Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

какъв е шанса от добра инвестиция в краидунавските села

Публикувано от МАРТИН 
какъв е шанса от добра инвестиция в краидунавските села
15-02-2008 - 17:57:09
Здр.всички!!наскоро си купих стара селска къщта в едно силистринско село на брега на Дунав,идеята ми е да саборя старата и да построя нова около 100м2 със всичките и глезотии и да и търся куповач.Проблемат ми е,че не мога да се реша!!Как мислите достатачно атрактивен ли е района вече или е добре да исчакам ощте малко
Re: какъв е шанса от добра инвестиция в краидунавските села
15-02-2008 - 18:48:09
МАРТИН Написал:
-------------------------------------------------------
> Здр.всички!!наскоро си купих стара селска къщта в
> едно силистринско село на брега на Дунав,идеята ми
> е да саборя старата и да построя нова около 100м2
> със всичките и глезотии и да и търся
> куповач.Проблемат ми е,че не мога да се реша!!Как
> мислите достатачно атрактивен ли е района вече или
> е добре да исчакам ощте малко

Идеята ти е правилна!
Изчакай още малко да стане дванайсе без пет! Засега е десет без десет!
Re: какъв е шанса от добра инвестиция в краидунавските села
15-02-2008 - 18:54:26
Не пишеш кое е селото, но по принцип май на този етап по-скоро няма да се получи, ако селото не е курорт, близо до голям град и .... Най-добре проучи пазара в това село и съседните. Ако няма ново строителство, за колко пари може да се купи къща тухла/плоча и да се реновира. Знаят се цените за новото строителство.
По-лесно би било да стегнеш старата къща и да я продадеш. Защо въобще си купувал къща, за да я събаряш. Ако не е била включена в цената на парцера и си е била за събаряне, добре. Ако мислиш да построиш новата като "ремонт на старата" - то си е незаконно от всякъде, а и може да те накиснат съседи.
Re: какъв е шанса от добра инвестиция в краидунавските села
15-02-2008 - 19:05:05
Не знам...
Цената на строителството в това село и на всякъде другаде в Бг ще е почти една и съща, но разликата в продажната цена може да е в пъти.
Аз не бих инвестирал в подобно начинание. По-добре купи по-скъп парцел, но на място с развит пазар, а санирай къщичката и си я ползвай за себе си... winking smiley
Re: какъв е шанса от добра инвестиция в краидунавските села
16-02-2008 - 21:06:09
Здравей МАРТИН ,

Можеш ли преди да коментираме да пуснеш снимка на къщата . Това със снимката е най-добре , но може и да я опишеш по-подробно. Нали вече си я купил , така че ще му мислиме.... Също , както пише Broki , хубаво е да споменеш и мястото.
Re: какъв е шанса от добра инвестиция в краидунавските села
17-02-2008 - 00:29:57
Идеята ти Мартине не е добра!Аз също купих стара къща/120 годишна/ на Дунава и на делтата на р.Янтра преди 2 години и голям мерак ми е да я възстановя,направих и само покрива,за да не се руши повече и спрях.Не съм я купувал с цел препродажба/но и това ми е било в главата/,искаше ми се да си я направя нещо като ранчо за weekenda.Доста инвестиции/като покупки/,вкл. и чужди има в това село,но все още нищо не се случва,няма повишен интерес за имотите,което мен лично,много ме учудва.Цените като за района са доста по-високи,природата е невероятна,за Дунава да не говорим,остров Вардим е отсреща,риба,раци,лодки,кейове.....!Ако този имот е на запад от Румъния,по-точно ако е в Сърбия,Унгария,Австрия или Германия би струвал много пари!За съжаление при нас още не е така,но мисля,че ще му дойде времето!
Не бързай да инвестираш,освен,ако не искаш да го направиш за собствено удоволствие,както аз ще направя догодина.
Мой приятел инвестира с цел продажба в такъв имот и от една година е на пазара без успех!хубавото е,4е не бърза с продажбата winking smiley
Re: какъв е шанса от добра инвестиция в краидунавските села
17-02-2008 - 12:12:54
ШАНСА Е = 0- 0.5 %
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход