Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-10-2008 - 17:50:51
avatar
Алилуя!!! clap: clap: clap: clap:

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:43 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-10-2008 - 19:34:57
Знам, знам. Ти предпочиташ да дойде майстора и да ти удари една шпатула в/у 4-ките(шпакловка имам в предвид), вместо да слагаш гипсокартон. Цветята за мене ли са? :}
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-10-2008 - 20:08:27
Гипскартонът,ламинираният паркет,OSB и други материали,широко използвани в "сглобяемото" строителство са хубав пример за това какво може да се направи от отпадъци.Защото при тия материали всичко е отпадък на някое производство.Добавя му се някакв пълнеж и се пуска на пазара.И..понякога има точни попадения...вършат нелоша работа.Гипсовата съставка на гипскартона е отпадък на сероочистващите инсталации.Синтетичен гипс с някакви примеси...от сулфати до титаниеви окиси...зависи от какво е направен.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-10-2008 - 23:30:01
Още 2-3 снимки от една интересна новострояща се сграда от типа редови къщи с много интересен покрив и архитектура. [www.flickr.com]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-10-2008 - 23:39:28
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Още 2-3 снимки от една интересна новострояща се
> сграда от типа редови къщи с много интересен
> покрив и архитектура.

Евала DON BALON - ето нещо, което е направено, а не голи приказки. Поздрави.
clap:
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-10-2008 - 23:46:12
..Гипсовата съставка на гипскартона е отпадък на сероочистващите инсталации.Синтетичен гипс с някакви примеси...от сулфати до титаниеви окиси...зависи от какво е направен.

Аз пък си мислех че е най-обикновен гипс, същия като този в торбите!!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-10-2008 - 03:08:52
junior70 Написал:
-------------------------------------------------------
> Don Balon Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Още 2-3 снимки от една интересна новострояща
> се
> > сграда от типа редови къщи с много интересен
> > покрив и архитектура.
>
> Евала DON BALON - ето нещо, което е направено, а
> не голи приказки. Поздрави.

>

Джуниър, ти да не си помисли че аз съм му майстора на това чудо?? В този албум ше продължавам да попълвам покривни конструкции, които намирам за интересни, а и не само покриви, набелязал съм една украинска църква, а един ден може да отскоча до един квартал с къщи от порядъка на 6-7-8 стотин хил $ (горната част на средната класа) clap:
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-10-2008 - 10:01:47
ДОН БАЛОН, бих се радвал, ако ти си бил създателя на тези красоти. Но смисъла на
изказването ми от горния пост бе, че хората в цивилизования свят строят в реално
време, а не развиват полемики,както е у нас. Омръзнало ми е от фирми-производителки на
сглобяеми къщи да те канят в офиса, за да се обсъжда цената на дадена постройка,
която не можеш да видиш построена. Дано Г-н Николов разчупи стериотипа на
производството и търговията с такъв продукт. Моето очакване като потенциален
купувач е да видя изграждането на избрания от мен модел, най-малкото на видео клип.
Ето това наистина ще ме стимулира да избера този производител. Поздрави.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-10-2008 - 10:30:19
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Знам, знам. Ти предпочиташ да дойде майстора и да
> ти удари една шпатула в/у 4-ките(шпакловка имам в
> предвид), вместо да слагаш гипсокартон. Цветята за
> мене ли са?


За теб са, за кого другиго! :loveu:
А майстора вече ми удари шпатулата- стана чудесно. И окачен таван се наложи да направя на втория етаж- от ОСБ. Красота, ти казвам!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-10-2008 - 12:03:31
avatar
Вчера минах покрай НДК и там кипеше поготовката на изложителите. В началото видях едни момчета, които се кахъряха около нещо, което трябваше да мине за дървено-скелетна къща, годна за обитаване...или павилион или нещо , което не ми стана ясно за какво е. Тия дни ще видя.
Обаче ..
При тях видях абсолютно всичко, което не трябва да правя!!!! Ужас. Всичко се "делаше" на място. Всичко в прахоляк и частици. Разхвърляни парчета отпадъци навсякъде. Всеки беше изпружил гърло и викаше на всеки - "дай това", "дай онова", "Дръж това", "аре бе да му ...." ... Не ми беше удобно, иначе щях да ги изтипосам тука...
Аз мисля, че и производствения процес трябва да подсказва какъв ще е крайния резултат. В случая беше трагичен....
Разхвърляни инструменти..... А бе ужас ви казвам....


______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 12:43 от n.nikoloff.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход