Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Искам решение за делатационни фуги

Публикувано от gogol 
Искам решение за делатационни фуги
26-03-2008 - 21:19:37
avatar
Моля всички познаващи тази тема в подробности да ме просветлят!
Тъй като тези фуги са постоянно работещи как мога и с какво да ги запълня,че на дадени обекти ми искат гаранции и просто ме мъчи решението на въпроса!
Благодаря Ви предварително!

Чест и почитание
SHL
Re: Искам решение за делатационни фуги
26-03-2008 - 21:50:13
Какви са тези фуги, между сгради ли са, между плочи, кажи от какво естество са?

SHL - Строителство и ремонт

[www.bgremonti.com]

[www.otpushvane.com]

[www.dom.start.bg]
Abu
Re: Искам решение за делатационни фуги
26-03-2008 - 22:03:31
За дилатационните фуги трябват еластични компенсатори. От двете страни на фугата компенсаторът се фиксира (залепен, анкериран и т.н.), като върху тези части се лепи или маже изолация. Върху самата фуга не е желателно - зависи колко е максималният й размер и каква е еластичността на изолационния материал. Самите компенсатори могат да бъдат различни, но най-надеждни са си скъпите гуми.
Ей това е първото, което ми излезе в Гугълакомпенсатори.
Re: Искам решение за делатационни фуги
27-03-2008 - 09:53:11
Re: Искам решение за делатационни фуги
27-03-2008 - 16:47:09
avatar
Благодаря на всички отговорили,но......
Имам работна фуга на доста голям обект,която е в основите ,които са непрекъснато във вода...Има изпълнена битумна мембрана която се е надигнала ,понеже май някой хахо я е слагал върху влажната основа.След това има изпълнена топлоизолационна система с ХПС 5 см.Сега тече че се не трае и трябва да дам гаранция че това пак няма да стане.Изключителното е че имам ВОДА в основите....
,а трябва с нещо да я запълня и то да е еластично.Моля помогнете с някое решение....

Чест и почитание
Re: Искам решение за делатационни фуги
27-03-2008 - 17:14:07
Ако нивото на подпочвените води е високо и си "във вода" е редно да се изпълни таканаречената "вана", което изключва фуги. При всички случаи въпроса ти е много сложен. Най-добре иди при фирма занимаваща се с подземни хидроизолации. Има много решения за различните случаи - и при нещо ново и при вече изградени неща. За да се отговори и даде решение на проблема е задължително да се види за какво става въпрос. Иначе може да си говорим, но ще е без резултат.
Re: Искам решение за делатационни фуги
27-03-2008 - 17:36:01
П.С. Моя конструктор не прави фуги в сутеренната част на сградите. Когато се налага дилатационна фуга при по-големите сгради, тя тръгва от кота 0,00 нагоре.
Abu
Re: Искам решение за делатационни фуги
27-03-2008 - 18:31:20
Кажи повече подробности - дружно все ще измислим нещо. Аз тъкмо излизам от един изкоп за изолация на основи, та съм още топъл...
Кажи например колко голям е проблемният участък, на каква дълбочина са основите, инвеститорът готов ли е на "експериментален" ремонт (т.е. нещо, което не си правил досега). Като му кажеш "искам изкоп, искам обезопасяване, искам очакъляване, дай този и този материал..." да не се откаже? Не е задължително да е безбожно скъпо, но трябва да се предвиди отворен бюджет - наистина не се знае колко ще струва. И забрави за гаранциите, дето ти ги иска - проблемът не е твой, ти само помагаш. Гаранции се дават когато ти е ясно какъв е проблемът и какво е решение му.
Re: Искам решение за делатационни фуги
27-03-2008 - 19:11:44
avatar
Уважаеми колеги!
Фугата започва от подложката нагоре и е с височина 4,5 м,ширина около 7 см.
Не зная кой е изпълнителят на обекта ,но е извън гаранционни срокове и е с доста голям обем....,но за съжаление бюджета е доста зле...Така че фактите са това и трябва да изляза с решение -тъй като теча се явява в кухненски блок и ХЕИ нещо се е закучило да ги затваря,а сезона предстои.Не вярвам да няма решение,просто влагата ми пречи ,а и с какво да запълня пролуката?Нека да се има в предвид ,че вътре във фугата е пъално с нещо като битум но е мазен такъв някакъв-нямам данни какво е!?

Чест и почитание
Abu
Re: Искам решение за делатационни фуги
27-03-2008 - 20:54:49
Не разбрах - 4,5 м под земята? Колко такива фуги? Ако е само една, какво толкова, СИКА е екстра качествено и си струва парите. Ако бюджетът е много скромен, ето едно предложение за начало:
Поцинкована ламарина профил с формата на М (не мога да го нарисувам, ама лявото и дясното крачета са почти хоризонтални). v-то влиза във фугата с острото навътре, крачетата са полите, които ще хванеш с дюбели отстрани. За 7 см фуга ламарината някъде около 22 см широка, по 10 см за полите и по 6 см за v-то. Застъпка на отделните ламарини 5-6 см. Като ги монтираш, мацни един грунд да не гният много и залепи плътно по профила ивици от рулонна изолация, със застъпка извън ламарината по около 10 см. На застъпките на ламарините можеш да усилиш с ленти заради острите ръбове. Такива ленти можеш да подложиш и на сгъвката по вертикала (тези компенсатори не се лепят плътно, ама става сложно за обясняване, тъй че карай както можеш). Цялата работа - 1 м2 ламарина и 2 м2 битумна изолация на фуга. То е ясно, че първо трябва да си разкрил достатъчно от стената, за да можеш да хванеш върху старата изолация. Да възстановяваш топлоизолацията върху фугата не знам как ще стане, че да не се пука... Абе точно там няма да има топлоизолация за едни 7 см и толкоз...
Дано съм си представил правилно, че иначе язък за обясненията...

ПП Оная гадост във фугата сигурно е асфалт, гасен с нафта или подобно. Отлепило се е от едната стена и затуй пропуска, мисля аз... Ако можеш го почисти, колкото да не пречи на компенсаторите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход