Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Архитектурен и работен проект???

Публикувано от venciev 
Архитектурен и работен проект???
25-03-2008 - 10:43:04
Налага ми се да правя заснемане,архитектурен и работен проект на няколко стари/съществуващи/ къщи както и вадене на разрешително за ремонта им/преустройството им.Въпросните къщи са без санитарни възли в момента,ел и ВиК.Целта ми е да ги реставрирам и преустроя за съвременните условия.
Въпросът ми е към знаещите тук:каква е разликата при правенето на такива проекти при старо/съществуващо строителство като моето/ и такива при ново строителство?
Понеже искам да ги възстановя/реставрирам/,което изисква някои особености към архитекта/проектанта,бихте ли ми препоръчали такива и каква цена на кв.метър за такъв вид проект би била "добра" за мен?
Квадратурата/общата/ е около 1000 кв.м.къщите се намират в еленския Балкан.
Предварително благодаря на всички отзовали се smiling smiley
Re: Архитектурен и работен проект???
25-03-2008 - 16:11:59
Никой ли не може да даде съвет?
Re: Архитектурен и работен проект???
25-03-2008 - 17:01:53
трябва архитект да питаш
май няма разлика - все се прави проект като дострояваш

Re: Архитектурен и работен проект???
25-03-2008 - 18:15:08
Аз съм архитект. Мисля че мога да бъда полезен. е-mail : regal@abv.bg
Re: Архитектурен и работен проект???
25-03-2008 - 18:44:23
редактирано
Re: Архитектурен и работен проект???
26-03-2008 - 03:39:28
Проект,че трябва да има-няма две мнения по въпросаsmiling smileyРазликата между новото и съществуващото е по-интересното,както и набавянето на всички необходими документи и разрешителни!
Tigivi,благодаря ти,ще ти пиша на мейла!
Очаквах,честно казано повече мнения по темата,но явно за конкретни,по-специфични теми,специалистите не са толкова много във форума или не искат да дискутират!
Здраве да е winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход