Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление на къща???

Публикувано от Geto 
Re: Отопление на къща???
18-02-2008 - 13:10:07
Тази зима нямаше, дори вече не ми искат талоните за гориво.

Горелката е страхотна, не съм очаквал толкова топлина и безпроблемна работа.
Re: Отопление на къща???
18-02-2008 - 14:55:11
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Георги Б.
>
> Благодаря ти за коментарите. Информацията ти е мн.
> ценна. Можеш ли да ми кажеш нещо повече за тези
> "Термо-помпи", същото ли е като "Термална"
> енергия? Би ли дал някакви детайли? Каква
> информация трябва да дам на архитекта когато
> проектира къщата за да бъде възможно един ден
> инсталирането на такава помпа? Имаш ли някакви
> интернет адреси на фирми които монтират
> термо-помпи, също и за фирмата с газовото ти
> котле? Какво е гаранционното и след гаранционно
> обслужване? Има ли нещо свързано с твоята система
> кето не ти харесва?
> Имам и един др. въпрос. В WEB страницата на "Софиа
> газ" (Овергаз) видях, че предлагат газови
> инсталаций, от проект до монтаж и експлоатация.
> Какво мислите за това?
>
> С поздрав,


Geto,мога да ти дам информация за всичко,но ми е малко трудно писането.Особено на кирилица.Ако искаш ,намери ме на Skype,там по-добре ще ти обясня моите моите проу4вания и това ,което направих в къщата си!
Скайпа ми е:
georgi boikov
Re: Отопление на къща???
18-02-2008 - 17:45:53
ico77 Написал:
-------------------------------------------------------
> За доставчик на слънчеви колектори можеш да
> погледнеш тук Стопер .

> Специално за котела ти препоръчвам да е
> кондензатен тип, без значение каква е марката.
> Особеното е че работи в нисотемпературен режим до
> 50 градуса, а КПД-то му е над 110%, защото се
> добавя работата която извършват изгорелите газове
> докато кондензират върху топлообменника.
>
> Надявам се горе посочените линкове да не се
> тълкуват като реклама. Ако хората от форума имат
> нещо против тях, моля пишете ще ги сваля.
>
> Надявам се да съм ти бил полезен.

Добра информация си събрал, само че имам малко градивни забележки.

КПД-то на кондензните газови котли няма как да е над 100%, но наистина е много по-високо от на нормалните, защото изгорелите газове просто минават през втори топлообмен, но това не води до над 100% кпд... все пак нека да бъдем реалисти.

Относно СТОПЕР! СТОП! Съжалявам, но просто не съм попаднал на човек, който да е доволен от продуктите им. Да не говорим, че заради тях доста хора се отдръпнаха от слънчевата енергия, защото са си изпатили лошо. Както и ти казваш без да правя реклама, нищо че съм представител на конкурентна фирма, искам да кажа, че за сега най-качествените колектори на българския пазар, които се предлагат са немско и италианско производство (съотв. SCHOTT и KLOBEN). За софия съм чувал, че фирма Сулис слагат SCHOTT, а италианските KLOBEN се предлагат от фирма Мултитерм. Възможно е да има и други фирми, които да ги предлагат, но за тези знам, че си ги внасят сами.
Re: Отопление на къща???
21-02-2008 - 00:23:22
ico77

Можеш ли да ми кажеш нещо за слънчеви колектори за топла вода?

И още нещо. Тук в Канада гледам по покривите опънали нещо като бризент, черен на цвят, което им служи като слънчеви колектори? Чудя се, това дали не са тези прехвалени "Фотовотоволтъчни" слънчеви колектори за Ел. енергия?

Благодаря на всички
Re: Отопление на къща???
21-02-2008 - 00:26:11
Гето, мой приятел си сложи такива слънчеви колектори и отплява басейна си. Ще го питам и ще споделя, само знам че е много доволен.
Re: Отопление на къща???
21-02-2008 - 09:27:55
Имам 2 плоски селективни колектора, които топлят 200 литров бойлер. Вчера имаше малко слънце и температирата в колектора беше ~ 50о, а в бойлера ~40o. Втората серпентина в бойлера е за парното. Пробвах при неработещо парно и топъл бойлер да пусна помпата на парното с надеждата, че водата ще се стопли от бойлера и ще затопли стаите, но не се получи (с конвектори съм, които също са нискотемпературни), така че мисля че няма как да се отоплявате със слънчеви колектори. Когато си ги купувах имах такива планове в главата, но от Ерато ми казаха, че досега нямат такъв случай.
Re: Отопление на къща???
21-02-2008 - 13:28:55
Става но,не по този начин smiling smiley в твоя случай площа и мощноста е малка smiling smiley
Re: Отопление на къща???
21-02-2008 - 14:01:18
Добре де, когато подаваш затоплена вода от бойлера към работещото парно, то би следвало да имаш някаква икономия? Моята идея не беше за утопление със слънчеви колектори, но като алтернатива за топла вода, а може би и добив на Ел. енергия.

Поздраж
Re: Отопление на къща???
21-02-2008 - 15:09:47
В къщи съм с 80 литров бойлер с 1 серпентина. Жена ми една вечер беше включила бойлера на ток преди да е спряла помпата на парното. До сутринта помпата на парното си въртеше, защото водата в системата се топлела от бойлера (т.е. получло се парно на ток), но на вилата с колекторите не се получи.
Re: Отопление на къща???
21-02-2008 - 15:17:47
syncho Написал:
> КПД-то на кондензните газови котли няма как да е
> над 100%, но наистина е много по-високо от на
> нормалните, защото изгорелите газове просто
> минават през втори топлообмен, но това не води до
> над 100% кпд... все пак нека да бъдем реалисти.

Не бъркай КПД над 100% с "перпетум мобиле". При кондензатните котли се прибавя работата, която извършват изгорелите газове докато КОНДЕНЗИРАТ върху топлообменника. При кондензатните котли се съчетават два процеса. Първият си е най-обикновенно изгаряне, където естествено не може да се усвои повече от 92-98% от освободената енергия. Вторият процес е свързан с фазофото превръщате на изгорелите газове. Процесът на преминаване от газообразно в течно агрегатно състояние е свързан с извършване на работа. За този процес ние не сме изразходили енергия за това спокойно можем да си го прибавим към КПД-то на съоръжението. Изгорелите газове могат да кондензират само ако котела работи в нискотемпературен режим 50/30 градуса. Ако котела работи на по-висока температура неговото КПД си е като на обикновен газов котел.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход