Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление на къща???

Публикувано от Geto 
Re: Отопление на къща???
23-02-2008 - 10:21:20
Syncho,
Няма да водя глупави спорове тук. Просто искам да ти кажа земята отдавна не е плоска.
Re: Отопление на къща???
23-02-2008 - 11:22:18
За кондензатционите котли е вярно че имат по висок КПД като тои може да се изрази по два начина според съответните световни стандарти и се казва че тези котли достигат 109% при измерването им според "PCI". Иначе природният феномен /латенция/ го обясняват в училище че колкото и да загряваш водата неината температура никога не надвишава 100градуса поради факта че от там нагоре тя си сменя агрегатното състояние в газобразно и топлината-енергията, в случая се изразходва за този процес.


Та от там и този тип котли печелят около 15%при обръщането на този процес -усвояването на енергията от втечняването на водните пари , но поради загуби през комина и кожуха на горивната камера производителите го смъкват на 9% за повече реализъм. Иначе всички сме прави - нека да се запитаме кога е по горещо при 20оС или при 68 Фаренхаит , или може би е същото но измерено по два различни начина?Примери като този могат да се дадат с хиляди и много често те се използват за рекламни трикове но в краина сметка природата ни е лимитирала до 100% от там на горе може да стигне само СУПЕРЛЮБО от рекламата по телевизията и то само за онези които му вярват.... smiling smiley

Абе с две думи прозводителите имат в прдвид че при кондензационен тип котли се усвояват 109% от толината в СРАВНЕНИЕ със стандартният тип серпентини а не че това е някакво перпетумобиле и това е вазможно САМО при ниски температури на работа,както и съвремените автомобили на 5-та или 6-та предавка икономисват гориво но не вращат обратно кам резервоара...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-23 11:35 от alexyeli.
Re: Отопление на къща???
23-02-2008 - 13:38:08
Както даваш пример ще дам и аз един. Аз съм със вакуумни колектори на Мултитерм (система HEAT-PIPE) и през този слънчев ден температурата на бойлера беше 68 градуса, колкото и невероятно да ти звучи си е факт.
Quote

Доста четох преди да си избера колектор и съм наясно, че вакуумните дават 15-20% по-голямо КПД, но само през зимата. Така че не ми звучи невероятно - както по-горе споменах про мен температурата беше около 50о. Вакуумните са точно 2 пъти по-скъпи от селективните и прецених, че тези зимни 15-20% ще си върнат инвестицията много далеч във времето.
Re: Отопление на къща???
23-02-2008 - 13:39:12
Горе нещо съм обърнал кое е цитата - първото е цитата
Re: Отопление на къща???
04-03-2008 - 21:23:29
Момчета,да се включа и аз.По принцип се занимавам и с монтаж на слънчеви колектори и мога да кажа че се делят на два основни типа-плоски и вакъм тръбни.За плоските няма какво да говорим......все едно да си биядисате един варел черен и ще върши горе долу същата работа.Вакум тръбните са друго нещо.При тях е от ващно значение какво е покритието което поема лъчите и реагента с който са пълни самоте медни кондензатори.Те се поставят в стъклена пура-двойно калено стъкло с изтеглен вакум между тях.Флуида или реагента с който се пълнет е .......... фирмена тайна,там е главно истината.Като цяло той трябва да е сниска температура на кипене примерно около 25 градуса.Загрява се до тази температура,започва да кипи и кондензира в горната си част.Там преминава от едно агрегатно състояние в друго-от газообразно в течно и тогава вдига до 250 градуса.А за фотоволтаичните системи-това са системи за произвеждане на ток от слънцето.Те произвеждат различен волтаж но горе долу между 12 и 36 волта.След тях има акумулатори които се зареждат и инверори за постигане за 230 волта ток.Това все още не е за нас......
Re: Отопление на къща???
16-03-2008 - 11:50:21
Geto, при положение, че има подпочвена вода, най добрият вариянт, според мен, е чилърче с буферен съд и вентилаторни конвектори. Зимата ти е топло, а лятото хладно.
Чисто- няма прах и мърсотии. Има и чилърчета на газ... Въпрос на предпочитания...

**********************************
Печелете от качеството и спестете пари!
Посетете www.novisistemi.com
Re: Отопление на къща???
03-06-2008 - 13:29:27
www.el-otoplenie.com Posetete tozi sait Ima neveroqtni ne6ta naistina ka4estveni
Re: Отопление на къща???
03-06-2008 - 17:15:44
ivo_6123 Сайта ти е боклук, а твоето си е спам.
Не се хаби да прибаваш с тоя форум
Re: Отопление на къща???
04-06-2008 - 20:25:52
avatar
Привет!
Предстои ми да си правя цяла система на газ....
Ще отоплявам 2 етажа -всеки от по 60-65 м2.Долу горе схемите са ми ясни,но искам да помоля някой ако е вързвал всичко това към газов котел да ми изпрати една снимчица и що годе смислено описание на това което е направил
Ще бъда задължен и благодарен
чест и почитание

Чест и почитание
Re: Отопление на къща???
22-11-2008 - 00:46:11
Гогол, какво стана върза ли газта? Дай някакви отзиви.

С поздрав,
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход