Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
iav
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-09-2008 - 08:01:57
ХМММ много сам бос нещо не мога да кача снимка confused smiley sad smiley confused smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-09-2008 - 09:50:40
avatar
Don Balon, основната гредова конструкция хоризонтална и вертикална е 25/25 (тука има едно ноу-хау, което няма да споменавам засега), а самия гредоред от 5/25. 25 см вата слагам не само за топлоизолация, а и за шумоизолация. Ето и нещо интересно:



______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:08 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-09-2008 - 10:02:40
avatar
Ето така изглеждат стените от плътна дървесина ( абе, в България си нямаме никакви термини по въпроса, описваме ги със 100 думи, вместо с термин...ще взема да въведа няколко.. :} )



Вариант за по-бюджетни изпълнения и според мен си има всичките достойнства:





______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:08 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-09-2008 - 13:18:52
Николов, мисля че се досещам за кое ноу-хау става въпрос, но пак ти казвам-при споменатата конструкция за 300Е/м2 клиенти ще имаш. На снимката не ми се вижда да е 25см. стената с ватата???Провери дали ватата не съдържа вредни вещества.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-09-2008 - 14:39:34
avatar
На снимките е само схемата.
В момента едни специалисти ме убеждават ватата да е макс 15 см. в комбинация с полистирола отвън е предостатъчно за изолация - и топло и шумо..

а определено цената ще падне доста...

А ето и един малък намек за ноу-хауто при монтажа:





______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:08 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-09-2008 - 21:00:50
Митстрой 07 се занимава с изграждането на Американски къщи.
www.buildyourhouse-bg.com
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-09-2008 - 21:25:24
avatar
Quote

Митстрой 07 се занимава с изграждането на Американски къщи.

...както и още мнооого други. А пък ние ще си правим български такива. Я като си правите реклама - опишете как ги правите тез къщи - да почерпим малко опит. Или и вие - газ на безплатната рекламаааааа .....

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:09 от n.nikoloff.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-09-2008 - 23:20:31
Цитат от сайта на Митстрой:

Цялата Къща е Опакована с винилов сайдинг (специални американски ламели) с живот над 100 години...


Стига бе хора...живял съм в такава къща,виждал съм как ги строят.В нея дори бетонната плоча в основата няма живот 100 години... confused smiley
Сайдинга си е чиста пластмаса...къде има такава с живот над 10-15 години...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-09-2008 - 23:22:16
Здравейте приятели,

Казвам се Искрен Чавдаров.По професия съм строителен техник.
Представител съм на една голяма фирма за стоманени конструкции.
В момента строим една вила в Хасково.На 30 -ия работен ден сме на 50% .На 60-ия ден ще издадем обекта до ключ.Каня тези ,които имат възможност да видят,а тези които нямат възможност можем да им изпратим снимки от всички етапи на строителството.В същото време мога да отговоря на запитвания във връзка с стоманени конструкции - къщи и вили.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-09-2008 - 23:33:10
avatar
г-н Чавдаров, даже Ви мързи да си напишете или разнообразите безплатната реклама. Поставих Ви няколко въпроса - моля отговорете. Поисках снимки - нищо. Явно е колко сте коректни и изпълнителни и с внимание към клиентите.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:09 от n.nikoloff.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход