Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Искам решение за делатационни фуги

Публикувано от gogol 
Re: Искам решение за делатационни фуги
27-03-2008 - 21:21:59
avatar
Благодаря за обяснението,но мисля че за този начин за който казваш пак ще трябва суха основа.....
Иначе мога да сложа не само ламарина ,но и еластичен материал Изофлекс ПЮ на Изомат.Но те са само за сухи основи-мога да еластифицирам по същият начин с геотекстил промазан с хидро на циментова основа за влажни повърхности,но проблема е че е работеща компесаторна фуга на сграда и там има постоянно движение,а това което е като хидро на цим.основа не търпи толкова разширение....
Асфалт или не но мога само да го изгоря проклетия иначе си е работа само за мангуните от максуда....
Много лепкаво и същевременно гнусно нещо.Не е асфалт,а нещо като силикон,но много странно миришещ.Някаква химия е ,но просто не мога да се добера до там тъй като е тясно,а и може все още да се свлече пръстта върху мен,макар изкопа да е някъде около 3 м широк.Още е много влажно,там има и вода постоянно и ме е страх да вляза
Очаквам работеща система за ВЛАЖНИ основи.....!


Чест и почитание
Abu
Re: Искам решение за делатационни фуги
28-03-2008 - 06:55:25
1. Не влизай в необезопасен изкоп!
2. Недей да гориш непознати химии - може да се надишаш с отрови!
3. От досегашните обяснения останах с впечатлението, че течът е само от фугата, а изолацията, макар и отлепена другаде, е ненарушена. По принцип изискването за залепяне е за да не се свлече, плътно трябва да е главно на застъпките. Щом има ЕПС отгоре, той я оребрява. Както и да изолираш фугата, трябва да свържеш тази изолация с изолацията на стената. Най-лесно е със същия материал, т.е. битум с битум. Изсушаването на затворената под изолацията основа е друг проблем, но при всички случаи трябва първо да се спре новото овлажняване. Правилният, но несравнимо по труден и скъп вариант е цялостно разкриване на основите, надеждно отвеждане на водите, демонтаж на всички втасали елементи (топло и хидроизолации) и чак като се изясни картинката да се търси решение.
4. Предложението на r_stoma за специализирана фирма е най-разумно, но моето търсене на такава във Варна предното лято беше неуспешно.

Дано някой даде смислено предложение, че и на мен често ми се падат такива ребуси...
Re: Искам решение за делатационни фуги
28-03-2008 - 17:23:44
avatar
И аз съм от Варна,и търгувам с стр.материали и не рядко изпълнявам.Материалите са качествени но не мога да подсуша основата.Ако само веднъж мога да отведа водите ще е лесно,но дори и дренаж няма.....
Очаквах на този тип строителство да видя съвсем друго качество ,но уви....!
Давайте съвети колеги,още е студено все пак и ако взема някакво решение то бих бил благодарен ако съм го взаимсвал от някой като вас....
С уважение и на линия....

Чест и почитание
Re: Искам решение за делатационни фуги
30-03-2008 - 22:05:16
avatar
Колеги и приятели?!Нима толкова е трудна темата?
Изоставихте ме кардинално да се мъча из нета да открия решения.....
А може някой да ми подскаже идейчица?!

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход