Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Обработка на тухлен зид.

Публикувано от nikolaiko 
Обработка на тухлен зид.
19-02-2008 - 22:12:00
Здравейте,

Много информация намирам в този форум и смятам, че е много полезен.
Отново имам нужда от съвет. Имам една стена, която ще запазя открита, т.е. да се виждат тухлите. Въпроса ми е, с какво да обработя зида, за да не се рони и да не цапа?
Благодаря на всички.
Abu
Re: Обработка на тухлен зид.
19-02-2008 - 23:05:44
За вътре говориш, нали? Правих такова нещо с епоксиден лак. Стана много здраво, но ефектът поне на мен не ми хареса - стои като мокра стената, прекалено блестящо е. Предполагам, ако е по-рядък лакът (с повече ацетон) ще стои по-добре.
Re: Обработка на тухлен зид.
19-02-2008 - 23:11:33
Да, за вътрешен зид говоря. Казваш е епоксиден лак,..хм. Ще търся. Благодаря.
Abu
Re: Обработка на тухлен зид.
19-02-2008 - 23:32:01
Е, ако никой не предложи друго, това със сигурност става. Отдавна не съм се занимавал със смоли и съм забравил пропорцията. Помня, че го направих по рецепта за лак. Ако не искаш да е толкова крещящо, добави поне още 20-30% разредител. Втвърдителят си е нормално. Ще ти трябват и гумени ръкавици до лактите и една торба пакли за бърсане. Забърквай си малки количества - да можеш да си подобряваш рецептата, а и да не ти втвърдява матриялат. Ако ще бачкаш с ацетон, добре е на 15 мин. да излизаш на въздух, помещението задължително да е проветриво. Като усетиш да ти се разтяга устата в усмивка - приключвай за деня. За надрусването помага мастика или друг етеричен дестилат...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход