Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-09-2008 - 17:48:18
avatar
iav, благодаря за препоръката, стремя се да меря по 15, а не по 7 пъти.

rival_2, не мисля, че цената и за една къща ще се вдигне. Единственото, което ще вдигне цената е, ако се строи едноетажна къща. При съпоставима площ - примерно 150 кв.м - ако са 2 етажа по 75 квадрата и един етаж 150 квадрата - във втория случай цената заради покривната конструкция ще е по-висока около 30%. Или - при 150 квадрата , разпределени на 2 етажа - 250 евра за квадрат, а при един етаж - 325 евра за квадрат!!!!. Ето мисля за това все още никой не е говорил - редно е да се знае, че цената на едноетажната къща е по-висока, заради този детайл.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:03 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-09-2008 - 18:05:31
avatar
iav, при тебе от какво се е получила грешката?

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:03 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-09-2008 - 23:23:24
Николов, плътно се доближаваш до моите виждания за р-ри и конструкция. Ех, нямаше да имам нищо нАпреки да ми направиш 25см. дебела стена плюс другите екстри които предвиждаш сега от външна страна на стената. clap: Ще чакам да видя идейния проект. Каква квадратура са казваш къщите?? Еднотипни ли ще са всички??
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-09-2008 - 23:42:10
Don Balon, привет
Детайлите са както следва;Дебелината на външните стени като конструкция е 15 см.Отвън 11 мм OSB и 5 см саниране с ХРS съответно с мазилка.Отвътре е пак 11 мм ОSB и гипсокартон,а между тях вата.Между етажите ;Гредите са 25 см,върху тях 22 см ОSB и 6 см армирана замазка,а надолу 3 см профили за окачен таван и гипсокартон.Общо в порядъка на 35 см и пак с изолация.
Профилите са студено огънати на автоматична поточна линия.Нима здравината е без значение.Стоманената конструкция по принцип е вечна.Сглобката е на гъвкава връзка,няма заварки.Издържат на 160 км/час урагани,10 бала земетресение и 100 години гаранция за конструкцията.По комфортни са от монолитното строителство.А сроковете за изпълнение и работната ръка.До този етап на вилата,която строим в Хасково работим 3 ма и до месец я издаваме.Проектите ,които ги предлагаме са вече реализирани ,не са мечта и голи приказки.Някой е открил Америка.В тях целогодишно си живеят хората.







Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-09-2008 - 23:50:57
ВИПЛТД, благодаря за инфото. Сега като знаеш цените на Николов(почти съм готов да му стана клиент) :} ,кажи нещо и за цени.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-09-2008 - 00:07:47
vipltd ..и аз задавам въпроса за цени.
И...май имаш грешка в инфото...За вятъра...тия 160...трябва да са мили в час,а не километри.Разликата е съществена-умножаваме по 1.6.
Просто 160 километра вятър е е чак толкова много.Ураганите развиват скорости на вятъра над 250 км/ч и точно такива къщи оцеляват,за разлика от чисто дървените конструкции,дето се рязпадат на трески.Точно тоя фактор прави тоя тип строителство толкова предпочитан в някои райони.Само дето там определено ползват по-дебели OSB-та...Това 1.1 е камуфлажна работа.Има и едно...дето не съм виждал да се продва тук...дебело OSB,състоящо се от две нормални,слепени помежду си с някакъв материал от типа на епоксидната смола и мрежа.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-09-2008 - 00:57:58
Реално погледнато за цените,които споменава Г-н Николов трудно може да се построи,особено при индивидуално строителство.При 14 броя сигурно си е направил сметката.Знаете ли колко струва кроношпана,ватата,а металните керемиди?При нас практиката е такава;
Проекта ,който си избира клиента е безплатен/има и втори вариант-по проект на клиента било то идеен,на скица ,архитектурното бюро към завода го преработват за стоманена конструкция също безплатно/За клиента остават дребни такси за одобрение пред общината.Обекта за разлика от други го поемаме от основи,за да няма разминаване.Строим до ключ-Санитария,кухненски шкафове,камина и т н.Забележете блиндираната входна врата се отваря не с ключ ,а с отпечатъци от пръстите на стопаните.Цената е 500 евро/м2
поздрави
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-09-2008 - 01:11:47
Салвадор,благодарим за поправката,то ние като не сме видели и на вятъра си викаме ураган.Но истината е ,че стоманените конструкции са най-близко до монолитното строителство и са най-добро решение за нашия климат.А за материалите може страните да се договорят.Предавам това,което е заложено по проект.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-09-2008 - 11:46:55
avatar
Истината е, че преди да се задълбая в дървените къщи се бях задълбал в металните такива. Бая кореспонденция с най-големия производител в Русия, който не строи къщички тук-таме, а строи градове и много индустриално строителство и аха да станат нещата, ама нещо мене не ме кефят много много...
От гледна точка на строителя е по-добро - защото е по-лесно и не се изискват кой знае какви знания от технологична гледна точка за да се изпълнят и от конструктивна гледна точка се получават нещата. Почти няма фира в материала, здраво е...
ОБАЧЕ...
Стотици термомостове по стените - голям технологичен проблем (поне за мен), големия проблем - Фарадеевата клетка - тотален разрез с моята идея за възможно по-екологично и по-природосъобразно място за живеене, далеч по-високата цена и други такива и затова реших - обръщам се към дървените конструкции, още повече, че висшето ми образование е в тази насока, както и съпорт от стотици мои състуденти и преподаватели. Пък е и по-природно и по-екологично и по-изолирано и най-вече както казват колегите от Русия - ощущение другое! (за по-младите - усещането е друго да се живее в такава къща).

Вот такие дела, ребята... :] :] :] :]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:04 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-09-2008 - 14:56:17
като започнеш,чакаме снимки.Моето мнение си е същото,защото съм живял в модулни къщи вероятно от почти всички най-разпространени видове.Може да стане и много хубава къща,стига строителя да не прави икономии в скелета на самата къща и в покрива.Особено в покрива...че там направи ли се компромис,е страшно.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход