да не кажа много по-различни.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-03-2009 - 20:32:36
Последното,което видях при дървените къщи тук в БГ бяха някакви проекти с форма на геодезически купол.Като изключим здравината и изключителната стабилност на конструкциите с тая форма,другото са предимно минуси.Японците експериментират много с куполни къщи...и не с е разчуло да са постигнали нещо особено.Тук експериментират не с формата,разпределението и материалите,а с изолацията,което е смайваща глупост.В твоя случай е същото.Чист експеримент е това,дето ти предлагат.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-03-2009 - 23:02:42
avatar
От конструктивна гледна точка е доста наизуст технологията.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход